İçeriğe Yönlendir

Tüp Taktırma, Öneri Ve Deneyimler

Emre Acar

Recommended Posts

Murat_Durmaz

ya arkadaşlar istanbul da usta söyleyinde gidelim konuşalım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Tunca

bu kadar net konuşmadan imkanınız olsaydıda benim atikerli focusu kullanabilseydiniz, Cevabınız şöyle olurdu tahminimce '' Marka önemli değil, önemli olan montaj montaj ''

Ben katılmıyorum. Montaj diyorsunuz nereye giderseniz gidin aynı yere takıp aynı yerden sökerler. önemli olan beynin ve kesicilerin kalitesi.

montaj olsaydı etken herkes gidip can gaz akl alırdı 600 tl neden landirenzoya 1500 tl versin yada lovatoya 1250 parası fazlamı milletin.

örnek 2 tane klima markası baz alalım biri arçelik diğeri mutsıbıshı olsun. Çok iyi montaj yapan bir servisi olsun. hangisini seçersiniz. arçelikle aynımı çalışacak yapmayın allah aşkına.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

bu kadar net konuşmadan imkanınız olsaydıda benim atikerli focusu kullanabilseydiniz, Cevabınız şöyle olurdu tahminimce '' Marka önemli değil, önemli olan montaj montaj ''

Ben katılmıyorum. Montaj diyorsunuz nereye giderseniz gidin aynı yere takıp aynı yerden sökerler. önemli olan beynin ve kesicilerin kalitesi.

montaj olsaydı etken herkes gidip can gaz akl alırdı 600 tl neden landirenzoya 1500 tl versin yada lovatoya 1250 parası fazlamı milletin.

örnek 2 tane klima markası baz alalım biri arçelik diğeri mutsıbıshı olsun. Çok iyi montaj yapan bir servisi olsun. hangisini seçersiniz. arçelikle aynımı çalışacak yapmayın allah aşkına.

Ancak şöyle bir cevap verebilir montajın önemi açısından, mitsubishi'nin servisi gerğinden fazla boru kullanır, odada doğru yere ve doğru BTU'da klima montajı yapar elektrik bağlantısını da vantilatör bağlar gibi alelade bir yerden yaparsa ne o mitsubishiden randıman alırsınız ne de tüm o olumlu fikirleriniz aklınızda kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Tunca
Ancak şöyle bir cevap verebilir montajın önemi açısından, mitsubishi'nin servisi gerğinden fazla boru kullanır, odada doğru yere ve doğru BTU'da klima montajı yapar elektrik bağlantısını da vantilatör bağlar gibi alelade bir yerden yaparsa ne o mitsubishiden randıman alırsınız ne de tüm o olumlu fikirleriniz aklınızda kalır.

aynı servis demiştim. aynı şartlarda aynı boru aynı yere

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

ahmet senin 00 fiesta 1.25 flair aracında kit varmı, var ise hangi marka takılı?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Eğer güvendiğim ve kendisine inandığım bir ustaysa aynı randımanı alacağımı söylerse arçelik'i seçerim... Aracımda öyle yaptım çünkü... (AKL takılı ve çok memnunum) Yani yine iş ustada bitiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
(düzenlendi)

AKL arçeliğinmi?

:) emre baştan oku kardeş, (bekonun)

Bence konuda total verime isciligin ve kitin etkisi ayri ayri incelenmeli. Her ikiside onemli cunku birindeki hata digerini tamamen etkisizlestirme potansiyeline sahip. Iscilik sabitken daha iyi kitin faydasi tartisilmaz. Kotu iscilikle en iyi kit etkisizdir. En iyi iscilikle ortalama kit yeterli olabilir. Bu nedenle iscilik asil belirleyici unsur bence.

bencede

istanbul da usta arıyorum :)

tarihinde Murat_Durmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Tunca

Arkadaşlar tercih sizin ben sadece tecrübelerimi paylaştım. Aracımda şu an LPG yok LOVATO taktıracagım arabamı yeni aldım muayeneyi bekliyorum.

Neden bu kadar eminsin diye soran varsa,

Adana Motor Teknik Lisesi Mezunuyum

Fırat üniversitesi makina eğitimi bölümü OTOMOTİV ÖĞRETMENLİĞİ bölümü mezunuyum.

3 yıl Hatay Merkez Tüv-Türk araç muayene istasyonunda muayene uzmanı ve gaz emisyon eğitmeni olarak görev yaptım.

aynı anda 2 tane sürücü kursunda motor öğretmenliği yaptım

Adanada 1996 yılında yanına stajyer olarak gittiğim ustamla ortagız. LPG adı ilk duyulduğu andan beri montaj yapmaktayız.

