İçeriğe Yönlendir

Benzinli Qashqai Mi, Dizel Cmax Mi ?

Misafir

Recommended Posts

Guest Coşkun Uçar

Öylede coşkun abi 50 den aşağı ix35 ve spo yok ki.

örnek olması açısından yazdım ama 2. elde 45'e 2011 felan bulursun tabi benzinli ama ben hala dizel C-Max diyorum

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Üstad QQ de renault motoru var. Renault motoru da fena değildir.Keşke dizel QQ alabilsen daha mantıklı olur ama şartlar uygun olması lazım.

Aracı hangi şartlarda kullanacaksın o önemli QQ biraz cip vari bişey bana göre şehir içine yakışmıyor Cmax daha otomobil vari duruyor şehir içinde. Ama arazi de de kullancağım diyorsan QQ daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Ben araba alirken genelde tipine bakarim sinra ikincu eline. Yeti bence tip olarak doblo bozmasi gibi hic begenmiyorum. Kalite veya gucune lafim yok. Sedan da sevmiyorum mesela.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Qashqai'yi sadece okunuşu güzel olduğu için seviyorum, querasma gibi, ropdöşambr gibi :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben araba alirken genelde tipine bakarim sinra ikincu eline. Yeti bence tip olarak doblo bozmasi gibi hic begenmiyorum. Kalite veya gucune lafim yok. Sedan da sevmiyorum mesela.

Bu konuda haklsın, yetide bir doblo havası var, ama yakından görüp binince tüm fikrin değişiyor :) yinede zevk meselesi, konuya dönersek, sade ve net %1000 C-max, kaşkayı ancak jipimsi ve yüksek havası var diye tamam diyorum, ama c-max ve dizel varken hakikaten hiç düşünme bile, heleki 50 kaat gibi paralar sakın verme.

Not: yinede yetiye yakından bir bak sen...

MV_Yeti_Tiguan_009.jpg

Škoda+Yeti+Sochi+3.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten o yüzden kaşkay ı dikkate bile almayın diyorum ya, süslü duster= eh işte araba, 50 kaat vermek resmen abes.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

İkisinide görmeniz ve denemeniz bence en mantıklısı, hem aranızda bi elektrik hangisiyle olacak onu görürsünüz.. Fakat o tarz bi araç düşünüyorsanız belki fikir olur aşağıdakiler ?

http://www.sahibinde...03787273/detay#

http://www.sahibinde...108068358/detay

http://www.sahibinde...07625904/detay#

http://www.sahibinde...106883169/detay

altea xl,verso ,cmax arasında kalsam;

en şık olan altea ama ilk elenen olurdu birçok nedenden dolayı

2.elenen tipinden dolayı -hele o arka farlardan dolayı-verso olurdu

cmax kalırdı yani büyük ihtimal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben kaşkay ile 3 ışıkta ayırmadığım makine kalmadı :D :D 1.6 dci ciddi anlamda iyi olmuş 320 nm torku hissettiriyo :) ve özellikle platinum alınmasını öneririm hem doluluk hem esp açısından :)

1.6 dizelle ayırman önemsiz, ayırdığın arabada tırt ayıranda :D bunlar eh işte sınıf araç, kendi çapımızda eğleniyoruz işte, 25 kaada al bir impreza, ayırmadığım kalmadı de de hah anca diyeyim :)

Not: Nissan X-trail den başlar ayrıca :)

24082011152154.jpg,

Bu iç tasarımla şansı hiç yok zaten.

Al bir duster, boşa para harcama :D

20110131175635440_duster (2).JPG

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Senin kuzen, sadece görüntüye bakarak seçim yapacaksa kesinlikle Qashqai yi seçmiştir. Seni de burdakileri de boşa oyalıyor...

Seçimde, sadece görünüş değil de mantık olsaydı, bu 2 araç zaten son 2 ye kalmazdı. Biri 240 torku olan, dizel, rampa canavarı ve ekonomik kullanım maliyetli, tam bir aile arabası...

