İçeriğe Yönlendir

Ankara-Manavgat Güzergah Tavsiyesi.

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Şehit Mustafa Yaman

Umre semineri dolayısıyla çarşamba günü Manavgat'ta olmalıyım. Kış şartlarını da göz önünde bulundurarak hangi güzergahı tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Ankara-Konya- Akseki - Manavgat Akseki yolu baya gelişti. Eskisi gibi kardan tıkanacağını sanmıyorum. 20 sene o yollarda seyahat etmiş biri olarak, kar lastiğiniz varsa hiç korkmadan yolculuk edilebilir. :coffee:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ankara-Konya-Akseki-Manavgat yolu üzeri giderseniz 100 km kadar yolunuzu kısaltmış olursunuz. Ancak kışın Aksekiden sonra oldukça zorlu bir yolculuk olur.Heleki kar varsa. zincirin kar etmediği yerler var.. :i-ih: ..Yazın kesinlikle kullanacağım manzarası güzel bir yoldur.

Ankara-Sivrihisar-Afyonkarahisar-Sandıklı-Burdur-Bucak-Antalya-Manavgat güzergahı kısmen uzun olsada yol durumu çok iyidir...Yerleşim alanları biribirne yakın olduğu için ben kış yolculuğunda tercihimi bu yolda kullanırdım :yes:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Alacabelin durumunu sormadan Akseki yolunu kullanmayın bildiğim kadarıyla salı günü sağlam kar geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

ben Manavgatlıyım.alacabeli öğrenmeden yola sakın çıkmayın. yoksa yolda baya zorlukla karşılaşırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ankara-Konya-Akseki-Manavgat yolu üzeri giderseniz 100 km kadar yolunuzu kısaltmış olursunuz. Ancak kışın Aksekiden sonra oldukça zorlu bir yolculuk olur.Heleki kar varsa. zincirin kar etmediği yerler var.. :i-ih: ..Yazın kesinlikle kullanacağım manzarası güzel bir yoldur.

Ankara-Sivrihisar-Afyonkarahisar-Sandıklı-Burdur-Bucak-Antalya-Manavgat güzergahı kısmen uzun olsa da yol durumu çok iyidir...Yerleşim alanları biribirne yakın olduğu için ben kış yolculuğunda tercihimi bu yolda kullanırdım :yes:

Bu mevsimde en mantıklı güzergah yolun %70 lık kısmı sıcak asfalt ve double yol.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ferhat Çengeloğlu

bu mevsimde seydişehirden aksekiye tam bir çile olur o dağ ve de kar, uzun ama güvenli olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Sanırım uzun yolu tercih edeceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

yaklaşık 1 ay önce akseki yolunu kullandım kar yağışı yeni başlamasına rağmen,alacabel civarı bayağı kötü durumda idi, burdur bucak yolundan gelmeniz daha iyi olacaktır, tabi yinede akseki yolundan gelmeniz gerekirse kesinlikle öğle saatine denk getirin akseki güzergahını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

bende çok kez gitmişimdir o yollardan her yıl 3 kez de gider gelirim hala bir kez Sivrihisar üzeri gittim, kış şartlarını bilmem ama polatlı sonrası deli etmişti kazınmış yollar hala öylemi bilmiyorum yazdan bu yana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Bence de Afyon-Antalya yolunu kullanın. Hatta tavsiye giderken Varan veya İkbal tesislerinde durup güzel bir sucuk ekmek yenebilir. Dönüşte de İkbal den ekmek kadayıfı ve uşak tarhanası alınabilir ( uşak tarhanasının tadına doyum olmaz)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Uzun yolu kullan..Bu soruyu yazın sormuş olsaydın kesinlikle kısa güzergahı tavsiye ederdim.Manzara açısından süper..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İki yolu da kullanmış birisi olarak mevsim dolayısıyla afyon üzerinden gitmenizi tavsiye ederim.Yolu biraz uzatmış olursunuz ancak daha rahat ve emniyetli gidersiniz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Mustafa hocam,Burdur civarı çok ciddi olmasa da kar olduğu söyleniyor.Buralarda yollar kolay kolay kapanmaz veya yolla ilgili olumsuz bir durum olmaz ama sen yine de o civarda tedbirli ol.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Akşam üzeri Ankara'ya yağan kardan dolayı gözümüz korktu ve otobüsle gitmeye karar verdik.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)
Akşam üzeri Ankara'ya yağan kardan dolayı gözümüz korktu ve otobüsle gitmeye karar verdik.

Doğru karar. :bravo:

tarihinde Hasan Aksüt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Volkan Gündüz

otbüsçüye söyle afyon dan gitsin Mustafa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bala

Alacabele tünel yapılacak bu da benden müjde olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...