İçeriğe Yönlendir

Lpg Tankım Kaç Lt?

Guest Levent Akg&#246z

Recommended Posts

Guest Levent Akg&#246z

bu gün opetten depomu doldurmak istedim..istasyona girdiğimde araç lpg de çalışıyordu.benzine geçmemişti.neyse fulle kardeş dedim neyse doldukça doldu tam 36.60 lt aldı zorlasak belki 40 lt olacaktı..asıl soruya gelelim: aracımda istetme yerine koyulmuş 35 lt simit depo kullanıyorum ve 4 yıldır aracımı kullanıyorum hiç 33 lt yi geçmemişti..ben de opet müşteri hizmetlerini aradım durumu bildirdim..

070120131639.jpg

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Levent Hocam, normalde 30 litreden sonra ötmeye başlıyor yani ses geliyor... ben bir keresinde lavaboya gitmiştim. 38 litreye kadar almış... hala ötüyordu. Kapat hemen dedim :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Levent Hocam, normalde 30 litreden sonra ötmeye başlıyor yani ses geliyor... ben bir keresinde lavaboya gitmiştim. 38 litreye kadar almış... hala ötüyordu. Kapat hemen dedim :)

:good1:

Yorum bağlantısı
Mert Metin

benim aracım dizel fiesta normalde ışık yanınca yakıt aldığımda 36-37 litre mazot alıyordu bu sefer 26-27 litre civarında atmış tabancayı koyamamış daha fazla pompacı garip geldi bana da bu durum ama bakalım bir sonraki sefere ne olacak...

Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

LPG tanka sıkıştırılarak basılıyor dolayısıyla şamandıra atana kadar doldurur ancak şamandıra arızalıysa yada tabanca aşırı basınçla basıyorsa iğneyi geçer zaten normalde tanklar yazdığı kapasitenin üzerindedir ancak dolum oranı vardır bunu geçmemek lazım...

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

bu opet malatya yoluna çıktıktan sonraki opet mi?

Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

benim aracım dizel fiesta normalde ışık yanınca yakıt aldığımda 36-37 litre mazot alıyordu bu sefer 26-27 litre civarında atmış tabancayı koyamamış daha fazla pompacı garip geldi bana da bu durum ama bakalım bir sonraki sefere ne olacak...

Bazı tabancaalrın borusu uzun oluyor ve daha dolmadan atıyor, geçen geldi başıma yanda'ki pompadan tekrar bastık 18 Tl'lik daha mazot aldı...

Yorum bağlantısı
Arif Görkem AKTAŞ
(düzenlendi)

Aynı durum bizim başımızıda geldi.Lpg tankı ya 38 ltydi.Ve opetten depoyu fulledik.Benzinlikten çıkmadan fişe bir baktık ki 42 küsür lt almıştı.Hemen içerideki yetkililerle konuştuk.Siz tankınızın ltsini yanlış biliyorsunuz dendi.Tank açıldı bakıldı.Biz haklı çıktık.Ardından sizin lpgnizde arıza var dendi.Bizde oradan ayrıldık.Hemen opete şikayette bulunduk.Sonuç belli oldu ve sonuçta bizim haksız olduğumuz onların haklı olduğu ortaya çıktı.Bizim lpg şamandırasından kaynaklı arıza olduğu belirtildi.Ve bizim şamandırada bir arıza yoktu.Bizde bir daha oradaki opetten yakıt almadık.Başka şirketlerden aldık yakıtımızı oralarda böyle bir sıkıntı olmadı.

tarihinde Arif Görkem AKTAŞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

Çoğunlıkla %80'in üzerinde doldurulması sakıncalıdır...zaten üzerinde'de yazar

20120727121113_0.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

bu opet malatya yoluna çıktıktan sonraki opet mi?

evet misland ın kavşağında..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bence tank 40 litrelik. Hava soğuk olduğu için veya pompa dolum basıncı yüksek olduğu için eskiye göre fazla almış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Aynı durum bizim başımızıda geldi.Lpg tankı ya 38 ltydi.Ve opetten depoyu fulledik.Benzinlikten çıkmadan fişe bir baktık ki 42 küsür lt almıştı.Hemen içerideki yetkililerle konuştuk.Siz tankınızın ltsini yanlış biliyorsunuz dendi.Tank açıldı bakıldı.Biz haklı çıktık.Ardından sizin lpgnizde arıza var dendi.Bizde oradan ayrıldık.Hemen opete şikayette bulunduk.Sonuç belli oldu ve sonuçta bizim haksız olduğumuz onların haklı olduğu ortaya çıktı.Bizim lpg şamandırasından kaynaklı arıza olduğu belirtildi.Ve bizim şamandırada bir arıza yoktu.Bizde bir daha oradaki opetten yakıt almadık.Başka şirketlerden aldık yakıtımızı oralarda böyle bir sıkıntı olmadı.

aynı durun tıpa tıp..

