İçeriğe Yönlendir

Volvo V40 Hakkında Ne Düşünürsünüz?

Mustafa Sabri Alemdaroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Haa şuna katılırım, sağlamlık vs. ona bakmayalım, Volvo içteki malzeme kalitesi olarak hep iyi oldu, mesela V40 mı F3 mü dersen V40 derim, Ford hala premium adlı fiyasko çünki, mondide C-max te buna dahil.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Gidin bakın bunlar para + prestij meselesidir. A3'ün Golftten daha iyi bir malzeme kalitesi olduğunu kimse bana kanıtlayamaz Audide arka kapılar bile sert plastikken Golftte yumuşaktır...

Gelelim Leona evet biraz kalitesiz malzeme var ama Fiyat/Performans olarak çook güzel bir seçimdir :)

yürüyen aksam olarak;

A3=Golf=Leon oluyor :)

Mert bayide yeni bir A3 ve Golf' e binersen arada işçilik ve kalite farkını birinin ispatlamasına gerek kalmaz...

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

A3, Golf veya Leon aynı platformdan çıkıyor olabilirler ama bunların ürün geliştirme, kalibrasyon ve test ekipleri farklı, detayda kullanılan materyallerin aynı olması bana inandırıcı gelmiyor. Tamam bunlar genel olarak kaliteli araçlar ama aralarında fark olduğuna inanıyorum. En basitinden Audi için geliştirilen bir teknoloji daha sonraki yıllarda diğer alt markalara dağılıyor olabilir ama bu süreçte Audi bu teknolojiyi bir adım ileri taşımış ve araçlarında buna geçmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Audi ile vw u aslında ben kıyaslamam, Audi a3 en düşük modelde olsa Audi dir, vw fena değildir ama bir audi değildir, merso-bmw-audi ye bir grup dersek vw bana göre bu grupta değildir, bir alt grupta yakından takipte o kadar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sabri Alemdaroğlu

İmkanım olsa idi hiç düşünmeden volvo almak isterdim. Birincisi çocukluğumdan beri volvaya olan tutkum, ikincisi v40 'ı gördükten sonra daha da artan hayranlığım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

A3, Golf veya Leon aynı platformdan çıkıyor olabilirler ama bunların ürün geliştirme, kalibrasyon ve test ekipleri farklı, detayda kullanılan materyallerin aynı olması bana inandırıcı gelmiyor. Tamam bunlar genel olarak kaliteli araçlar ama aralarında fark olduğuna inanıyorum. En basitinden Audi için geliştirilen bir teknoloji daha sonraki yıllarda diğer alt markalara dağılıyor olabilir ama bu süreçte Audi bu teknolojiyi bir adım ileri taşımış ve araçlarında buna geçmiş olabilir.

iç kapı plastiği meela Audi de illa ki farklı olmak zorunda, yoksa aynı araba nerde ise 2 misli rakamına nasıl satılır? mesela A1 de. Hatta ilk geldiğinde, 6000TL istenen navigasyon sisteminde Türkiye haritası bile yoktu, ancak satıldı ... aldılar...

imaj ayrı bir konudur, bunun da maliyeti vardır, ancak teknik faydası yoktur.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

V40 farklı ve güzel bir tasarım. Biraz aykırı ama dikkat çekici kılıyor. Fiyatı nedeniyle almazdım. :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

İmkanım olsa idi hiç düşünmeden volvo almak isterdim. Birincisi çocukluğumdan beri volvaya olan tutkum, ikincisi v40 'ı gördükten sonra daha da artan hayranlığım...

Volvo'ya karşı hep bir sempatim olmuştur ama ilk defa bir modelini bu kadar çok sevdim. Keşke imkan olsa da alsak. Fiyatı falan hiç umrumda olmazdı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet, aslında bütün arabalar aynıdır tek farkı markalarıdır..Ben yanlış biliyormuşum kusura bakmayın

Yukarıda böyle yazmadığını siz de biliyorsunuz. Ama gıda sektörünün geneli bu merkezde.

