İçeriğe Yönlendir

Finlux Ve Linsar Markaları Hakkında

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın
(düzenlendi)

Merhabalar;

Sizlere birkaç sorum var.

İzmir-Menemende oturuyorum buraya Zorlu'nun Outlet isimli elektronik-beyaz eşya mağazası açıldı.

Az önce gittim inceledim. 82 ekran LED tv almak istiyorum.

Satış elemanı ile görüştüm bunlar defolu ürünler değil dedi. İhraç fazlası olduğu için ismi böyle dedi. İsimlerde Finlandiyaya gönderilen Finlux dedi ülkeye göre değişiyormuş isimleri ama hepsi Vestel dedi Manisa da üretiliyormuş.

Linsar'ın 82 ekran bir modelini tavsiye etti. Özellik olarak full bir cihaz anlattı durdu. Full HD+Usb+ 4 tane HDMI çıkışı+ Optik çıkışı ayrıca bu optik ne işe yarıyor?

Fiyat olarak 619 TL Axesse 36 ay taksit ayda 17 TLye geliyor. Ben dedim Samsung, LG varken böyle markalara pek ısınamıyorum. .

Bana ekrandan kullanılan panelleri gösterdi hepsinde ya Samsung var ya LG. Aynı özelliklere sahip bir LGde fiyat 1000TL oluyormuş.

Ne diyorsunuz alınır mı arkadaşlar?

2 yıl garantili.

Sonra sorun yaşatır mı?

Saygılar.

tarihinde Fatih Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ülkeye göre markalar değişse bile en azından bizim bildiğimiz markaların izlerini taşır.Dizaynı benzer menüsü benzer veya aynı olur buna dikkat ettiniz mi?

Ayrıca garanti durumu nedir ? 2 yıl garantili ama servis kim,muhatabınız kim olacak belli mi?

Seg ve Regal Vestel'in alt markaları daha ucuz ve kalitesi kısmen düşük markaları bu markalarda öyle olma ihtimali olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Ülkeye göre markalar değişse bile en azından bizim bildiğimiz markaların izlerini taşır.Dizaynı benzer menüsü benzer veya aynı olur buna dikkat ettiniz mi?

Ayrıca garanti durumu nedir ? 2 yıl garantili ama servis kim,muhatabınız kim olacak belli mi?

Evet hocam sordum hepsi Vestelin Manisada ki fabrikasında üretiliyor.

2 yıl garantili Vestelden.

Televizyonlardan anlamıyorum. Menülerinin benzeme konusunu bilemiyorum.

Arkadaş biraz gösterdi hepsi Türkçeydi hatta panelin markasının Samsung olduğu orda yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Panel üreten zaten bir kaç marka var Samsung da bunlardan biri diye biliyorum. Sizinde bahsettiğiniz gibi bilinmedik markalara karşı soğuk ve güvensiz yaklaşırım ki hele bu Vestel ve bilindik olmasına rağmen her türlü ürününden uzak durulması gerektiği kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

Finlux markasını daha önce duymuştum, internetten araştırınca görülüyor ki ingiltere ve finlandiyada satılyormuş. Müşteri yorumları olumlu; tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

Optik çıkış, ses çıkışıdır. Optik ses girişi olan bir müzik sistemine tek kabloyla ses dağılımı yapar. Fiyat olarak marka olayınıda göz önüne alırsanız çok çok ucuz değil. Bu arada televizyonun kaç hertz olduğunu öğrenin. 200 hertz üstüyse makul, altında ise hiç bulaşmayın.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Beko ile bir marka daha aynı idi. Normaldir. Dacia ile Renault gibi...

Arçelik,Beko,Altus Türkiye piyasasında bildiğim kadarı ile yurt dışına satılan marka sadece Beko ama bunların dışında bir marka bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
(düzenlendi)

Finlux markasını daha önce duymuştum, internetten araştırınca görülüyor ki ingiltere ve finlandiyada satılyormuş. Müşteri yorumları olumlu; tercih sizin.

Fiyat gayet iyi. O fiyattan daha yükseğe hd ready (full hd değil) 80 ekran lg'ler var.