Ben sadece tecrubelerimi paylaştım dilerim faydalı olmuşumdur.

Şuan bir markada otomotiv satış danışmanı olarak çalışmaktayım.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Markadan çok usta önemli derler ya hakketen öyleymiş. Ben de bir ay önce aracıma LPG kiti taktırdım. Ustasını çok övdüklerinden ötürü BRC taktırdım. Derince'de FS otogaz'ı tavsiye ederim. Kendi aracım için konuşayım aracın kaputunu açtığında LPG'li olduğunu anlıyan yok :) İşi çok temiz ve düzgün.

Usta gerçekten çok önemli.benden önceki arabanın sahibi atiker taktırmış ,Öküz, pardon usta 6 silindirli tüp beyni koymuş (aynen el ajandası büyüklügünde).akü kutusunun içine koymuş.akü kutusunu çatlatmış, Hiç saklama geregi duymamış tesisatı.kolay bulsunlar diye :D .Arabada öyle bir şıkırtı sesi varki,gören dizelmi diyor :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Tunca

Bence en az sizin kadar kariyere sahip brc prins atiker vs takitiranda vardir:) lab)vatoyu tercihinizin ayirt edici sebebini paylasirsaniz daha memnun oluruz.

Rakam olarak uygun. Şimdiye kadar taktığımız ve çok az sorun yaşadığımız bir marka. Hiç kullandınızmı ? diye sorarsanız evet 3 yıl toyota (95 GLİ) ve 2 yıl Mazda (99 model 323 f Astina Hb 1.5) kullandım. Hatta mazda için lpg yorumlarına bakarsanız formlardan 2000 ve 3000 d/d silkme sorunu vardır. Bunu yapmayan tek marka diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
(düzenlendi)

Rakam olarak uygun. Şimdiye kadar taktığımız ve çok az sorun yaşadığımız bir marka. Hiç kullandınızmı ? diye sorarsanız evet 3 yıl toyota (95 GLİ) ve 2 yıl Mazda (99 model 323 f Astina Hb  1.5) kullandım. Hatta mazda için lpg yorumlarına bakarsanız formlardan 2000 ve 3000 d/d silkme sorunu vardır. Bunu yapmayan tek marka diyebilirim.

ahmet bi kaç sorum var, cevaplarsan sevinirim

1- lovato safkan italyan mı?

2- bir sürü marka var, brc , atıker vs vs... diyelimki 2001 fiestanın birinde atıker diğerinde lovato kit var. bu iki araçta benzinli kullanmıda 100 km de 10 lt benzin yakıyor. bu iki araca bu kitleri aynı usta tarafından aynı montaj kalitesinde taktığımızda yakacakları lpg birbirinden farklı mı olur, aynı mı olur? yani italyan markası türk malından azmı yakar çokmu yakar aynı mı yakar, ?

3- ahmet kardeş brc nin fiyatına 1300 diyorsun  , lovato ya daha fazla fiyat veriyorsun , ve sen bu fiyat farkı olmasına rağmen brc takmayıp lovato takıyorsun, senin söylediğin gbii Brc 1300 TL olsa ben brc taktırır idim. ve çoğu insanda aynı kiti taktırır idi, şimdi sen madem kitlerin birbirine göre kaliteleri vardır diyorsun, lovato dahamı kaliteli brc den ki sen lovato taktıracağım diyorsun? bunu anlamadım.

4- ben bu konulardan pek anlamam, sadece taktırma arifesindeyim. markaya daha henüz karar veremedim. tamam anladık usta önemli, marka sonra geliyor, veya marka önemli usta daha sonra gelir :) neyse artık, taktırmadan önce nelere dikkat etmek gerekir , yani montajı yapacak ustaya şunu şunu yap, unutma , veya şunları aman usta yapma? diyebileceğim neler var, yoksa tüm kontrolu ustaya mı bırak diyorsun? tavsiyelerini merak ediyorum, teşekkürler

tarihinde Murat_Durmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

focus 1 e atiker marka taktırdım 3 gün önce . depoyu fulledim yaklaşık 155 km için 37 liralık harcama yapmış şehir içi hepsi dur kalk yaparak geçmesine rağmen ben çok memnun kaldım sistemden fiyatıda uygun oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Acar

Sanırım 2 uçlu bişey bu.

Takılan Kit Ustanın becerisiyle dos doğru takıldıgında, iş kitin özelliklerine kalmış.

Takılan kit Ustanın hatalı montajıyla sonuçlanırsa, Dünyanın en gelişmişini taksan ne olur.

Dolayısıyla Usta Önemli. Kitin ise En iyisi de var Enkötüsüde. hemen hemen birçoğu aynı özellikte.

Hemen bunun üzerine Ozan Emre derki;

Kimisi İtalyan

Kimisi Alman,

Önemli olan,

Montajı yapan...

