İçeriğe Yönlendir

Fiestama Lpg Önerileriniz

Osman Yüksel_2

Recommended Posts

Osman Yüksel_2

Herkese iyi seneler..

2011 fiesta 1.4 otomatik şanzıman aracım var.. lpg taktırmayı düşünüyorum..

ilk defa lpg yi taktıracağım için pek tecrübem yok.. o yüzden görüş ve önerilerinize şiddetle ihtiyacım olacak..

hangi markayı tercih edeyim nelere dikkat etmeliyim..

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Ben Otomatik vites Fiestama BRC taktırdım..Binlerce km yaptım..Memnunum..

Bu arada tanışma bölümüne konu açmadan başlık açmıyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Arkadaşım lpg de ustalık nemli bu bir gerçek. Ama genel olarak görüştüğüm insanlar BRC diyor bende de BRC var memnunum şükür hiçbir sıkımtı yaşamadım. Eğer bütçen yeterli ise Prins o biraz pahalı ama BRC ortalama 1500-1600TL civarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Metin

ben atiker kullanmıştım önceki aracımda memnundum

Yorum bağlantısı
Osman Yüksel_2

Ben Otomatik vites Fiestama BRC taktırdım..Binlerce km yaptım..Memnunum..

Bu arada tanışma bölümüne konu açmadan başlık açmıyoruz.

Onur bey, lpg taktırdıktan sonraki aracın performansı nasıl oluyor. Çok düşüyor mu?

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Onur bey, lpg taktırdıktan sonraki aracın performansı nasıl oluyor. Çok düşüyor mu?

Araba doluysa veya klima açıksa yokuşlarda fark ediliyo..Onun dışında iyi veya kötü izlenimlerim :

1-İnsanın her şeye rağmen içi rahat etmiyo bu bi gerçek..-(Ama pipolu sistem diye bi olay var.Brc bu şekilde montaj yapıyo bizim arabalara.) +

2-Garantisi kalkmamış araca lpg taktırdığın için çevrende eleştirenler oluyor -

3-Lpg li araç kabul etmeyen servisler var. -

4-Kapalı otoparklara genellikle girebilyoruz ama hepsine değil. -

5-Gezerken insan daha mutlu oluyor..Ekonomiklik had safhada..Hele fiesta için.+

6-Bagajımız iyice küçülüyor.-

7-Düz yolda performans kaybı hissetmedim..+

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Yüksel_2

Araba doluysa veya klima açıksa yokuşlarda fark ediliyo..Onun dışında iyi veya kötü izlenimlerim :

1-İnsanın her şeye rağmen içi rahat etmiyo bu bi gerçek..-(Ama pipolu sistem diye bi olay var.Brc bu şekilde montaj yapıyo bizim arabalara.) +

2-Garantisi kalkmamış araca lpg taktırdığın için çevrende eleştirenler oluyor -

3-Lpg li araç kabul etmeyen servisler var. -

4-Kapalı otoparklara genellikle girebilyoruz ama hepsine değil. -

5-Gezerken insan daha mutlu oluyor..Ekonomiklik had safhada..Hele fiesta için.+

6-Bagajımız iyice küçülüyor.-

7-Düz yolda performans kaybı hissetmedim..+

Aracınızı otomatik mi yoksa manuel mi kullanıyorsunuz..

Aracınızın garantisi bitti mi?

20 gün sonra garantisi bitecek..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

otomatikler çok yaktığı için lpg şart oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Karda manuel normal zamanda Otomatik kullanıyorum..

Yorum bağlantısı
Osman Yüksel_2

Karda manuel normal zamanda Otomatik kullanıyorum..

Onur bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. Gerçekten çok yardımcı oldunuz.. Şimdi brc için iyi bir usta bulmaya çalışacağım..

Şunu da sormak istiyorum izninizle;

şehir içi km de ne kadar yakıyor yaklaşık olarak..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Onur bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. Gerçekten çok yardımcı oldunuz.. Şimdi brc için iyi bir usta bulmaya çalışacağım..

Şunu da sormak istiyorum izninizle;

şehir içi km de ne kadar yakıyor yaklaşık olarak..

Rica ederim Osman Bey..Yardımcı olduysam ne mutlu..Şehir dışı için daha önce (ilk taktırdığım zamanlar)forumda şunu yazmıştım :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Otomatik vites 2012 1.4i Fiestama BRC kit taktırdım...1500 km yol yaptım..Ölçümlerimde çok dikkat ettim.Klimayı çok sıcaklarda 20 derecede kullandım..Fazla üfürmedi..Hızım 90-110 aralığında değişti...41 litrelik depomun 32 litresi doluyo..Tamamen boşalana kadar bekledim..Her defasında yakın sonuçlar verdi.

