İçeriğe Yönlendir

Ford Club Türkiye E-Dergi (4 Sayı Birlikte)

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Zamanında emek emek hazırladığımız dergilerimizi PDF formatına çevirip yükledim.

Hem içerik, hem kullanışlılık açısından çok güzeldi. Bir gün tekrar yaparız belki. :)

1. Sayı (2010 Kasım) - https://www.dropbox..../KASIM-2010.PDF

2. Sayı (2010 Aralık) https://www.dropbox....ARALIK-2010.PDF

3. Sayı (2011 Ocak) https://www.dropbox....v/OCAK-2011.pdf

4. Sayı (2011 Şubat) https://www.dropbox..../SUBAT-2011.PDF

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

2013 Şubat için YMN'nin çok özel pozlarını sunan bir Albüm hediye edebilirim :p

Şaka bir yana ilgi ile takip ediyordum ozamanlar, saman alevi gibi kısa sürdü.. Emeklerine sağlık Zafercim..

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

"basılı kağıt" için tasarlanmış bir yapıyı elektronik medya için kullanmaya kalkınca bir sürü sıkıntı ve düzenleme işyükü geliyor. Kullanım açısından da anlamsız sayfa düzenleri. Buna bir de aylık çıkarma zorluğu da eklenince filim kopuyor.

Daha önce önermiştim yine önereyim. Yıllık dergi çıkaralım. Bülten gibi olsun. Flaş vesaire koyu arka renk kasmaya gerek olmasın, PDF olsun düz yazı olsun resimli yeter.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yıllık bir şeyler hazırlamak için, tüm sene içinde sürekli çalışmak lazım. Belki de aylık toparlamalar gerekli yoksa yıl sonunda bir kerede hadi dergi yapalım dersek kesin bir şeyler atlarız.

Sayfa düzeni, ölçüler gibi konularda bu yukarıdaki örneklerin hatalı olduğu çok nokta vardır. Sonra sonra daha iyiye ulaşırız diye düşünüyorduk ama sonu bence çabuk geldi.

Yıllık çok uzun, aylık çok kısa görünüyor benim gözüme. 3 aylık sanki en uygunu gibi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Güzelmiş gerçekten.. Devam etmesi daha da güzelleştirir kanımca.. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Emeği geçen herkese teşekkürler. Hemen indirip arşivime aldım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yazılar için bayağı uğraşmıştım. 3 aylık olarak keşke yine devam ettirsek :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu arada kasım 2010 diyor, o kadar oldu mu ya? :s

Aynı soruyu sordum... Klasörleri mi yanlış adlandırdım yoksa dedim hatta.

O kadar olmuş :)

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Bence çok başarılı bir iş yapılmış. Çokca emek harcanmış.

Sıfırdan dergi hazırlamak zor olabilir ama aylık yayınlanacak 4-5 sayfalık bültenler ve yıl sonunda bültenlerin toplanmasıyla oluşturulacak dergi daha kolay olur. Meslek odaları bile böyle yapıyor artık.

Örneğin

Ocak 2013 Bülteninde Güvenli sürüş bilgileri verilir.

Şubat 2013 Bülteninde 15000-30000-60000km ... vs bakımları hakkında bilgi verilir

Mart 2013 Bülteninde Yılın yeni modelleri, ford araçlarındaki yenilikler konu edilir.

Nisan 2013 Bülteninde sıcaklıkların yavaş yavaş artması ve kışlık lastiklerin sökülüp tekrar 4 mevsime dönüş, kışlık lastik saklama bilgileri, bakımı ...vs verilebilir.

Yıl sonunda 2 editör yazısı, 2-3 sayfa garaj fotoğrafı derken dergi toparlanır gider.

Not : Bültenler 2 aylık da olabilir. Ocak-Şubat Bülteni, Mart-Nisan bülteni gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Çok güzel olmuş gerçekten. Tasarım da harika yazılar da. Emeği geçen herkesin ellerine, bilgilerine sağlık. :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Süpermiş ya tek tek okudum keyif aldım, devamı ister ve bekleriz. Gözüme ilişen şu fotoğrafa da hayran kaldım tıpkı henry ford gibim çıkmış abicim süper bir poz bunun orjinalı varsa görmek isterim.

calarabi.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir dönem yazarlarımızın avatarlarını kullanmıştık dergide. Çağlar abinin avatarı da o dönemde buymuş demekki :D

Nadide bir eser :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orjinali orada zaten, fuarda çekmiştik

Bir dönem yazarlarımızın avatarlarını kullanmıştık dergide. Çağlar abinin avatarı da o dönemde buymuş demekki :D

Nadide bir eser :p

gelecennn sen İstanbul a elbet :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

orjinali orada zaten, fuarda çekmiştik

gelecennn sen İstanbul a elbet :seytan:

Senin Muğla'ya geldiğin gibi gelir tabii o da. :p:bambam:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Senin Muğla'ya geldiğin gibi gelir tabii o da. :p:bambam:

şanzelizede söylediğim cafeye uğradın mı

Yorum bağlantısı
Murat Dere

şanzelizede söylediğim cafeye uğradın mı

Champs-Élysées'de öyle bi café yok janim. :seytan: Ayrıca bilgin olsun Paris'de o kadar da tanınmıyorsun. Yanlış Paris'e gittin herhalde. :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bilemiyorum gündüzleri uyuduğum için net göremedim sağı solu :vampir:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

bilemiyorum gündüzleri uyuduğum için net göremedim sağı solu :vampir:

Yaramasa? :nea:

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

dergiler tek kelime ile muhteşem olmuş. keşke devamı gelebilseymiş... hepsini bir solukta okudum, çok faydalı bilgiler gördüm. emeği geçen herkese taşekkürler :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bir sonraki sayı için bir yazı hazırlamıştım ama dergi cıkartılmamıştı hala duruyor yeni sayı çıkarsa gönderirim :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Mart dergisi yarım kalmıştı evet. Elimde 2-3 yazı var. Duruyor kenarda.

Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

Maşallah sınavlar sonrası için zaman geçirecek biraz malzeme çıktı :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

b-max testi yapılmış mı hiç :p b-max mi testi yazsak :D test köşesi felan olur mu :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...