İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Tdci Ghia Ov Yaklaşık Fiyat

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Çoğunuzun bildiği gibi babamın vefatından sonra, hayat sigortası şirketi ile konut kredisi hakkında mahkemelik olduk. İlk mahkeme 23 ocakta.

Yanlız babamın %50 kesilen maaşı ve kredi ödemesinin devam etmesi, bizi maddi olarak zorluyor.

Banka krediyi ödemeyi geçici bir süre durdurmayı reddetti, ilk mahkemede bu konuda da talepte bulunacağız.

Kötü senaryoda muhtemelen ilk celsede bir karar çıkmayacaktır ve en az 3 ay sonraya ertelencek gibi dava. Eğer mahkeme kanalı ile de taksitlerin ödemesini durduramazsak baba yadigarı Mondeo muzu satmak durumunda kalabiliriz.

Ayhan SIRTIKARA abimizden (Allah razı olsun) büyük bir keyifle ve hayallerle 89.000 km de aldığımız 2006 Mondeo TDCI Ghia Otomatik (ESP) arabayı babam ancak 6 ay kullanabildi, şu an İstanbul'da kapalı garajda muhafaza ediliyor ve hafta bir, bir tur atılıp tekrar garaja koyuluyor ve 96-97.000 km de (orjinal). Sadece Ayhan abide olan bir iki küçük kazası neticesinde ön tampon ve farlar değişmiş (tırnakları kırıldığı için), bir diğer sürtmeden dolayıda sol ön çamurluk (Kazaların nasıl basit olduğu ile ilgili fotoğraflar var) değişmiş.

Muayenesi 14 aralık 2014'e kadar geçerli. Sadece yağ ve filtre bakımı yapılması gerekiyor (Osman ustada yaptırılacak).

Ayhan abi krank kasnağını, aküsünü, şarj dinamosunu ve enjektörlerini değişmişti.

Satıştan gelecek gelirle kredi borcu kapanacağı için mümkün olan en iyi fiyata satmamız lazım. Ama illaki satılmak zorunda değil. (Bedavaya gideceğine harç borç eder taksitleri öderiz.)

Araç gerçekten temiz anlatmama gerek yok, sizce en az ne kadara vermeliyiz bu baba yadigarını satmak zorunda kalırsak. Hesap kitap açısından fikir edinmek istedim.

Not: Konu başka başlık altına uygunsa modlar taşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Hayırlısı olsun. İnşallah iyi bir çözüm bulursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hayırlısı olsun inşallah kolaylıkla hallolur sıkıntılı durumlar. Araç 29.000 TL civarı iyi bir fiyat eder diye düşünüyorum. Kazalar çok ciddi değil o yüzden sıkıntı yaratmayacaktır. Alıcısının bakış açısına göre de değişir tabiki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Furkan hayırlısı olsun diyelim. Ustalar bir yorum yaparlar fiyat hakkında. Biz ne desek yalan olur.

Ama araç Eskişehir'de olsa bir denemek, test etmek isterdim ve sonuca göre talip de olabilirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Jatko galiba bu Furkan.İnşallah satışa gerek kalmadan çözülür.Konuyu yaşam-sohbet kısmına almak sanırım daha uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan hayırlısı olsun diyelim. Ustalar bir yorum yaparlar fiyat hakkında. Biz ne desek yalan olur.

Ama araç Eskişehir'de olsa bir denemek, test etmek isterdim ve sonuca göre talip de olabilirdim.

Hocam durum satış yönünde netleşirse ve almaya niyetin olursa bir gidişimde araçları değiştirip buraya getirebilirim.

Zaten mecbur kalmadıkça ilk başta forumdan başka bir yerde ilan açmayı düşünmüyorum. Kesinlikle tanıdık birine gitmesini isterim.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Hocam durum satış yönünde netleşirse ve almaya niyetin olursa bir gidişimde araçları değiştirip buraya getirebilirim.

Zaten mecbur kalmadıkça ilk başta forumdan başka bir yerde ilan açmayı düşünmüyorum. Kesinlikle tanıdık birine gitmesini isterim.

Furkan, araç ile ilgili bir fiyat belirlersen bana da bildirir misin? Arkadaşıma temiz bir araç bakıyoruz ;) Aslında 407 yi elden çıkarıp bununla da devam da edebilirsin bu arada ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan, araç ile ilgili bir fiyat belirlersen bana da bildirir misin? Arkadaşıma temiz bir araç bakıyoruz ;) Aslında 407 yi elden çıkarıp bununla da devam da edebilirsin bu arada ;)

Tamam hocam durum netleşir ve satış yönünde bir yola gidersek haber veririm.

Bizim hanım mondeo'yu tutmuyor. Tutsa hayatta bırakmazdım.

Jatko galiba bu Furkan.İnşallah satışa gerek kalmadan çözülür.Konuyu yaşam-sohbet kısmına almak sanırım daha uygun.

Evet Tahir hocam o meşhur şanzımandan :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kaçırılmayacak araba İnşallah forumda kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Furkan'cım bimukabele, öncelikle İlhan abimizi Allah (cc) her daim rahmetinden nasipdar eylesin. Mekanı cennet olsun. Eski alışkanlık fiyatları takip ediyorum 30 bin TL'den aşağı yazık olur, herşeyi bırak sıfır far ve yıkama sistemi var üzerinde. Sorunlu Pejoyu satıp bunu kullan derim, arabaya masraf yazıktır tekrarlamayacağı ne malum, tamir masrafını ekleyip daha iyisini, yenisini almak lazım; sonra MK4 alırsın belki, Fevzi'yi de sana veririz. Selamlar

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Rabim hayılısını ihsan etsin..

İşlerinçözümü için bol bol gariban sevindir. :give_heart2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Furkan'cım bimukabele, öncelikle İlhan abimizi Allah (cc) her daim rahmetinden nasipdar eylesin. Mekanı cennet olsun. Eski alışkanlık fiyatları takip ediyorum 30 bin TL'den aşağı yazık olur, herşeyi bırak sıfır far ve yıkama sistemi var üzerinde. Sorunlu Pejoyu satıp bunu kullan derim, arabaya masraf yazıktır tekrarlamayacağı ne malum, tamir masrafını ekleyip daha iyisini, yenisini almak lazım; sonra MK4 alırsın belki, Fevzi'yi de sana veririz. Selamlar

Uploaded with ImageShack.us

Kesinlikle furkan. Bence buna bin sen sat pejoyu.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pejonun halefi çok farklı birşey olacak gibi yakında netleşir ama naylon değil.

mk3 mondeo almaya gidiyordum İstanbul'a, hanım benim gönlüm yok ama sen bilirsin dedi yimede herşeyi hazırladım yola çıktım.

İnegöl'de otobüsteyken adam aradı satmaktan vazgeçtim dedi kalakaldım. Yoldan döndüm. hanıma dedim, bir daha senin gönlün olmayan bir işe girmem :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

mk3 mondeo almaya gidiyordum İstanbul'a, hanım benim gönlüm yok ama sen bilirsin dedi yimede herşeyi hazırladım yola çıktım.

İnegöl'de otobüsteyken adam aradı satmaktan vazgeçtim dedi kalakaldım. Yoldan döndüm. hanıma dedim, bir daha senin gönlün olmayan bir işe girmem :)

Furkan hanımdan korkmayan Allah'tan korkmaz derler; sen razı edersin az çok tanıdım seni ikna kabiliyetin yüksek. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynı şey bende de var. Benim eşimde gönlü yoksa birşeyde o iş sakata biner.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...