İçeriğe Yönlendir

İki Aracın Plakalarını Karşılıklı Değiştirmek?

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

Diyelim ki adıma kayıtlı iki tane aracım var. Bu iki aracımın plakalarını karşılıklı değiştirme şansım var mı?

Varsa yolu yordamı nedir?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Birinden söküp ötekine takıver :tongue::crazy:

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Birinden söküp ötekine takıver :tongue::crazy:

O olur da birini sonra satacaksam :spiteful:

Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar
(düzenlendi)

İki araçda şehir dışına satılacak plakalar boşa çıkıp yeni plaka takılacak sonra araçlar tekrar satın alınıp bulunduğun şehrin plakası alınacak bu işleri yapmak için adam ayarlanacak'ki bu arada plakalar başka araçlara verilmesin... :)

tarihinde Coşkun Uçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Soruyu daha net sorayım.

İlk arabamda plakam 26 SF 117 idi. Arabayı Ordu'ya sattım. Sattığım abinin burda emniyet müdürünün koruması arkadaşıydı. 40 gün sonra 407'i aldım.

Emniyetteki abi sayesinde 26 SF 117 yi 407'e taktım.

Yani bu yöntemi biliyorum. Bu kez aynı koruma abimize rahatsızlık vermeden bir yolu varmıdır diye sordum.

Şimdi kayınbiraderimin arabayı alma durumum var benim arabayı satmadan onun arabayı üzerime alırsam. iki araba benim olursa plakaları değiştirmenin yasal bir yolu var mı diye soruyorum. Yoksa benim arabayı ona satacağım, onun arabasını da 1 ay sonra alacağım. Arada yine adam lazım...

Yorum bağlantısı
Yasin Gökcan

İlk Ford Model T 1908 yılında piyasaya sunulduğu günden beri her ford'unda 50 AS 220 plakayı kullanan bir abimiz vardı,

o bu konuda yardımcı olabilir belki :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Şehirdışı satışı dışında başka yolun yok Furkan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Abi araca çekme belgesi alınsada plaka düşmezmi aracın üzerinden ?

Çekme belge masrafı ayrı para, tekrar ruhsat ayrı para, şehir dışına satış gösterse alsa yine ayrı para.

Esnaf adam cebinden çıkacak paraya bakar, lüzumsuz ise tüm yolları kapatır Gökhan. ;)

İşlem lüzumsuz, plakadaki 2 harfe takılmamak lazım. En az 600-700 tl gideri var bu işin, trafik sigortaları iptal edilecek sonra tekrar alacak, belki arada hasarsızlık indirimi varsa o da gidecek. Teferruat bir dünya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tamam anlaşıldı, şu koruma abimiz hala Eskişehir'de ise biraz rahatsızlık vereceğiz artık.

Olmazsa sıradan ne gelirse artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şehir veya ilçe dışı satış dışında şansın yok Furkan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Furkan bende arabamı değiştermeseydim aynı arabam üzerinde plaka değişikliği yapmak için şehir dışına satış yapıp, YMN 29 u almayı düşünüyordum.. Arabayı değiştirincr kolaylık oldu benim için.. Yani satış yapmadan olması imkansız... Satış yaptıktan sonrada boşa çıkan plakanında verilmemesi lazım bunun içinde trafikte bir tanıdığın olması şart.. Ya da bunu kovalayacak bir trafik muşavirliğine vereceksin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...