İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Airbag Lambası (2002 1.4 Rxt clio )

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Nuri Alemdar

Merhabalar

Bugün yeni aldığımız 2002 1.4 Rxt clio aracımızla Arkadaşlarımı Kartepeye gezmeye götürdüm.Yolda giderken servis lambası ve airbag lambası aynı anda yanıp sönüyodu ara ara. Dönüşte ise sabit olarak yanmaya başladı ve halende yanmakta.Servis lambası airbag ısığı yandığı içinmi yanıyor . Yoksa ikiside farklı arızayımı haber veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Yan airbag varsa eğer koltuk altlarında soketleri var,oksitlenmiş yada temazsızlık olabilir.Servis lambasıda airbag ışığı yandığı için yanıyordur.

Birde aldığınız kişi sağlam mı?Eğer daha önceden arıza varsa geçici olarak cihazla sildirmiş olabilirler.

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Yan airbag varsa eğer koltuk altlarında soketleri var,oksitlenmiş yada temazsızlık olabilir.Servis lambasıda airbag ışığı yandığı için yanıyordur.

Birde aldığınız kişi sağlam mı?Eğer daha önceden arıza varsa geçici olarak cihazla sildirmiş olabilirler.

Yan airbag yok çift olanından.Aracımızın boya değişeni yok , Aldığımız kişi bayandı ilk sahibi ve tüm bakımlarıda akrabasının çalıştığı Renault servisinde yapılmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

O zaman cihaza bağlatıp arıza kodunu öğrenin,airbag beyninde arıza,soketlerde oksitlenme yada temassızlık olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

servis lambası, buji gibi basit bir sebeple de olabilir, hava yastığını önce yanıp sönmesi sonra doğrudan yanması hoş değil. vesile ile boya olamamsı, motorun daha önce kopup yer düşmediğini göstermez, mesela yani, bu araç için söylemiyorum.

forumdan bir arkadaşımzı arabası pert olmuştu, ancak boyası değişeni yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

servis lambası, buji gibi basit bir sebeple de olabilir, hava yastığını önce yanıp sönmesi sonra doğrudan yanması hoş değil. vesile ile boya olamamsı, motorun daha önce kopup yer düşmediğini göstermez, mesela yani, bu araç için söylemiyorum.

forumdan bir arkadaşımzı arabası pert olmuştu, ancak boyası değişeni yoktu.

İkiside aynı anda yanıp sönüyor, şuan sabit yanık kaldılar. Bir de sabit yanık kalmadan önce arada yanıp sönerken arabayı kaldırırken ve frene bastığımda sanki titreşimli stop lambası falanda yandı ama bu sadece 2 kez falan oldu,sabit yandıktan sonra başka bir ışık yanmadı frene basmada falan

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Koltuk altı soketlerinizi yetkili serviste kontrol ettirin derim. Eski clio'larda oluyordu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benimde akklıma geldi megane2lerde de kronik sorun.Ama yan hava yastıkları yokmuş ?

Emniyet kemeri de koltuk altından alıyordu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tolga Yanıksaz
(düzenlendi)

İkiside aynı anda yanıp sönüyor, şuan sabit yanık kaldılar. Bir de sabit yanık kalmadan önce arada yanıp sönerken arabayı kaldırırken ve frene bastığımda sanki titreşimli stop lambası falanda yandı ama bu sadece 2 kez falan oldu,sabit yandıktan sonra başka bir ışık yanmadı frene basmada falan

bende clio 2001 vardı o sorun bendede vardı ben o sorunun nerden çıkıtğını çözdüm şimdi anlatayım birde ustaya siz tarif edin belki sizinde oradan kaynaklanıyordur:

şimdi aracın orta konsolunda yani vitesin olduğu tarafta vitesin altından geçen kablolar var yani bu dörtlüleri yaktığımız butonnun altında o orta vites konsolunu çıkarttırın konsolun sağından geçen kablovar biraz kalın onu cırtlarında kayma oluyor ondan kaynaklanıyor. orayı oynatırsanız ısık söner. yada vitesin sağtaraından yani sağ yanından plastiğin bittiği, halıfleksin başladığı yerden bastırırsanız ışık sönecektir denemenizi tavsiye ederim. ben sorunu o şekilde çözdüm.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
harfler küçültüldü, lütfen dikkat edelim.
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Bende Clio 2001 Vardı O Sorun Bendede Vardı Ben O Sorunun Nerden Çıkıtğını Çözdüm Şimdi Anlatayım Birde Ustaya Siz Tarif Edin Belki Sizinde Oradan Kaynaklanıyordur:

Şimdi Aracın Orta Konsolunda Yani Vitesin Olduğu Tarafta Vitesin altından Geçen Kablolar var Yani Bu Dörtlüleri Yaktığımız Butonnun Altında O Orta Vites Konsolunu Çıkarttırın Konsolun Sağından Geçen Kablovar Biraz Kalın Onu Cırtlarında Kayma Oluyor Ondan Kaynaklanıyor. Orayı Oynatırsanız Isık Söner. Yada Vitesin Sağtaraından yani Sağ yanından Plastiğin Bittiği, Halıfleksin Başladığı Yerden Bastırırsanız Işık Sönecektir Denemenizi Tavsiye Ederim. Ben Sorunu O Şekilde Çözdüm.

Sabah ilk işim bunu denemek olucak ,halen o problem devap ediyor :)

Bir de bu sadece 2 sefer oldu ama motor yüksek devirlerde kullandığım zaman uzun süre , stop ve yağ lambası rolantideyken yanıyor.Gaza bsstığımda ise tekrardan sorun yok sönüyor.Yağına baktım normal seviyede bir problem yok :unsure2: Bu arada yağ çubuguda çok kötü bir yerde çıkartıp bakmak çok zor :)

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Sabah ilk işim bunu denemek olucak ,halen o problem devap ediyor :)

Bir de bu sadece 2 sefer oldu ama motor yüksek devirlerde kullandığım zaman uzun süre , stop ve yağ lambası rolantideyken yanıyor.Gaza bsstığımda ise tekrardan sorun yok sönüyor.Yağına baktım normal seviyede bir problem yok :unsure2: Bu arada yağ çubuguda çok kötü bir yerde çıkartıp bakmak çok zor :)

Bendede Oluyordu Çukura Kasise vs yerlere girdiğimde yanıyor sönüyor kafasına göre takılıyor

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Bendede Oluyordu Çukura Kasise vs yerlere girdiğimde yanıyor sönüyor kafasına göre takılıyor

Sanırım baştada denildiği gibi kronik problemler bunlar

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Evet Kablolari Bir birine Bağlatan Clibste sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...