İçeriğe Yönlendir

Ford Klasikleri

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

Caner Kardeşseven

Babadan kalma bir Granada düşkünlüğüm olsada biliyorum ki bunun parçalarına kadar hastası var.Bir 17m yada Taunus hatta Taurus gibi klasikler köşesi açsak nasıl olur? Saygı sevgilerimle,Caner

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Ustalara saygı... Güzel olur bence. Hiç olmasa galerilerini yaratır, fotoğraflarını paylaşırdık. Sonra Çağlar abi motor gücünden dem vurur, nerde o eski torklar derdi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim klasik cevabım gibi olucak ama malesef içini doldurabileceğimizi sanmıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Benim klasik cevabım gibi olucak ama malesef içini doldurabileceğimizi sanmıyorum. :)

Klasik cevabım olacak gibi olacak ama zaman herşeyin ilacı...:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adil Güzel

oBmRu.jpg

Yıl 1985 Ford Taunus 1974 model Bu arabayı ağabeyim 0 km de almış.1987 yılına kadar kullanmıştı.Direksiyondaki de benim(genç ben)

Çok güzel bir araçtı.Frene basınca yeri öpecek gibi oluyordu.(16 ES 889)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Adil Güzel

UtYMK.jpg

Bu da ağabeyimin sonraki otomobili. Meşhur 20M.Bir efsaneydi diyebilirim.1971 model (16 FS 889) Bunu da 7 yıl kullanmıştık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adil Güzel

IXowa.jpg

Bu da İlk göz ağrım Anadol olsa da sonuçta Motor Ford (Kent Motor) 1968 model.88-91 Yılları arasında kullandım.İzmir'den almıştım. 1 Yıl Manisa-Akhisar 1 yıl da Ankarada kullandım.(45 NT 507)

Yukarıdaki resimler de; Taunus , Bursa-Beşevler, 20m de Gemlik te çekildi.O sırada diğer ağabeyimde de 1978 Granada 18.i vardı Bal köpüğü renginde güzel bir otomobildi. Onun fotoğrafı yok..Benden bu kadar...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Maşallah ne güzel araçlara binmişsiniz. Biz bunların hiçbirini göremedik bilemedik :) Anadol'dan dedemde de varmış. Tek kapı olunca babam ve amcam spor anadol derlermiş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Maşallah güzel araçlar,biz 22 senedir 1975 1.7 Ford Granada yı kullanıyoruz.Çocukluğum gençliğimi Granada da gecdi.Artık ailemizin bir ferdi gibi ayrılamıyoruz.Zaten bilen bilir Granada,Consul,Taunus un 17m-20m-26m serileri efsane arabalardır.O arabalardan aldığın hazzı başka arabalardan alamassın,özellikle uzun yolda seni hiç yormaz.Hız için değil haz içindir kısacası.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adil Güzel
78 Granada, 1.7 olmasın?
Evet çağlar bey biz

aldığımızda öyleydi fakat çok geçmeden motoru 1.8i motor ile o günün tabiriyle (change) yaptırmıştık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...