İçeriğe Yönlendir

Fahri Trafik Müfettişinden Ceza!

Canberk Eken

Recommended Posts

Canberk Eken
(düzenlendi)

Bugün eve bir girdim,annem elinde bir makbuz bana sallıyor,ceza yemişsin diye :D dedim yemedim ben bir yerde ceza meza,makbuz fahri trafik müfettişi tarafından tespit edilen ihlal olarak gelmiş.23 kasım tarihinde Hürriyet caddesinde kırmızı ışıkta geçmiş(im).Benim trafikte en çok dikkat ettiğim iki şey;biri kemer biri ışıklar,özellikle ışıklara son derece dikkat ederim,sadece kalan süresi yazmayan ışıklarda son anlarda sarıyla kırmızı arasında geçmişliğim olur ki burada bahsi geçen ışıkta onu yapmama çok uygun bir yer değil. İtiraz etmeyi düşünüyorum fakat kesinlikle geçmedim diyebilecek kanıtım yok,o an orada olmadığımı da ispatlayamam.Sorum herhangi bir ispatım olmadan cezayı iptal ettirebilir miyim? Aslında benim düşüncem ışıkta geçtiğimi müfettişin bana ispatlaması,benim geçmediğimi ispatlamam değil,sonuçta bana herhangi bir belge fotoğraf gelmedi.İllaki başına gelen olmuştur,bilmiyorum uğraşmaya değer mi?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
; r harfiyle sorununuz mu var?
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Bunla ilgili var bir kaç konu. Forumda arama yapınca çıkar sanırım.

Bu fahrilerle ilgili şikayetleri daha önce okuduğumu hatırlıyorum forumda.

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

konuyu açmadan ufak bir arama yaptım da genel de şikayetler var ama sonuçlara denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu
Misafir

Bana da geçen sene gelmişti böyle bir ceza.Tehlikeli araç kullanmak ve tehlikeli şerit değiştirmekten yazılmış,ama hiçbir resim,kanıt yoktu ortada ödemek durumunda kaldım.

Yorum bağlantısı
Alper Bilici
(düzenlendi)

Aynen bu konuda bende mağdur olmuştum adamın sırf evinin önüne park ettim diye ceza geldi, ben ödedim gitti ama fahri işi gerçekten gönüllü olduğu kadar adamın kendi gönlüyle de alakalı olduğu zaman sıkıntı başlıyor :nargile:

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Ya bana da bugün tebliğ edildi fahri müfettiş bey kaldırıma park etmişim diye kitlemiş cezayı :D

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

iyiki bizim buralarda yok bu müfettişlerden ,en azından ben rastlamadım. :biggrin: bu ceza konularında biraz daha esnek buralar. :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

bu konuyu ve arama sonuçlarındaki diğer konuları okudum,ordakiler de şikayet edip sonuç alan ya da sonuç alıp paylaşan bir tek Ayhan abinin durumu vardı fakat ondaki durum biraz daha farklı olunca yeni konu açma ihtiyacı hissettim.orda yazanlardan benim anladığım; ya şikayet edip uzunca süre bekliycem,kaybetmem halinde faizsiz ama indirimsiz cezayı ya da faizli cezayı ödiycem(burası çok net değil) ya da bu hafta içinde gidip indirimli halde cezayı ödiycem.

Ellerinde resim olması lazım itiraz edin...

gelen makbuzda fotoğraf yoktu,acaba fotoğraf çekiyolar makbuza koymuyorlar,itiraz halinde çıkarıp al bu da fotoğrafın diyolar mı yoksa baya yok mu ellerinde fotoğraf bundan emin değilim

aynen bu konuda bende magdur olmuştum adamın sırf evinin önüne park ettim diye ceza geldi ben ödedim gitti ama fahri işi gerçekten gönüllü oldugu kadar adamın kendi gönlünle da alakalı oldugu zaman sıkıntı başlıyor :nargile:

Ya bana da bugün tebliğ edildi fahri müfettiş bey kaldırıma park etmişim diye kitlemiş cezayı :D

Işıkta geçtiğimden kesin olarak emin olsam,helal olsun adamlar görevini yapmış,hatalıyım der gider öderim cezayı.ama ne ben hatırlıyorum geçip geçmediğimi(ki huyum değildir pek) ne de onlar bana al işte geçtin bu da kanıtı diyebiliyolar.böyle olunca da ne yapcağımı bilemedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Işıkta geçen bir aracı nasıl fotoğraflayacakki..

Araç kamerası varsa belki..

Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

gelen makbuzda fotoğraf yoktu,acaba fotoğraf çekiyolar makbuza koymuyorlar,itiraz halinde çıkarıp al bu da fotoğrafın diyolar mı yoksa baya yok mu ellerinde fotoğraf bundan emin değilim

Bana gelen cezada arkadan çekilmiş resim vardı, karayollarında çalışan bi arkadaşım'ki görevi icabı devamlı polislerin içindeydi hatta oldukçada samimiydi polisin plakaya ceza yazma serbestliği var demişti ama fahri polis için durum nedir bilemem...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Işıkta geçen bir aracı nasıl fotoğraflayacakki..

Araç kamerası varsa belki..

elektronik sistem değil tabi bu adam,ışıkta geçerken yakalayıp fotoğraflaması kolay değil ona bişey diyemem de bi taraftan da ben nerden bilebilirim ki cezanın doğru olduğunu,belki adama yol vermedim,belki trafikteki saçma bi hareketinden sonra korna çaldım,sellektör yaptım o da sen görürsün dedi.böyledir demiyorum tabi ki örnek olarak veriyorum.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

İşin özünde haklılığınızı ispatlamanız zor gibi, ama usulde yapılan hatalar nedeniyle mahkemeye itirazda bulunulabilir. 23 Kasım tarihindeki ceza için 10 iş günü içerisinde tebliğ işlemlerinin başlaması gerekir. Size gelen zarfın üzerindeki PTT kabul tarihi nedir? Buna göre itiraz edebilir miyiz bakalım ;)

Daha önce şurada bir mesajım var, inceleyin istersiniz http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/234681-otoparkta-yedigim-park-cezasi/page__view__findpost__p__1620271

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

kırmızıda geçtiysen bilirsin kendini ;)

geçtin mi :)

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

İşin özünde haklılığınızı ispatlamanız zor gibi, ama usulde yapılan hatalar nedeniyle mahkemeye itirazda bulunulabilir. 23 Kasım tarihindeki ceza için 10 iş günü içerisinde tebliğ işlemlerinin başlaması gerekir. Size gelen zarfın üzerindeki PTT kabul tarihi nedir? Buna göre itiraz edebilir miyiz bakalım ;)

Daha önce şurada bir mesajım var, inceleyin istersiniz http://www.fordclubt...ost__p__1620271

ptt kabul tarihi dediğiniz yuvarlak damga içindeki tarihse eğer 27.12.12 yazıyor.büyük ihtimal itiraz edicem zaten fakat ruhsat sahibi babam ve bu zarfta da muhatab olarak onun ismi yazıyor,bu durumda itiraz işlemlerini ben yapamaz mıyım?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

ptt kabul tarihi dediğiniz yuvarlak damga içindeki tarihse eğer 27.12.12 yazıyor.büyük ihtimal itiraz edicem zaten fakat ruhsat sahibi babam ve bu zarfta da muhatab olarak onun ismi yazıyor,bu durumda itiraz işlemlerini ben yapamaz mıyım?

Tebliğ işlemlerine geç başlanılması sebebiyle cezanızın iptali gerekir. Babanızın başvuruyu yapması gerekir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Bu hürriyet caddesinin orada oturan bir müfettiş var çok acımasız. Bende iki kere yedim orada ve gündelik kullandığım yer.

ben de adam trafikte araç içinde yazmıştır gibi düşünüyorum,e bu adam o zaman bi köşede ya da balkonunda oturup çayını yudumlarken kime yapıştırsam diye zaman mı geçiriyo :hohoho:

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya
(düzenlendi)

LENuZ.jpg?1

Efendim ekteki cezada bana gelmişti bir kaç ay önce. Hatta bana da gelmemiş muhtara gelmiş diyelim. Ptt tebligatı getirdiğinde evde olmadığım için muhtara bırakmış. İşin kötü tarafı muhtar tebliği aldıktan sonra o indirimli 2 hafta olayı devreye giriyor. :) tabi ben işim sebebiyle muhtara gidemeyince indirimli süreyi kaçırıp cezanın tamamını yatırmak zorunda kaldım. Tebligatta sadece bu vardı ne fotoğraf ne de bir ek. Herhangi bir itiraz olayında da önce cezayı yatırıyorsun sonra itiraz ediyorsun. En mantıklısı cezayı hemen ödemek.

İşin komik tarafı cezayı yediğim yer benim kendi otomobilimle hiç gitmediğim bir yer. E böyle bir cezayıda görünce şok olmamak elde değil. ancak sonradan ailemle yaptığım bir kaç telefon görüşmesiyle ben çalışırken kardeşimin arabayı aldığını ve cezayı onun yemiş olabildiğini öğrendim. :) aracı sizden başkası kullandımı öncelikle ona sorun.

Böyle cezalara kesinlikle fotoğraf koymaları lazım. EDS li kavşaklar fotoğraf çekiyor. Çok zor bir olayda değil. Fotoğrafsız ceza sinir bozucu. İnsanın aklında şüphe bırakıyor. Böyle bir ceza sistemi kabul edilemez. Bana bu ihlali yaptığımı ispatlamaları gerek.