Bence alınır, takamı fena değil

Beko ile bir marka daha aynı idi. Normaldir. Dacia ile Renault gibi...

Optik çıkış, ses çıkışıdır. Optik ses girişi olan bir müzik sistemine tek kabloyla ses dağılımı yapar. Fiyat olarak marka olayınıda göz önüne alırsanız çok çok ucuz değil. Bu arada televizyonun kaç hertz olduğunu öğrenin. 200 hertz üstüyse makul, altında ise hiç bulaşmayın.

Panel üreten zaten bir kaç marka var Samsung da bunlardan biri diye biliyorum. Sizinde bahsettiğiniz gibi bilinmedik markalara karşı soğuk ve güvensiz yaklaşırım ki hele bu Vestel ve bilindik olmasına rağmen her türlü ürününden uzak durulması gerektiği kanısındayım.

Cevaplar için çook teşekkür ederim.

200 hertz olayına dikkat edecem ve üzeriyse %90 alırım.

Biri çıkıpda dur sakın alma ben aldım çok pişmanım gibi bir durum olmazsa.

Fiyat ve taksitler çok uygun gerçekten.

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
(düzenlendi)

Merhabalar iyi yıllar herkese;

Bu linkteki ile aynı özelliklere sahip web sitesine Linsar yok fakat Finlux var.

http://www.vsoutlet....televizyon.aspx

Özellikleri nasıl? F/P olarak durum nedir?

Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı
(düzenlendi)

Hemen hemen aynı paraya daha iyi bir tv alabilirsin.. hepsiburada ya bir bak. Senin bahsettiğin tv özelliklerine göre kesinlikle ucuz değil. Üstelik 50hz gibi artık tvler için pekte kullanılmayan görüntü tarama hızına sahip. Özellikle hareketli görüntülerde hüsran yaşarsın. (birde o kadar para vermişken) Satış sonrasında teknik desteği tartışmıyorum bile.

Samsung 32EH5300 32" 100HZ SMART LED TV

Samsung 32EH6030 32" 200HZ 3D LED TV + 2 Adet Gözlük Hediyeli

890 tl

tarihinde Yağız Ardalı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Hemen hemen aynı paraya daha iyi bir tv alabilirsin.. hepsiburada ya bir bak. Senin bahsettiğin tv özelliklerine göre kesinlikle ucuz değil. Üstelik 50hz gibi artık tvler için pekte kullanılmayan görüntü tarama hızına sahip. Özellikle hareketli görüntülerde hüsran yaşarsın. (birde o kadar para vermişken) Satış sonrasında teknik desteği tartışmıyorum bile.

Samsung 32EH5300 32" 100HZ SMART LED TV

Samsung 32EH6030 32" 200HZ 3D LED TV + 2 Adet Gözlük Hediyeli

890 tl

Yağız Bey yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben bakmıştım düğün öncesi alışverişte ; içime sinmemişti ..

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
(düzenlendi)

Selamlar 3 gün önce cihazı aldım.

Mağazaya gittim 50hz olayını söyledim.

Satış elemanı sorun olmayacağını ve izleyip kendiniz karar verin dedi.

Harici disk getirdi 1080p film açtı oturdum sandalyeye 10 dk kadar seyrettim.

Bir sorun göremedim. takılma yada görüntüde bozma yada pırpır yoktu.

Bende 619TLye 24 ay taksitle aldım.

3 gündür film seyrediyorum en yüksek 720p var elimde gayet güzel görüntü.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Rasim Bolat

Finlux tv kullanan var mı fiyatlar gayet ucuz yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuzu birleştirdim.

Vestel üretimi ama sırf smart olduğu için alınacak bir ürün değil sanırım daha önce buna benzer bir konu forumumuzda açılmış...

İncelemenizi tavsiye ederim :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238772-finlux-ve-linsar-markalar%C4%B1-hakk%C4%B1nda/

:good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın

Biz çok memnunuz. Tam 3 tane aldık. 2 tane Techwood bir tane Linsar.

Fiyat/performans olarak çok iyiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...