Diğeri benzinli bir araç. Arazi aracı görüntüsünde araziyle alakası olmayan, içi dar bir araç. Tek artısı dış görüntüsü...

Kuzenim için araba bakıyoruz ve pazartesiye kadar karar vermemiz gerekiyor. 45.000 liraya 2011 benzinli qashqai tekna pack (cam tavan-navigasyon 25.000 km ) ile 51,500 'e 19.000 km 2011 dizel c-max titanyum x arasında kaldık. İki arabada sorunsuz tertemiz. Kalbim c max diyor ama mantığım qashqai. Araç en az 2 sene binilir gibi. Aynı seçimi şubat ayında bende yapabilirim. Değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Ford bağımlılığınızı bir yana bırakmak şartı ile :D :D :D Ayrıca 2011 ile 2012 c max arasındaki tek fark sony müzik sistemi midir ?

Bana hangisini bedava verseler alırım ama, mantığımı kullanarak Skoda Yeti Greenline Dizel aldım... Son kararımı vermeden önce son ikiye kalan diğer araç Cmax dizeldi...

Tercih meselesi yetiyi bana bedava verseler almam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Bence kesinlikle dizel C-Max çünkü zaman dizel zamanı bu bir ikincisi QQ'nun yüzü eskidi ve benzinli, tercih edilen bi otomobil değil ayrıca İX 35, Sportage gibi araçlar QQ'yu bitirdi...

Abim biten Qashqai nin şatış rakamları... ix35 sevginizi anlıyorum ama durum ortada....

2012-eylul-yerli-ithal-otomobil-satis-rakamlari-marka-siralamasi-kompakt-suv-segmenti.png

Kaynak : http://www.tuketicikosesi.org/2012/06/2012-otomobil-sats-rakamlar.html

kuzeninizin yaşı da önemli tabi. ben qashqai tercih ederdim. benzin dizel tüp artık her şey aynı küfeye düştü. mazotun 4.20 ye litresini gördüm geçen gün. benzin de 4.55 zaten. aradaki farka değecek bir değer. ayrıca bence qashqai daha gösterişli

Qashqai tüpte pek verimli olmuyor diye biliyorum, araştırmakta fayda var...

Soru hatalı, c-max varken kaşkayın esamesi okunmaz, bana göre biri araba diğeri el arabası, o derece abartıyorum yani, c-max alma durumum olacak hemde dizel, ancak 1 kaşkay alana 1 tanede bedava derlerse alırım, duster= az daha süslüsü kaşkay, ille kaşkay olacak derseniz çok az daha verin kaşkayı parça pinçik eden, Skoda yeti 1.6 dizel alın (0 km. de 47 ye alırsınız sanırım), Yetimi c-max mi derseniz o zaman arada kalabilirdim, hatta galiba Yeti bile diyebilirim.

C-max ve Qashqai çok farklı sınıflar, ihtiyacınıza göre almakta fayda var,,, Mesela; Cam tavan faktörü benim için önemliydi,,

Ayrıca rica ederim alındığım için yazmıyorum; Duster e binin ve Qashqai ye binin aradaki farkı ben yazmam gerek yok... ABS Klima bile opsiyonel bir araçtan bahsediyoruz...

:bravo: Artık nissan bana bir ödül vermeli :PPP :blush:

Ama ben Dizel olsun taştan olsun diye düşünen biriyim...

Üstad QQ de renault motoru var. Renault motoru da fena değildir.Keşke dizel QQ alabilsen daha mantıklı olur ama şartlar uygun olması lazım.

Aracı hangi şartlarda kullanacaksın o önemli QQ biraz cip vari bişey bana göre şehir içine yakışmıyor Cmax daha otomobil vari duruyor şehir içinde. Ama arazi de de kullancağım diyorsan QQ daha mantıklı.

Benzinlide kendi nissan motoru var... QQ crossover tarzı araç, Asi şehirli diye lanse edilir.... :flowers:

Kimse darılmasın lütfen... :flowers:

Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar
(düzenlendi)

Abim biten Qashqai nin şatış rakamları... ix35 sevginizi anlıyorum ama durum ortada....

