İçeriğe Yönlendir

Outlook Yardım

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Arkadaşlar outlook 2010 var buna hotmail hesabımı kurmak istiyorum kurarken hotmail connector yüklemelisinz diyor yüklüyorum herhangi bir ilerle me olmuyor. Nasıl yapılıyor bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Outlook'ta hotmail olmaz. Pop3 ayarları ile kurmanız lazım. Outlook için Windows Live Mail kullanmalısınız.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

ama hotmail adresiyle kurarken hotmail connector yüklemelisiniz diyor ekran çıkıyor yükle diyorum yüklüyor programı kuruyor ondan sonrası yok

Yorum bağlantısı
Arkın Argun
(düzenlendi)

Bu ayarları yaparsanız kullanabilirsiniz. Öncelikle Araçlar-Hesap Ayarları-Yeni'yi takip edin. Çıkan bölüme şu ayarları yapın:

POP Sunucusu: pop3.live.com (Port 995)

POP SSL desteği: Evet

Kullanıcı adı: Sizin adresiniz. Örneğin: yourname@hotmail.com

Parola:Hotmail hesabınız için kullandığınız parola

SMTP sunucusu: smtp.live.com (Port 25 or 587)

Doğrulama (Authentication required): Evet

tarihinde Arkın Argun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arkın Argun

Daha açık olması için:

Bu ayarları yaparsanız kullanabilirsiniz. Öncelikle Araçlar-Hesap Ayarları-Yeni'yi takip edin. Çıkan bölüme şu ayarları yapın:

Açılan ilk pencerede İleri diyoruz. İkinci pencerede aşağıda 'Sunucu ayarları veya ek sunucu türlerini el ile yapılandırın' yazan kutucuğu işaretleyin. Daha sonra İleri ve bie kez daha İleri diyoruz. Açılan son pencerede bizden istenen bilgileri girmemiz gerekiyor.

Hesap Türü: POP3

Gelen Posta Sunucusu:pop3.live.com

Giden Posta sunucusu(SMTP):smtp.live.com

Daha sonra 'Güvenli parola kimlik doğrulaması(SPA) kullanarak oturum açılsın' yazan kutucuğu işaretliyoruz. Sonrasında sağ alt köşede bulunan 'Diğer Ayarları' açıyoruz. burada 'Gelişmiş sekmesinde' gelen sunucusu(POP3) yazan yerin karşısındaki kutucuğa '995', giden sunucusu(SMTP) yazan yerin karşısındaki kutucuğa '587' yazıyoruz. Ayrıca 'Bu sunucu şifreli bir bağlantı(SSL) gerektirir' yazan kutucuğu işretleyip, aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan yazan yerin karşısına da 'TLS' seçeneğini seçiyoruz. Son olarak tamam diyoruz ve ileri dedikten sonra iletiler yüklenecek veya yüklenmesini istediğimizi soracak. Sağ alta tarafta indirilen verilerin ne kadarının yüklendiğini takip edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Teşekkürler Arkın bey akşam eve gidince deneyeceğim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...