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

iç kapı plastiği meela Audi de illa ki farklı olmak zorunda, yoksa aynı araba nerde ise 2 misli rakamına nasıl satılır? mesela A1 de. Hatta ilk geldiğinde, 6000TL istenen navigasyon sisteminde Türkiye haritası bile yoktu, ancak satıldı ... aldılar...

imaj ayrı bir konudur, bunun da maliyeti vardır, ancak teknik faydası yoktur.

Konuya iç plastik ve tasarım açısından bakarsanız evet artık sert plastik malzemeler sevilmiyor. Her ne kadar sert plastik daha uzun ömürlü olsa da estetik olarak yumuşak plastik daha güzel. Audi'nin fiyatlarındaki yüksekliğin abartı olması konusunda da size katılıyorum, bence de pahalı. Aradaki fark bu kadar olmamalı. Bu paranın ciddi miktarı marka farkı. Demek istediğim şey Golf ve A3 arasında teknik olarak farklılıkların olduğu. Örneğin DSG'yi ele alalım VW grubu BorgWarner'a sipariş edip geliştirdiği DSG ile devam ederken Audi bunu bir adım ileri taşıyıp S tronic şanzımanı geliştirdi(geliştiren kişi Audi bünyesinde şanzıman mühendisi Mario Schenker). Bunun gibi ince teknik detaylar var ve bunlar bence Audi'yi Audi yapan şeyler yoksa teknik olarak aynı araçlar olsaydı Audi ne kadar daha yaşayabilirdi ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Açıkçası yeni A3 ve yeni Golf'ün her ikisinin de içerisinde yaklaşık 1 saat kadar detayları inceledim, yeni Golf'te nisbeten özentisiz yapılmış bulduğum detaylar A3 e göre daha fazlaydı ve yeni A3 işçilik ve malzeme açısından daha kaliteli bir algı bıraktı bende... hatta Golf 7 de Golf 6 dan daha özensiz bulduğum noktalar bile vardı... hepsi bir kenara yeni A3 ün kabin içi dizaynına bayıldım... gerçekten sade, kaliteli ve çok kullanışlı buldum...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şunuda unutmayalım, a3 audinin başlangıç modeli ve kendi içinde en tırt modellerinden birisi, golf7 ise vw un en iyi modellerinden biri, Audinin en altı- vw en üstü, nerdeyse aynı gibiler, Audi budur işte, o yüzden vw audi kıyaslaması yapmam bile.

Audi bana göre A6 den başlar, vw in başedecek modeli bile yok :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şunuda unutmayalım, a3 audinin başlangıç modeli ve kendi içinde en tırt modellerinden birisi, golf7 ise vw un en iyi modellerinden biri, Audinin en altı- vw en üstü, nerdeyse aynı gibiler, Audi budur işte, o yüzden vw audi kıyaslaması yapmam bile.

Senin yüzünden otomobillerden soğudum yahu :D

E biz ölelim artık yok yok en iyisi gidip bir şahin falan alalım :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Soğuma canıım, ne kadar ekmek o kadar köfte, biz tükürük köfteyle idare edeceğiz artık :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

A4 allroad'umuz olsa da binsek :p

audia4allroad30tdiquatt.jpg

Aaaa allroad diyip hile yapmayalım lütfen :D

2012-Audi-A6-Allroad-1.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Passat yerine aynı motoru 1 sene önce satmaya başlayan SüperB alırdım :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Herkesin görüşüne saygı duymak gerekir şüphesiz ancak piyasayı belirleyen münferit düşünceler değil toplamda gerçekleşen rakamlardır...

