İçeriğe Yönlendir

Fahri Trafik Müfettişinden Ceza!

Canberk Eken

Recommended Posts

Nuri Güngör

Makbuzdaki isim müfettişin degil cezayı makbuza geçiren memurun ismi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
bende sadece hürriyet caddesi yazıyor,ayrıntı sokak vs bişey yok,gözümün önüne sadece çetin emeç girişinden sonraki gelmişti,ve şimdi acaba sokullu son duraktan dikmene çıkış noktasındaki lamba geldi.acaba kırmızı yanarken sağa dönüp dikmen caddesine çıktım mı diye düşünüyorum çünkü genelde sağa dönüş için yeşili beklemem.bu arada sana yazan müfettişin adını hatırlıyo musun,aynı kişi olma ihtimali yüksek :D bu çok iyi oldu o zaman çok teşekkürler,peki başvuru dilekçesi örneği gibi bir şey bulmam mümkün mü?

O bahsettiğin yerde genelde kimse durmuyor zaten.Benimde bir kaç kez geçmişliğim var.Kırmızıda bekliyorum.Yeşil yanıyor.Öndeki araba gaza basıp kalkana kadar ,ışık tekrar sarı oluyor.Öndeki son anda geçiyor.E tabi haliyle bazen kızıp benimde geçtiğim oluyor.Eğer ceza orda geldiyse ,bizimde vardır belki.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

O bahsettiğin yerde genelde kimse durmuyor zaten.Benimde bir kaç kez geçmişliğim var.Kırmızıda bekliyorum.Yeşil yanıyor.Öndeki araba gaza basıp kalkana kadar ,ışık tekrar sarı oluyor.Öndeki son anda geçiyor.E tabi haliyle bazen kızıp benimde geçtiğim oluyor.Eğer ceza orda geldiyse ,bizimde vardır belki.

bende ki büyük ihtimal hürriyetin başındaki lamba,keşke makbuz daha açıklayıcı düzenlense

Makbuzdaki isim müfettişin degil cezayı makbuza geçiren memurun ismi

doğrudur öyle düşünmemiştim,ismin yanında sicil de yazıyor çünkü,fahri müfettişin sicili olmıyacaktır büyük ihtimalle

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Bizim buralarda, fahri de yok, müfettiş de yok. Mobese de yok, EDS de yok. Elektronik ceza dediğiniz şeyden hiç yok.

Anlayacağınız yok oğlu yok. Seviyorum Adanayı ben yavv. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Unal

hocam bana da gecen ssene fahri müfettiş yazmıştı. erken ödersen 105 lira ama itiraz için 100 lira yatırman gerek dediler mahkeme harcı gerek yok dedim!(sinirden tam hatırlamıyorum ama böyleydi olay sanırım) :)) öde gitsin hocam semeriyle seksene maloluyor

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

hocam bana da gecen ssene fahri müfettiş yazmıştı. erken ödersen 105 lira ama itiraz için 100 lira yatırman gerek dediler mahkeme harcı gerek yok dedim!(sinirden tam hatırlamıyorum ama böyleydi olay sanırım) :)) öde gitsin hocam semeriyle seksene maloluyor

diğer konularda incelediğim kadarıyla herangi bir ekstra masrafı yok sanırım,tam emin değilim tabi

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Herhangi bir itiraz olayında da önce cezayı yatırıyorsun sonra itiraz ediyorsun. En mantıklısı cezayı hemen ödemek.

Öncelikle geçmiş olsun.Bence itirazını yap onlar suçlu olduğunu ispatlasınlar.. Arkadaşlar böyle bir durum kesinlikle yok..İtiraz ederken cezayı ödemiş olmanız gerekmiyor..Bu tamamen size kalmış bir durum..Daha önce de yazmıştım yine yazayım.Cezanın iptal edileceğini düşünüyorsanız yani haklı olduğunuza inanıyorsanız ödeme yapmanıza gerek yok.Ceza elbet iptal olacaktır..Ancak eğer tam emin değilseniz cezayı ödeyebilirsiniz..Yani kısaca ya devlete borçlu olacaksınız yada devletten alacaklı olacaksınız.Ben alacaklı olmayı da sevmiyorum çünkü kazanmış olsanız bile öncesinde ödediğiniz tutarı almanız vakit alacaktır.Ceza İtirazları hakkında aklınıza takılan şeyler varsa bende yardımcı olabilirim.Çünkü bu konuda biraz bilinçlenmemiz gerekiyor..

Dilekçemizi yazıyoruz ek olarak kimlik fotokopisi,ehliyet fotokopisi,ceza tutanağı ve ruhsat fotokopisini ekleyerek şahsen başvuru yapıyoruz..Dilekçemize mutlaka cep telefonumuzu,adresimizi ve Tc numaramızı yazıyoruz..Herhangi bir harç yada benzer bir masrafı yok.

Adliye de bulunan trafik mahkemelerine yada bu davalara bakan ilgili Sulh mahkemelerine başvuruyoruz.Ceza size tebliğ edildikten sonra (muhtara da verilmiş olabilir) itiraz süreniz başlıyor.15 gün içinde itirazda bulunmanız gerekiyor.Ayrıca birde tebligatın size düzenlenme süresi var.Ceza yazıldıktan sonra 7 iş günü içinde evrak hazırlanıp postaya verilmiş olmalı.Ancak postada geçen süre olayı farklı.Yani 7 iş günü içinde düzenleme yapılmış,postaya verilmiş ama size 20 gün sonra tebliğ edilmiş olabilir.Postada ki gecikme olayı farklı..Bu konu çok karıştırılıyor dikkat etmek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

Bizim buralarda, fahri de yok, müfettiş de yok. Mobese de yok, EDS de yok. Elektronik ceza dediğiniz şeyden hiç yok.

Anlayacağınız yok oğlu yok. Seviyorum Adanayı ben yavv. :D

Tabi tabi hiç yok. :) Makbuzu incele hocam :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Tabi tabi hiç yok. :) Makbuzu incele hocam :D

Körün taşı işte. Size denk gelmiş.

Kardeşim sende şehrin merkezinde yapma bari. ;) Yok dediysek o kadar da değil hani, :D

Benim gibi Yeni Sanayi, Ceyhan yolu, Mersin yolu gibi yerlerde yap ne yapacaksan. Hani benimde trafik kurallarını ihlal ettiğimden değil ama :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ercüment Koyuncu

Zamanında bir arkadaşım ne ceza yesem aynı gün söylüyordum iptal ediyordu fakat fahri trafik müfettişinden ceza yersen hiç bir şey yapamam demişti.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Canberk Eken

6 aylık kendi konumu hortlatıyım :) Konunun başındaki cezaya haklı olduğumu düşündüğüm için Necat abinin yardımıyla itiraz etmiştim. Hala ses cıkmadı ondan da bu sefer başka bir cezayla ilgili soru sorcam.

Yine bir ceza geldi eve yine ışık cezası ama bu sefer haksızım kabul,zaten fotoğraflı bu gelen :D Sorucağım şey bu 10 günlük tebliğ süresi ile alakalı;

Ceza 09.01.2013'e ait

Zarfın üstündeki posta damgasındaki tarih 12.06.13
Tebligat tarihi 17.06.13   eve 17si dün gelmiş ben bugün 18inde muhtardan aldım. İtiraz halinde iptal olur mu tebliğ süresi maddesinden?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...