Tamamı şehir dışı 32 litre gazla 420 km yaptı....

7.6 / 100km ŞEHİRDIŞI (Yol Bilgisayarı 6.5 gösterdi)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şu gün itibariyle Lpg ile toplamda 13000 km yaptım..Şehiriçi çok değişken oldu..Bazen İzmir'de bazen küçük ilçede kullandığımdan bir türlü net ölçüm yapamadım..Ama sonuçta benzine göre yüzde 15-20 arası fazla yakıyo..

Yorum bağlantısı
Metin Yıldız

Aracınızı otomatik mi yoksa manuel mi kullanıyorsunuz..

20 gün sonra garantisi bitecek..

LPG yi iyi bir ustaya taktırmazsanız sonra başınız bayağı ağrıyabilir. Bobiniydi, hararetiydı sübaplarıydı uğraşabilirsiniz.

1.4 L benzinli fiesta ne kadar benzin yakıyor kmde. Ayrıca yılda kaç km yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Osman Yüksel_2

Rica ederim Osman Bey..Yardımcı olduysam ne mutlu..Şehir dışı için daha önce (ilk taktırdığım zamanlar)forumda şunu yazmıştım :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Otomatik vites 2012 1.4i Fiestama BRC kit taktırdım...1500 km yol yaptım..Ölçümlerimde çok dikkat ettim.Klimayı çok sıcaklarda 20 derecede kullandım..Fazla üfürmedi..Hızım 90-110 aralığında değişti...41 litrelik depomun 32 litresi doluyo..Tamamen boşalana kadar bekledim..Her defasında yakın sonuçlar verdi.

Tamamı şehir dışı 32 litre gazla 420 km yaptı....

7.6 / 100km ŞEHİRDIŞI (Yol Bilgisayarı 6.5 gösterdi)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şu gün itibariyle Lpg ile toplamda 13000 km yaptım..Şehiriçi çok değişken oldu..Bazen İzmir'de bazen küçük ilçede kullandığımdan bir türlü net ölçüm yapamadım..Ama sonuçta benzine göre yüzde 15-20 arası fazla yakıyo..

Gerçekten çok yardımcı oldunuz.. Rakamlarda yüzümü güldürdü, iştahımı kabarttı.. lpg maliyeti ne kadar oldu? (taktırırken yani?)

LPG yi iyi bir ustaya taktırmazsanız sonra başınız bayağı ağrıyabilir. Bobiniydi, hararetiydı sübaplarıydı uğraşabilirsiniz.

1.4 L benzinli fiesta ne kadar benzin yakıyor kmde. Ayrıca yılda kaç km yapıyorsunuz?

genelde şehiriçinde manuel kullanıyorum, ekranda görünen bilgi 100 km de 8.9 lt tüketiyor.. depoyu fulleyip bir kaç deneme yaptım.. ortalama km de 40kr yakıyor diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Çorum'da bölge yetkili bayiisine taktırmıştım..Normalde 1600 TL fiyat veriyolarmış.Samsun'dan geldiğim için 1500 TL ye inmişlerdi(12 taksit) Herkese o fiyata iniyolardır tahminimce..

Umarım kısa sürede Lpg nin ekonomikliğinin zevkini yaşarsınız..Taktırırken lpg göstergesini direksiyonun sol tarafındaki küçük kapaklı torpidonun içine koydurmanızı da öneririm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

manuel nasul kullanılıyor, klasik otomatik değil mi

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Ne taktırırsanız taktırın ondan önemlisi arkadaşların da dediği gibi doğru montaj.Bununla ilgili tavsiyem.

1-Montaj sırasında kesinlikle ordan ayrılmayın.1 gününüzü bu işe ayırın.

2-Montajı mutlaka tamamen usta yapsın arabayı 10 yaşında çocuklar delmesin sonuçta arabanın sağlıklı çalışabilmesi için gerekli parçalar deliniyor.

3-Ustanın bir not defteri muhakkak vardır.Daha önce sizin aracınızda montaj yapmış mı sorun varsa telefonlarını isteyin.Memnun kalıp kalmadıklarını sorun.

4-İnternetten ürünün bayisi olup olmadıklarını öğrenin sonra garanti aşamasında destek almak için.

Aklıma gelenler bunlar, kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

manuel nasul kullanılıyor, klasik otomatik değil mi

Manuel dediğimiz tiptronik'in manuel modu Evren Hocam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...