Golf VW nin en iyi modeli felan değil, A3 te Audi nin başlangıç modeli değil... Golf sadece C segmentinde standartları belirleyecek kadar eski ve kabul görmüş bir model, VW nin satış adetleri konusunda amiral gemisi de denebilir... Passat, CC şüphesiz Golf'ten daha yukarı standartlarda araçlar, ancak elbette segmentleri farklı, A3 ise Golf ile aynı segmentte denebilir ve bence gayet tabi ki kıyaslanabilirler... Audide fark olarak tasarım ve kullanışlılık konusunda detaylara biraz daha yatırım yapılmış ancak bu fark Golf ile aralarındaki fiyat farkı kadar değil bence, fiyatındaki asıl fark satış sonrasındaki bir takım hizmetleride içeren ve daha iyi marka algısı sebebiyle satılmaya çalışılan bir miktar prestijden kaynaklanıyor... Bu farkın rakamsal değerini hesaplamak ancak Audi'nin hedeflediği müşteri pörtföyünü, satış rakamlarını ve satılmaya çalışılan marka algısının piyasadaki karşılığını bilmekle mümkün... Ve bu hesabı yapmak bence gerçekleşmiş rakamlara vakıf ve bu alanda bilgi sahibi kişilerin işi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Satış rakamları, ülkelere milletlere göre değişir, o yüzden benim için anlamı hiç yoktur, bizim ülkeye bakarsak durum ortada zaten, a3 başlangıç modeli derken yeterince anlatamadım sanırım, daha net yazayım, vw tepe noktasından sonra, yani bıraktığı noktadan sonra Audi başlar sonra Bmw sonra Merso gelir, modellerine takılmayın, genel olarak durum budur.

Dediğim gibi aynı donanımda Türkiyede 11.000 lira fark varken,Almanyada 2.000 fark var a3-Golf arasında

Yani bizde Audi birazda presij satıyor :)

aynı vw yaptığı gibi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sen iyice vw prestij virüsünü kapmışsın anlaşılan, yapacak birşey yok artık, erken teşhiste de geciktik, seni ancak Audi paklar artık :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Dediğim gibi aynı donanımda Türkiyede 11.000 lira fark varken,Almanyada 2.000 fark var a3-Golf arasında Yani bizde Audi birazda presij satıyor :)

Almanya Highline 1.4 TSI 122Hp Manuel Golf 7 Highline ile 1.4 TFSI 122Hp A3 Sportback Ambition/Ambiente arasında 2200 € (Yaklaşık 5000 TL) civarında fark var... Ne sadece bizde ne de sadece Audi prestij satıyor, bu durum dünyanın heryerinde bir çok üründe var... Ve aşağı yukarı her markanın kendi pörtföyünün tarzına ve ihtiyaçlarına göre bir prestij oluşturma kaygısı kaçınılmazdır... Prestij esasında saygınlık demektir ve maalesef herşeyi satma esasına dayalı yürüyen sistem bunuda satmanın farklı formüllerini aramaktadır... Aracınızın markası/modeline göre saygı görmeniz satıcıların işlerine gelen bir durumdur ve müşteriler açısından işin materyal kısmını ihmal edersek, VW kullananın Dacia kullanandan farklı hissetmesi, Mercedes kullananın VW kullanandan farklı hissetmesi, Bentley kullananın Mercedes kullanandan farklı hissetmesi genel olarak insanın sistemce kullanılan zaaflarındandır... Prestij satın almak aptallık mıdır? Elbette hayır, ama bu durumun rakamsal olarak somutlaştırılması oldukça güçtür...

En basit örneği satılan şey salt mekanik ve elektronik materyal olsaydı 3000 TL'ye Iphone 5 satılmazdı... Birşeyin fiyatı sadece maliyeti ile oluşmaz, insanların ona ne ödeyebileceği fiyatın oluşmasından önemli bi etkendir... Ve reklamlar, marka, CRM v.s. gibi üretim dışı pazarlama çalışmaları bu rakamı hedef kitlenin gücü doğrultusunda maksimuma çıkarma maksatlıdır... Fiyat sadece bağımsız süspansiyon olup olmaması ile değişmez yani :)

İktisadi açıdan "Fiyat" ne demek? Tüketici olarak fikir sahibi olmakta yarar var ;)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Ben a3 ün golf ten sürüş zevki olarak farkı olduğunu düşünüyorum hem donanım olarak az hemde sürüş zevki olarak golf ile aynı olsa bu kadar fiyat farkı istenmezdi kanaatindeyim henüz test sürüşü yapmadım çünkü doğuş çankaya pazar yeri gibi(2 kere gittim) satış danımanı sayısı müşteri sayısına göre az ama 3. cü gidişimde kurtuluş şansları yok 2 aracı da test edicem. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...