İçeriğe Yönlendir

Ön Taraftan Gelen Uğultu

Şahin Kurul

Recommended Posts

Şahin Kurul

Aracımda 1 aydır ön taraftan gelen ve içeride de bir müddet sonra rahatsız edici olan bir uğultu sesi vardı. bu ses rölantide iken de hareket halinde iken de mevcuttu. bir ustaya gittim. bilyelerden dedi. v kayışı gergi bilyeleri, triger seti değişti. bismillah dedik bastık marşa ses aynen duruyor. bu sefer v kayışını söktü. v kayışı sökükken çalıştırdı ve o uğultu sesi yoktu. bu sefer klima kompresörü veya kasnağında sorun olabilir dediler. klima işinde ehil olan bir ustaya gittim. baktı sese ve bu ses kompresörden değil dedi. başka bir ustaya gittim. kaput açıkken ön cam otomatiğine baştığında uğultunun azalıp tekrar başladığını, şarj dinamosunun sorunlu olduğunu söyledi. acaba sorun nerde olabilir? kafam iyice karıştı. bunu net şekilde nasıl tespit edebiliriz?

Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

Kayış yokken ses kesiliyorsa kayışın bağlı bulunduğu devirdaim pompası, sarj dinamosu, klima pompası direksiyon hidrolik pompası gibi elemanlar kontrol edilmeli anlattığınıza göre bu durumda şarj dinamosu'ki genelde ses yapar arızası gibi görünüyor, uzun bi tornavida bulun ucunu şarj dinamosuna dayayın sap kısmınıda kulağınıza dayayın bilyada uğultu varsa kulağınıza gelecektir, bu arada çok dikkat edin tornavida'nın ucu pervanelere gelmesin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...