2012-eylul-yerli-ithal-otomobil-satis-rakamlari-marka-siralamasi-kompakt-suv-segmenti.png

Kaynak : http://www.tuketicik...s-rakamlar.html

:flowers:

Hocam konunun İX 35 sevgisiyle bi ilgisi yok öncelikle bu memlekette qq ne zamandır satıyor İX35 ne zamandır satıyor ayrıca QQ'yu İX35 ile kıyaslamam bile, ve inan İX 35 alanların çoğunun ilk niyetleri QQ almaktı bu konuda etrafımdan örnekler verebilirim eğer bilmek isterseniz, ha son olarak bişi daha İX35'ler çok geç geldi ama emin olun bu gidişle QQ'yu geçer, size bi önerim var önce gidin bi İX 35'i inceleyin sonra qq'ya bakın bakalım qq'ya dönüp bakacakmısınız bir daha bu arada İX 35 sırf benzinli satarak bu rakama ulaştı'ki b uzamanda bir buçuk tonluk benzinli aracı satmak büyük marifet, QQ'da dizel seçeneğide var İX 35'in dizeli 100 bin lira

tarihinde Coşkun Uçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Özkan
(düzenlendi)

Coşkun abim Seni çok yaşa, Canım abim benim....

Asıl konu üzerinden şunu belirteyim ben olsam C-max derim... Ben yılda 20-30 bin km yol yapan biriyim ona göre bunu söylüyorum...

1- Dizel

2- Geniş

3- ikinci el çok iyi

4- Yolda keyifli

5- fordclubtr.com var, çok şeye bedel.... :tongue:

Alacak kişinin yaşı ve yıllık km si de önemli...

Yılda 10.000 yaparsa QQ derim...

tarihinde Doğan Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu satış listelerine takılmayın, anlamı benim hiçin yok, kıstasları arabanın süperliği değil çünki, büyük oranda ekonomik ve Türk milletinin saçma mantığından kaynaklanıyor, gelelim konuya, duster çok tırt, bunun süslüsüde kaşkay, az daha iyi bir tırt :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Dizel c-max almak rasyonel ve yerinde bir tercih olurdu. Yol tutuş, yakıt, performans ve sürüş keyfi olarak c-max üstündür. Ayrıca aslında benzinli ve dizel modelleri kıyaslamak da çok doğru değil, günümüz piyasa ve yakıt şartlarında mantıklı değil duygusal bir kıyaslama oluyor bu.

Yılda kaç km yaparsanız yapın, dizel binerken de satarken de kazandırır. Alırken ödediğiniz farkı satarken koruyarak satarsınız. Bakım olarak da öyle kayda deger bir fark yok. Bir kaç temel kurala uyarak kullanırsanız yüksek masraflı ariza ihtimali çok aza inecektir.

Ayrıca benzin ve dizel fiyatları eşit bile olsa dizel litre başına daha fazla km yapabildiği için gene avantajlıdır.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

qq yi dıştan bakınca bende çok sevmiştim.Ne zaman ki içine bindim hiç hoşuma gitmedi hem dizayn hemde kalite hissi olarak bana yavan geldi parasına göre.Ha satmıyormu acayip satıyor.Evmin yanında Nissan bayisi var adamlar araç yetiştiremiyor resmen.Sürekli tır geliyor :shok: C-max da bana hitap eden bir araç değil açıkçası.Ancak sadece bu iki seçenek arasında kaldığımda ben olsam bende cmax derdim.

Yorum bağlantısı

İstinye Otokoçta, 50bin den de ucuza C-max fulun fulu vardı 2011 modeli.

Çağlar abi dediğin araç nedir ? Titanyum x ecoobost benzinli olan motor mu ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Soru; dizel Qashqai mi, benzinli C-max mı?

Olsa idi Qashqai derdim. Cevabım tereddütsüz C-max.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Kullanıcının istek ve ihtiyaçları önemli öncelikle. Benim fikrim c max.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...