Düzeltme : Fotoğraf Linki

tarihinde Mehmet Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

kırmızıda geçtiysen bilirsin kendini ;)

geçtin mi :)

diyorum ya geçtiğimi bilsem haketmişim der paşa paşa öderim,sorun orda zaten :D bide aradan bi buçuk ay geçmiş,o tarihte nerde olduğumu hatırlamıyorım ben, kaldı ki ışıktan geçip geçmediğimi hatırlıycam :D

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

LENuZ.jpg?1

Efendim ekteki cezada bana gelmişti bir kaç ay önce. Hatta bana da gelmemiş muhtara gelmiş diyelim. Ptt tebligatı getirdiğinde evde olmadığım için muhtara bırakmış. İşin kötü tarafı muhtar tebliği aldıktan sonra o indirimli 2 hafta olayı devreye giriyor. :) tabi ben işim sebebiyle muhtara gidemeyince indirimli süreyi kaçırıp cezanın tamamını yatırmak zorunda kaldım. Tebligatta sadece bu vardı ne fotoğraf ne de bir ek. Herhangi bir itiraz olayında da önce cezayı yatırıyorsun sonra itiraz ediyorsun. En mantıklısı cezayı hemen ödemek.

İşin komik tarafı cezayı yediğim yer benim kendi otomobilimle hiç gitmediğim bir yer. E böyle bir cezayıda görünce şok olmamak elde değil. ancak sonradan ailemle yaptığım bir kaç telefon görüşmesiyle ben çalışırken kardeşimin arabayı aldığını ve cezayı onun yemiş olabildiğini öğrendim. :) aracı sizden başkası kullandımı öncelikle ona sorun.

Böyle cezalara kesinlikle fotoğraf koymaları lazım. EDS li kavşaklar fotoğraf çekiyor. Çok zor bir olayda değil. Fotoğrafsız ceza sinir bozucu. İnsanın aklında şüphe bırakıyor. Böyle bir ceza sistemi kabul edilemez. Bana bu ihlali yaptığımı ispatlamaları gerek.

Düzeltme : Fotoğraf Linki

sizinkinde yapılan ihlal ... görüntüsü ile tespit edilmiştir damgası var,bende böyle bir şey yok,siz cezayı öderken o görüntüyü görmeyi talep edebilirdiniz belki de.ben şu an benimkinin herhangi bir belgesi olmadığını anlamış oldum,teşekkürler

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Yok balkon değil de sanırım Hürriyet caddesini gün boyu turluyor bu adam. :D Çünkü cezayı yediğim noktalar hürriyetin çetinemeçten giriş kısmında, mimar sokak da(tam ortası), bir de hürriyetin çıkış noktası Sokullu'nun Dikmen'e çıkan bölgesinde yedim. :D

bende sadece hürriyet caddesi yazıyor,ayrıntı sokak vs bişey yok,gözümün önüne sadece çetin emeç girişinden sonraki gelmişti,ve şimdi acaba sokullu son duraktan dikmene çıkış noktasındaki lamba geldi.acaba kırmızı yanarken sağa dönüp dikmen caddesine çıktım mı diye düşünüyorum çünkü genelde sağa dönüş için yeşili beklemem.bu arada sana yazan müfettişin adını hatırlıyo musun,aynı kişi olma ihtimali yüksek :D

Tebliğ işlemlerine geç başlanılması sebebiyle cezanızın iptali gerekir. Babanızın başvuruyu yapması gerekir ;)

bu çok iyi oldu o zaman çok teşekkürler,peki başvuru dilekçesi örneği gibi bir şey bulmam mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

bende sadece hürriyet caddesi yazıyor,ayrıntı sokak vs bişey yok,gözümün önüne sadece çetin emeç girişinden sonraki gelmişti,ve şimdi acaba sokullu son duraktan dikmene çıkış noktasındaki lamba geldi.acaba kırmızı yanarken sağa dönüp dikmen caddesine çıktım mı diye düşünüyorum çünkü genelde sağa dönüş için yeşili beklemem.bu arada sana yazan müfettişin adını hatırlıyo musun,aynı kişi olma ihtimali yüksek :D

bu çok iyi oldu o zaman çok teşekkürler,peki başvuru dilekçesi örneği gibi bir şey bulmam mümkün mü?

özelden mail adresini paylaşırsan, yarın ofisteki pc.de kayıtlı dilekçelerden birini gönderirim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Canberk Eken

özelden mail adresini paylaşırsan, yarın ofisteki pc.de kayıtlı dilekçelerden birini gönderirim ;)

geçen sene o kadar çalıştım da ankarada bi hukuk tutturamadım :D gönderiyorum mailimi tekrar teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...