İçeriğe Yönlendir

Bir Kazanın Anatomisi

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Kaza şeklini düşününce tavansız taklaya devam etmek artık ne kadar korursa insanı ;)

Karar ver, ronö mu değil mi. :)

Ben focusla broadway'e vurup 6000 lira harcamıştım.. broadway'de 250 liralık hasar vardı... Bu nasıl olacak şimdi.. :D

Çarpmayı becerememişsin Mehmet abi. )

Benim gördüğüm, lada'nın çok fos bir araba olduğu.

2012'ye kıyasla mı, 1990'a kıyasla mı?

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vuruş açıları, hız farkları, o an frene yada gaza basılıyor olmaslı.. çarpışma noktaları.. Araç ağırlıkları yanısıra, aracın darbe emme sisteminin çalışma prensipleri bu hasarların boyutunu ve tarafını belirliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Karar ver, ronö mu değil mi. :)

Yakıt konusunda her zaman derim 1.5dcı çok fena bir motor.Az yakıp sağlam kaçıyor ama güvenlik konusunda reno benim için son sıralarda bile değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yakıt konusunda her zaman derim 1.5dcı çok fena bir motor.Az yakıp sağlam kaçıyor ama güvenlik konusunda reno benim için son sıralarda bile değil.

Kaza yapan aracın tamir sürecindesigorta firması tarafından temin edilen kiralık sembol'e bindim, gerçekten az yakıyor. Ama sanki araç böyle yapmacık olmasa, daha sağlam dursa, bu kadar ekonomik olmayacakmış gibi geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sümbüller Türkiye hizmet sektöründe görev yapıyor amaçları kullanıcıya yönelikden ziyade patronlara para kazandırmaya yönelik gibi. Megane kısmen daha oturaklı ama fren ve direksiyon tepkileri her an kaza yapmaya gebe duruyor gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Volvo sıkı fren yapmış, direk radyatör havalandırmadan dalmış.

Lada ise fren yapmamış, tampondan oturtmuş.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bu noktada diyorum ki :D mercedes A :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Lada okadar da yazılan kadar berbat bir araba değil bence sağlamlık açısından.

4 mankenli çarpışma testi. Mankenler ortalama insan ağırlığında.

Buyrun.

Vega.

http://www.youtube.com/watch?v=QdJ4tWr7No4

Lada 99 model civarı.

mk 2 mondeo

İkisini de kullandığım için bunları koydum.

Bu arada ladanın o kapılarındaki çubuklar orjinal kapı direnci ile aynı.

Ama fordun içinde olmak isterdim çünkü hava yastığı var :)

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Lada iyidir. Bedava iyidir demiyruz. Az çok tecrubemiz var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Lada iyidir. Bedava iyidir demiyruz. Az çok tecrubemiz var.

Ben vega ile öyle bir kaldırıma çıktım ki kaydırıp, ön sağ jant yırtıldı sol jant yamuldu. Bi rot ayarı ve 2 jant + 2 lastik parası verdim sadece.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben vega ile öyle bir kaldırıma çıktım ki kaydırıp, ön sağ jant yırtıldı sol jant yamuldu. Bi rot ayarı ve 2 jant + 2 lastik parası verdim sadece.

Ford'lar bu durumda perte çıkıyor. :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Ford'lar bu durumda perte çıkıyor. :p

Aradım babamı 2 tane lastik istedim değiştirdim yürüdüm gittim :) ama zor tuttum yolda sağ lastik sağa bakarken kullanmak zor. O kaldırımdan indirirken tamponu kırdım ama o arabanın suçu değil.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Aradım babamı 2 tane lastik istedim değiştirdim yürüdüm gittim :) ama zor tuttum yolda sağ lastik sağa bakarken kullanmak zor. O kaldırımdan indirirken tamponu kırdım ama o arabanın suçu değil.

Tampon dediğinde 50-60 lira. Hey gidi günler heey. Lada'yı çok arayacağız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...