İçeriğe Yönlendir

Enjektör Temizleme

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

selam, fiesta 1.25 aracında enjektör temizliğini würth enjektör katkısını veya carbon clean kullanarak yapan arkadaşlardan bu konuyla ilgili bilgilerini almak istiyorum. aracınızda ne gibi değişiklik oldu, bu yöndeki tespitlerini yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Burak Çamak

Gerçi benim arabam farklı ama, araba soğukken zor çalışıyordu ve gaza basınca stop edecekmiş gibi devri düşüyordu. Würth enjektör temizleyici katkının yarısını 100TL lik benzin ile depoya koydum. 30-35km devirli kullandıktan sonra bahsettiğim sorunlar tamamen bitti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

söz konusu markların, internetteki resmi sitelerindeki test raporlarına bakın

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Fiesta 1.25 de Enjektör mü var mış ?

Sorunuza gelirsek Kurum Temizliği yapilmasi Motorun ömrü ve sağlığı açısından iyi..

Yeni Motorda sağladığı katkıyı anlamak zor.. Zamanla yararı anlaşılabilecek birşey..

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Bende bu würth enjektör temizleyici alacağım da arabanın depo hunisi kaybolmuş.Nerden temin edebilirim acab? Google amca cevap veremedi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bu enjektör temizleyiciyi her araçta kullanabiliyor muyuz. Birde lpg enjektörü ile bir alakası var mı burayı da temizler mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Halil Yavuz42

Bu enjektör temizleyiciyi her araçta kullanabiliyor muyuz. Birde lpg enjektörü ile bir alakası var mı burayı da temizler mi acaba ?

Bildiğim kadarıyla lpg enjektörleri ayrı. Benim lpg filtresi değişirken lpg enjektörleri sökülüp bir cihaza bağlanarak kimyasal bir sıvı ile temizlenmişti. Ama Benzin enjektörlerini temizletmedim. Çok km yapmış ve daha önce yapılmamış araçlara CC (Carbon clean) önerilmiyor. Yetkili servis gerek olursa sökülerek temizlenmesinden yana...

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

söz konusu markların, internetteki resmi sitelerindeki test raporlarına bakın

abi o sitelerin test raporlarına bakarsam çoktan yaptırmam lazımdı. orada bir tane olumsuz rapor yokki, olsada yazmazlar zaten, maşallah yüzyılın mucizesi gibi her şey, bi uçmadığı kalıyor :) en iyisi bağımsız kullanıcı forumları..

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

arkadaşlar bu forum sitesinde rastlamadım. fakat diğer forum sitelerinde okumuş olduğum yazıda bu katkıların arabanın enjektör boşlukları mıdır nedir ? orayı fazlaca açıyormuş ve dolayısıyla araçta fazla yakıt tüketimine neden oluyormuş, ayrıca kısmen de olsa rastlanan bir durumda araçta enjektör arızasına neden oluyormuş? (uyarı sinyalinin yanması gibi) ,, yani bunlar tabi ordan burdan laflar ama, bu tip sorunlarla da karşılaşmak istemem açıkçası, onun için özellikle nokta atışı yaparak 2001 1.25 fiesta dedim. bazı araçlarda farklı sonuçlar çıkabilir. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

abi o sitelerin test raporlarına bakarsam çoktan yaptırmam lazımdı. orada bir tane olumsuz rapor yokki, olsada yazmazlar zaten, maşallah yüzyılın mucizesi gibi her şey, bi uçmadığı kalıyor :) en iyisi bağımsız kullanıcı forumları..

depoya konulan katkı için hiçbir test raporu yoktur, iyice bakın bakalım?

test derken: faydalı ürün tescil belgesi değil

Yorum bağlantısı
Mustafa Acar

Bende bu würth enjektör temizleyici lpg ye uyumlu olanından aldım ve çok işe yarıyor aracımı ilk aldığımda würth bezili araç için olanını almıştaım ve iyi sonuç verdi aracım ilk çalıştırmada titreyerek çalışıyordu temizleyiciyi kullandıktan hemen sonra sonuç verdi ve araba saat gibi oldu bu 3. yıl şükür hiç bir sorun yok

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Carbon Clean yaptırdım 115000'de dizel aracıma bir zararını görmedim. Sabun bazlı bir içerik zaten bir zararı olacağını düşünmüyorum. Yaptırmadan önce çok araştırdım, zararını görene de rastlamadım. Carbon Clean'den sonra periyodik bakımını da yaptırmıştım 100 ile çıktığı rampayı 110-120 ile çıkabiliyordu araç. Fark Carbon'dan mı kaynaklandı, periyodik bakımdan mı bilemiyorum. Yakıt tüketimi aynı seyretti. Her 10000 km'de Würth de kullanıyorum. Uzun vadede motor ömrü ve kurumlanma için faydasının olduğu düşüncesindeyim. Yine de mucize beklenmemeli. Carbon yaptırdım Würth attırdım araba uçacak psikolojisi hayal kırıklığına sebep veriyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motorvac firmasının ürünüdür, laboratuvar dan test raporu olan tek üründür.

Yorum bağlantısı
Mustafa Acar

lpg ye uyumlu olanı, nasıl uygulanıyor?

aynı diğeri gibi benzin deposuna boşaltılıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı diğeri gibi benzin deposuna boşaltılıyor

benzin deposuna konan bir sıvı, lpg enjektöründen nasıl geçer?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat_Durmaz

benzin deposuna konan bir sıvı, lpg enjektöründen nasıl geçer?

çağlar abi bişi sorcam ? fiesta 1.25 2001 model benzinli araçta enjektör var mı? yani würth denen katkı (benzinli olanlar için) bu araca gönül rahatlığı ile konabilirmi?
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

Bu güne kadar yaklaşık 5000 km de bazen 3000 km de kullandım bu wurth enjektör katkısını her seferinde şehir dışı yolculuğa denk getirmeye çalıştım ve her seferinde, başta motor sesi değişimi ve yakıt tasarrufu olarak faydasını gördüm...Bu arada 50.000 km oldu henüz motorda yada enjektörde bir sıkıntı yok..Araç 177.000 km de

tarihinde Abdurrahman Balaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çağlar abi bişi sorcam ? fiesta 1.25 2001 model benzinli araçta enjektör var mı? yani würth denen katkı (benzinli olanlar için) bu araca gönül rahatlığı ile konabilirmi?

enjektör var, depoya ne konur ne konmaz bilemem, ben kendi arabamın deposuna hiçbir kimyasal koymam

Yorum bağlantısı
Serdar Vural

enjektör var, depoya ne konur ne konmaz bilemem, ben kendi arabamın deposuna hiçbir kimyasal koymam

Çağlar abi noktayı koydu !

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

bi deneyeceğim bakalım, cevaplarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Reşat Uz

carbon clean da da temizleyici enjektörlerden geçip içini ayrıca yanma odasında da dış bölümdeki kurum vesaireyi temizliyor geçenlerde sordum fiat servisi 50TL ye yapıyormuş würth'e göre daha avantajlı geldi bana madem test sonuçlarıda var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

50 TL :s bayağı uygun hatta fazla uygunmuş, motorvac firmasının ürünü ise

Yorum bağlantısı
Reşat Uz

carbon teknik sitesinde yetkili firma olarak ismi geçiyor sekreter yanlış aktarmadıysa evet 50tl dedi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...