İçeriğe Yönlendir

Kiralık Araba

Mustafa Şahin2

Recommended Posts

Mustafa Şahin2

ısparta senirkentte rent a cardan megane 2 kiraladık 2008 model xtreme.90 tl kirayı ödedik 30000tl senet yazdı arabayı aldık eve geldik. ertesi gün teslim ettiğimizde jantta yamulma lastikte balon var dediler. 200le 250tl arası masraf varmıs. saat 2.45te adam beni arıyor seni almaya geliyoruz diye alıyolar 15kmlik yol gidiyoruz saat 3 oluyor 5 dakikada imzalar atılıyor biz eve 3.17 geçe geliyoruz(arkadasa attığım mesajı saati) 3.21 geçe arabanın fotoğrafını çekiyorum fotoğrafta balon var adam beni sucluyor sizce haklımı

xHbaD.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracı teslim alırken kontrol etmeniz lazım ; heryerini didik didik etmek imkansız olduğu için biraz kurumsal olan firmalardan kiralamak gerek ..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Haklı veya haksız :unsure2: Bir şey anlaşılmıyor yazılandan . Balon varmı dersen var evet belli oluyor .

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

15 dakika sonra ben arabanın fotoğrafını çekiyorum fotoğrafta balon var ertesi gün adam bana balon yapmıs diyor

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Kardesim SENGET tam bi teksastır :D benim hatun ordan mezun bir daha Senirkente uğrarım nede okula bi akrabamı yollarım çooook büyük geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ahhh ah....Araç kiralanır mı oralardan hatta merkez bile çok sıkıntılı bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

15 dakika sonra ben arabanın fotoğrafını çekiyorum fotoğrafta balon var ertesi gün adam bana balon yapmıs diyor

Arabayı aldıktan 15 dakkamı . Verdikten sonramı , ne zaman ?

Şonuç olarak yaptırdınmı ? Verdin mi parasını adamların ?

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Ahhh ah....Araç kiralanır mı oralardan hatta merkez bile çok sıkıntılı bu konuda.

Aynenn abi haklısın valla

Sadece senet mi var.? Sözleşme, rapor vs yok mu.?

Burda öle sadece senet :D hatta 30,000 ii yine normalde açık senet imzalatırlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Arabayı aldıktan 15 dakkamı . Verdikten sonramı , ne zaman ?

Şonuç olarak yaptırdınmı ? Verdin mi parasını adamların ?

arabayı aldıktan 15 dakika sonra fotoğrafı cektim parayı vermedim daha size danısayım dedim

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

arabayı aldıktan 15 dakika sonra fotoğrafı cektim parayı vermedim daha size danısayım dedim

Kardesm parayı vermezsen senet var öle düşün

Çok saçma geldi bana. Burada kefil bile isteniliyor ayrıca sözleşme ve rapor tutuyorsun. Sadece senetle olmaz bu iş işin içine her türlü hinlik girer o zaman.

Isparta burası valla daha da beterleri var anlat anlat bitmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Araç kiralarken yaptığınız sözleşmeyi okuyun. Eğer orada kiralama süresince araca gelen zararlar müşteriden tazmin edilir diye bir madde varsa yapacak bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Bence senedini almak için bile 250 TL yi öde, senedini derhal iade al. Bu yaşananlarda kulağına küpe olsun. Adamların amacını bilemem ama bu yolla ciddi haksız kazanç sağlayanlar var ;)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Kardesm parayı vermezsen senet var öle düşün

Yani , bir nevi baştan lades demiş adam :)

Çok şükür , geçen yaz 3 kere Samsun a gittim , hep aynı firmadan araba kiraladım . Senet felan imzalamadım , genelde dedikleri yeni ehliyeti olan ve 18-20 yaşlarındaki gençlere senet imzalatıyoruz diyorlar .

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Bence senedini almak için bile 250 TL yi öde, senedini derhal iade al. Bu yaşananlarda kulağına küpe olsun. Adamların amacını bilemem ama bu yolla ciddi haksız kazanç sağlayanlar var ;)

Çok haklısın abi bence de en doğrusu

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

bizim eskişehir de arkadaş rent a cardan araba kiralıyor, kendisi bana araba ya ne olursa olsun hiçbir şekilde başını ağrıtmıyorlar murat dedi, ister kaza olsun araç perte çıksın, sadece içkili ve uyuşkurucu madde alman dışında bir sorun teşkil etmezler dedi, benim şimdi kafam karıştı, diyelim kiraladık olduya kaza yaptık nolacak o zaman :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Benim bir arkadaşım kiraladı ıspartada kaza yaptı hatta ondan araç değeri düşmesi 2,000 TL bile aldılar yani

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Bazı firmalarda araçlar full kaskolu oluyor. Arıza vs durumunda sen yorulmuyorsun şöfor direk sana yeni aracını getiriyor veriyor bunun gibi bir yerden kiralamış arkadaşınız.

evet arkadaşım da aynısın söylemişti, o zaman full kaskolu yerlerden araç kiralamak daha mantıklı :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Sözleşme yoksa bir şey olmaz korkma. Ben senin yerine olsam ödemem. Kaymakamlıklara bağlı Tüketici Hakem Heyetine git şikayet et. Esnaf burada üç kağıtçılık yapmış. Sözleşme hazırlamak onun mecburiyeti.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Zaten burada araba kirala biraz paravan gibi ek iş misali.Kredi kartına taksit yapar bir çoğu ;)

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bırak kiralamayı arabayı bedava verse 30.000 liralık senete yine imza atmam, şaka mı bu?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Adam belliki her türlü olaya müsait,hiç uzatma parayı öde ve senedi al.senin için en iyisi bu olacaktır.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Sözleşme yoksa bir şey olmaz korkma. Ben senin yerine olsam ödemem. Kaymakamlıklara bağlı Tüketici Hakem Heyetine git şikayet et. Esnaf burada üç kağıtçılık yapmış. Sözleşme hazırlamak onun mecburiyeti.

sözleşme olsun olmasın orta da senet var ama, dikkatli olmak gerekir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...