İçeriğe Yönlendir

Dacia Sandero Stepway Nasıl Bilirdiniz?

Mustafa Uz

Recommended Posts

Oğuzhan Demir

Bizim burada ticarilerde kullanıyorlar 1-2 tane geçen denk geldim içinde çok fazla tıkırdama vardı. Sahibi ilk bakımda baktıracağım dedi km ye baktım daha 8000 meğer araç yeniymiş :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Evet arkadaşlar hepinizin yorumları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Araçta elektrikli ayna yok, arka camlar manuel (fakat unutulmamalı ki clio4'ün en fulünde bile 44 bin tl'yi aşmasına rağmen arka camlar manuel.), koltukta ve direksiyonda 4 yönlü ayar yok, hatta gariptir fakat yol bilgisayarı bile yok. Ama 33 liraya çok az yakan ve çok yakışıklı bir arabanız oluyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyor isem 99 gr/km karbon emisyonuna sahip ford'un hiçbir aracı yok.

Asıl merak ettiğim ise yıllandıkça şarap gibi güzelleşecek mi yoksa bira gibi bozulacak mı. Ben tam 4 yıl kullandığım eski kasa fiesta aracımı 98 binde sattım. Ve 4 yıl içerisinde 15 binde yağ ve filtre değiştirmek haricinde sadece rot balasta soktum. Satarken aracımdan hala zerre kaporta sesi , gıcırtısı gelmiyor idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Dacıa dedimmi Muhammet gelir aklıma başkada bişey gelmez.... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Evet arkadaşlar hepinizin yorumları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Araçta elektrikli ayna yok, arka camlar manuel (fakat unutulmamalı ki clio4'ün en fulünde bile 44 bin tl'yi aşmasına rağmen arka camlar manuel.), koltukta ve direksiyonda 4 yönlü ayar yok, hatta gariptir fakat yol bilgisayarı bile yok. Ama 33 liraya çok az yakan ve çok yakışıklı bir arabanız oluyor. Ayrıca yanlış hatırlamıyor isem 99 gr/km karbon emisyonuna sahip ford'un hiçbir aracı yok.

Asıl merak ettiğim ise yıllandıkça şarap gibi güzelleşecek mi yoksa bira gibi bozulacak mı. Ben tam 4 yıl kullandığım eski kasa fiesta aracımı 98 binde sattım. Ve 4 yıl içerisinde 15 binde yağ ve filtre değiştirmek haricinde sadece rot balasta soktum. Satarken aracımdan hala zerre kaporta sesi , gıcırtısı gelmiyor idi.

röno da bile yok bu 99 emisyon, A sınıfına girmekte bu şekilde, bence 3-4 sene sonra bir haylı değer kazanacak bu model

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Araç hayırlı olsun.

Aklıma bu video geldi. :)

0:33 te pause yaptım, al sana Vw

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ve işte o an...

I5dcGus.png

Anlamadığım, UK'de satıyorlar ama aracın reklamını soldan direksiyonla yapıyorlar :s

18bin tl'den başlıyormuş orada.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zorlamazsan, sakin sürersen sorun çıkarmayan bir araç, ama hızlıysan iş değişir, (hızlı her araçta aynı şey olur demeyin, fiestayla olmayacak şey bunda 2 katı olur) o kadar diyim artık...

Bunlara uyarım dersen, alınır, komple sökülüp kallavi ses yalıtım yapılır (zaten arabada birşey yok 2 dakkada komple sökersin) ekonomik ve sessiz olarak binilir, tipte güzel, içinide düzelttiler, güzel oldu.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Guest Aykut Can

Zorlamazsan, sakin sürersen sorun çıkarmayan bir araç, ama hızlıysan iş değişir, (hızlı her araçta aynı şey olur demeyin, fiestayla olmayacak şey bunda 2 katı olur) o kadar diyim artık...

Bunlara uyarım dersen, alınır, komple sökülüp kallavi ses yalıtım yapılır (zaten arabada birşey yok 2 dakkada komple sökersin) ekonomik ve sessiz olarak binilir, tipte güzel, içinide düzelttiler, güzel oldu.

Abi, motor sesi yok denecek kadar az zaten. 190 km hızda 3500 deviri anca görüyor. Sakin bir kullanımda gerisini düşünün artık. :) Arabadan çok anlamayan birine benzinli diye inandırabilirsiniz.

Ama fitiller inanılmaz dandik olduğundan rüzgar sesi var biraz. O da uzun yolda rahatsız ediyor. Nayloncu camia Megane fitili takarak bu sorunu da çözüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi, motor sesi yok denecek kadar az zaten. 190 km hızda 3500 deviri anca görüyor. Sakin bir kullanımda gerisini düşünün artık. :) Arabadan çok anlamayan birine benzinli diye inandırabilirsiniz.

Ama fitiller inanılmaz dandik olduğundan rüzgar sesi var biraz. O da uzun yolda rahatsız ediyor. Nayloncu camia Megane fitili takarak bu sorunu da çözüyorlar.

Aykut neler yaptın? Yol bilgisayarı, hill holder, start stop vs?

Yorum bağlantısı
Guest Aykut Can

Aykut neler yaptın? Yol bilgisayarı, hill holder, start stop vs?

Abi yoğunluktan bir şey yapamadım şimdilik. Yol üstünde bir servise uğradım, yol bilgisayarı açma falan diye bir şey yok bu araçlarda dediler. Yav he he dedim çıktım :D

Yağ değişimi için servise gideceğim. Onlar da yapamayız derlerse senin bahsettiğin yere gitmeyi düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...