Yorum bağlantısı
Ahmet Tunca

Sanırım 2 uçlu bişey bu.

Takılan Kit Ustanın becerisiyle dos doğru takıldıgında, iş kitin özelliklerine kalmış.

Takılan kit Ustanın hatalı montajıyla sonuçlanırsa, Dünyanın en gelişmişini taksan ne olur.

Bu kadar güzel anlatılamazdı :D diline sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Acar

Bu kadar güzel anlatılamazdı :D diline sağlık

Sağolasın. aynen öle..

Yorum bağlantısı
Huseyin Altun

Umarım sonuclar iyi olur.

Geçen hafta depoyu fullemiştim bu sabah LPG bitti sonuçlar aşağıda ;

2,45 tl / lt ---- 24,90 lt ------ 61 tl ile fulledim.(montaj sonrasında konulan 20 tl lik gaz tamamen bittikden sonra fulledim)

247 km gitti.

şehiriçi, sabah ve akşam trafiği, normal bir kulanım, yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

2,45 tl / lt  ---- 24,90 lt ------ 61 tl ile fulledim.(montaj sonrasında konulan 20 tl lik gaz tamamen bittikden sonra fulledim)

247 km gitti.

aracnıız yaklaşık 0,24 kuruş yakmış, sabah akşam trafiğinde kullandığını söylemişsin, trafik durumu nasıldı? sürekli dur kalk mı? yoksa hafif akan, 2-3 ışıklı bir yol mu? ayrıca yolun durumu nasıl(düz , rampa?) bu durumlar etkili olur? bazı arkadaşlar 0,20 - 0,19 luk rakamlara inmişler ki harika bence,, aracınızdaki sistem ne marka?
Yorum bağlantısı
Huseyin Altun

aracnıız yaklaşık 0,24 kuruş yakmış, sabah akşam trafiğinde kullandığını söylemişsin, trafik durumu nasıldı? sürekli dur kalk mı? yoksa hafif akan, 2-3 ışıklı bir yol mu? ayrıca yolun durumu nasıl(düz , rampa?) bu durumlar etkili olur? bazı arkadaşlar 0,20 - 0,19 luk rakamlara inmişler ki harika bence,, aracınızdaki sistem ne marka?

Atiker italyan yazılım gibi bişey dedi montaj yapan firma ama forumdaki arkadaşlar italyan yazılım olmaz gibi bişeyler dediler.

Yol düz trafik sabah ve akşam yoğun denilebilir, yaklaşık 15-16 ışık tek gidişde.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

Atiker italyan yazılım gibi bişey dedi montaj yapan firma ama forumdaki arkadaşlar italyan yazılım olmaz gibi bişeyler dediler.

Yol düz trafik sabah ve akşam yoğun denilebilir, yaklaşık 15-16 ışık tek gidişde.

bence yakıt değerlerin iyi, neticede trafikli bir yol, uzun yolda zaten 0,20 kuruşa düşer, benim bildiğim atıker italyan değil, asıl soru bence sende kit olarak brc takılı olsa idi o zaman ne yakardı? daha mı az , daha mı fazla? bende bunu merak ediyorum?
Yorum bağlantısı
Ahmet Tunca
(düzenlendi)

LOVATO markalı kitler %100 İtalya’dan ithal otogaz sistemleridir.

tarihinde Ahmet Tunca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Acar

2,45 tl / lt ---- 24,90 lt ------ 61 tl ile fulledim.(montaj sonrasında konulan 20 tl lik gaz tamamen bittikden sonra fulledim)

247 km gitti.

Haydi hayırlı olsun ilk kulanımlar iyi 0,24 ise km de fena değil.Dahada düşer herhalde...

Yorum bağlantısı
Erol Okcu

247 km gitti.

şehir içinde normal rakamlar bende ... benım kendı aracımda atiker var nisan ayında takıldı... 2,55 TL/LT X 30 = 76,6/450 km tabı kı eskı fıyatlardan hesaplamıştım ..

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

atikerin ölçümleri bitti arkadaşlar . gazı 2.28 tlden aldım depoyu fulledim . 30 31 lt. falan alıyor. komple bitirdim 340 km yol gitmiş hepsi şehir içi . tüpden önce 0.55 kuruş yaptığı için bu bayaa iyi geldi bana .

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

atikerin ölçümleri bitti arkadaşlar . gazı 2.28 tlden aldım depoyu fulledim . 30 31 lt. falan alıyor. komple bitirdim 340 km yol gitmiş hepsi şehir içi . tüpden önce 0.55 kuruş yaptığı için bu bayaa iyi geldi bana .

bu değerler focus aracın değerleri mi?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...