Bence tank 40 litrelik. Hava soğuk olduğu için veya pompa dolum basıncı yüksek olduğu için eskiye göre fazla almış.

nihat bey istetme yerine 40 lt simit tank var mı?kaldı ki muayenede lpg tankının lt sini soruyorlar;kaldıki okuma yazmamız var çok şükür..havalar düzelsin deponun resmini çekeyim...

Yorum bağlantısı
Misafir

aynı durun tıpa tıp..

nihat bey istetme yerine 40 lt simit tank var mı?kaldı ki muayenede lpg tankının lt sini soruyorlar;kaldıki okuma yazmamız var çok şükür..havalar düzelsin deponun resmini çekeyim...

Benimde stepne (simit tank:) ve 45 litre.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Depo hacmini kontrol edin.. üstünde yazar.. Bazı pompalar bazen tam kapasiteyi basabilir...

Ancak depo üstünde 35 litre yazıyorsa 36 litre alması mümkün değildir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Benimde stepne (simit tank:) ve 45 litre.

ilk defa duydum 45 lt simit...yukarda da belirttiğim gb aracıma 4 yıldır kullanıyorum...hiç 34 lt yi geçmedi..her zaman yaptığım şey..fuller benzine geçene kadar gaz almam..tam olarak bittiğinde de km ye bakarım..böylece bir depoyla yaptığım km yi hesaplarım..yarın fırsat bulursam depomun lt sini çekeyim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ilk defa duydum 45 lt simit...yukarda da belirttiğim gb aracıma 4 yıldır kullanıyorum...hiç 34 lt yi geçmedi..her zaman yaptığım şey..fuller benzine geçene kadar gaz almam..tam olarak bittiğinde de km ye bakarım..böylece bir depoyla yaptığım km yi hesaplarım..yarın fırsat bulursam depomun lt sini çekeyim..

Normal şartlar 34 litre alıyorsa havanın soğuk olması ve pompa basıncının yüksek olması 36-37 litreyi zorlar.

Benim depo 31 lt normalde geçmez. Çok ende 32 gördüm. Ancak birgün 34 geçti hala basıyordu pompacı ben sonradan farkettim durdurdum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence sizin tankta 45 litre gibi geliyor bana...

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Bence sizin tankta 45 litre gibi geliyor bana...

nihat bey 40 dedi hakan bey 45 dedi..valla dışarda dışarda ayaz var gündüz olsa bi koşu resim çekecektim..

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

40 litre simit tankım var. depoyu fulle demiyorum. her zaman 32 lt alıyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Benim de stepne simit tank..40 Litre.32-33 litre olunca ses gelmeye başlıyor.

35-40-45-55-60 mevcut.Sizinkine yarın bakarsanız konu aydınlığa kavuşur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

43 litre tank sürekli 36-37 litre gaz alıyordu... 1 hafta önce başka bir yerden gaz aldım. 41.5 litre gaz aldı. ben kapattırdım daha ne kadar alırdı bilmiyorum. adam fazla yol yaparsın basınç fazla dedi.. 4 litre fazla yakıt aldım 10 kilometre fazla gittim.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

43 litre tank sürekli 36-37 litre gaz alıyordu... 1 hafta önce başka bir yerden gaz aldım. 41.5 litre gaz aldı. ben kapattırdım daha ne kadar alırdı bilmiyorum. adam fazla yol yaparsın basınç fazla dedi.. 4 litre fazla yakıt aldım 10 kilometre fazla gittim.. :)

Bir arkadaş bunu dile getirmişti. Fazla basılan gaz aslında gideceğiniz yolu arttırmaz tam tersi olur demişti. Basınç arttığı için daha fazla yakar dedi. Sizin dediğinizde bunu doğruladı.

Bu konuda fazla basılan gaz ile ilgili konuşma geçmişti. http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/238718-mareanin-neden-cok-yaktigini-bulduk/page__st__60

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim 45 litrelik tanka bir keresinde 43 litre bastılar ama daha çok yeniydik, hata yaptığımızı bilmiyorduk. Bir daha da asla o kadar bastırmadım. Dolum sırasında ya başında beklerim ya da sürekli gittiğim yerse ses gelince dolumu kesmelerini söylerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...