İçeriğe Yönlendir

Camları Açıp Kapatırken Gelen Gıcırtıvari Sesler

Metin Çilo

Recommended Posts

Aydın Perçem

Bende CRC 5-56 var.. O da iş görür sanırım..

Yorum bağlantısı
Tonguc Barış Akın

Silikon sprey, döşeme veya giysi üzerinde de iz yapmıyor, wd 40 dan daha kullanışlı, ancak çok uzun ömürlü değil

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tahir Öztan

Aracımda ön camların ikisindende ses gelmeye başladı sanki boşluk varmış gibi tıkırtı yapıyorlar.bugun ustaya götürdüm normal bu dedi..sizce sıkıntı ne olabilir.özellikle kasislerde çok belli oluyor.teşekkurler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

konunuz burada Tahir Bey, arama yapmadan konu açmayın lütfen ve uygun bir konudan devam edin..

Yorum bağlantısı
SELÇUK ORAK

BENİMDE ŞOFÖR TARAFI CAMDA KAPANMAYA 1 KARIŞ KALA YAPIYOR O SESİ YAĞLAYACAĞIM

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sayın Selçuk Orak

Açtığınız konu ve gönderdiğiniz mesajlarda imla kurallarına (noktalama işaretleri/küçük-büyük harfler), gönderdiğiniz fotoğrafların küçük - çok büyük boyutlu olmasına,

alıntılarda fotoğraflar gibi gereksiz kısımların silinmesine, standart font kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...ilecek-hususlar linkinde bulunmaktadır.

Kural dışı konu ve mesajların tekrarı halinde cezai yaptırım uygulanacaktır.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

Yorum bağlantısı

Benim araçtan da ön camlar bir miktar açık olduğunda sanki sallanarak bir metale çarpıyor gibi bir ses geliyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihangir Keskin
(düzenlendi)

Biraz gecikmiş bir sorun ve çözümü olacak bu anlattığım;

Aracımı ilk aldığımda ön camlardan çok rahatsız edici sesler geliyordu. Kaportacı arkadaşım “kapı içlerini açar bi yağlarız inşallah düzelir” dedi. Pek iç açıcı bir konuşma değildi açıkçası. Ben de kapı içleri açılınca olabilecek en kötü senaryodan dolayı erteledim operasyonu. Birkaç gün sonra bacanağım “araç lazım” deyip jest olsun diye aracı aksesuarcıya bırakmış ve camlara film yaptırmıştı. Aracı almaya gittiğimde camların filmli olmasından ziyade camlardan “çıt” çıkmamasına çok şaşırmış ve sevinmiştim. İşin özü şuydu, film uygulaması yapılırken kullanılan sıvı camlardan krikolara akmış, araç yıkanıncaya kadar yağ görevi görmüş ve sesi kesmişti. Ben de hemen WD-40 alıp kaportacı arkadaşımın dükkânında cam fitillerini(iç kısımdaki olanlar) çıkartıp kapı içlerini bile açmadan cam açıkken fitillerin oradan yağladık ve o gün bu gündür sorunsuz ve sessiz kullanıyorum.

Eğer böyle bir sorun varsa kapı içini bile açmadan ucuna pipet takılan kaliteli bir yağlayıcıyla yağlayarak sorun çözülebiliyor, tabi bu işlem sırasında cam içeriden biraz yağlanıyor ama o da kaliteli cam temizleyicisi ve bez ile hallediliyor…

Bende de cam filmi var ve demek bu yüzden ses yok:) Teşekkürler.

tarihinde Cihangir Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...