İçeriğe Yönlendir

Marea Kalorifer Radyatörü Nasıl Sökülür?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Selamlar.

Araçta şoför kısmında halıda ıslaklık var. Suyun antifiriz olduğundan eminim ve muhtemelen kalorifer radyatöründen geliyor. Servise sordum 250 tl ye değiştireceklerini söyledi ama parçanın orjinali zaten 40 tl. (marelli) Kendim değiştirmek istiyorum parçayı. Ağzından ufak bir laf almayı başardım göğsün sökülmesine gerek yok dedi. Nasıl ulaşacağımı bilen var mı? Direk en alttan başlayayım mı?

Resimdeki kırmızı halkanın oralardan başlayacağım sökmeye herhalde oralarda biyerlerdedir. Fikri olan var mı acaba?

CEaTb.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

abi seninde mi su kaçırıyor oradan :D bendeki klima ama :D klima fazla çalişınca kaçırıyor :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi vida yerleri görünüyor orada.Bence önce torpido kapağını çıkar sonra orada ki vidaları sök.Böylece tırnak vs varsa görme ulaşma şansın daha fazla olur.Aynı mantık ise eğer palionun orta kısmı sökmüştük gayet rahat çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

250 tl normal bir rakam :p

Öyle araba premiyum olunca :p

40 tl lik parçaya 210 tl işçilik vermek :s

Yorum bağlantısı
Misafir

Öyle araba premiyum olunca :p

40 tl lik parçaya 210 tl işçilik vermek :s

Kendin demişsin işte premiyum :) arabanın hakkını ver ilkay :p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Fiat forumlarına baksana. Belki bu kısmı açıp fotoğraf ekleyen falan vardır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fiat forumlarına baksana. Belki bu kısmı açıp fotoğraf ekleyen falan vardır.

Yok baktım.

Abi vida yerleri görünüyor orada.Bence önce torpido kapağını çıkar sonra orada ki vidaları sök.Böylece tırnak vs varsa görme ulaşma şansın daha fazla olur.Aynı mantık ise eğer palionun orta kısmı sökmüştük gayet rahat çıkıyor.

Dediğin yerden girişeceğim Tahir. Umarım sökebilirim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Vites konsolu sökülecek gibi geldi bana.

Sonrada orda esneterek alınacak petekama hava soğuksa...

Çatlama kırılma riski var plastiklerin :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Mutlaka kopçalar vardır,sökerken dikkatli ol.

sıkıntı olmaz abi dikkatli şekilde asılırsa :D :D :D basit ama genel de o kısımlar kopca olmuyo :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Al eline tornavidayı dal gitsin arabaya..Ya yaparsın ya da bozarsın.... :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yok yok bence sökmeye arka koltuklardan başlasın yavaş yavaş öne doğru gelsin :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Al eline tornavidayı dal gitsin arabaya..Ya yaparsın ya da bozarsın.... :D

aynen abi katılıyorum sana :D nasil olsa :D toplarken 3 5 civata artacak bide :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok yok bence sökmeye arka koltuklardan başlasın yavaş yavaş öne doğru gelsin :crazy:

O değil de buji kablolarını söktüğümde su gelmiyor bu kafamı karıştırdı :crazy:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Haaa senin sorun değişti abi o zaman bagajdan başlayıp ön düzenden çıkmak lazım :D:p

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Rahat çalışmak için koltukları sök, motoru-şanzımanı da indir. Gerisi nasılsa kolay.

Yorum bağlantısı
Misafir

Rahat çalışmak için koltukları sök, motoru-şanzımanı da indir. Gerisi nasılsa kolay.

Yada sistemdeki tüm suyu boşaltayım böylece sızacak su da kalmamış olur bak yine pratik zekam farkı ortaya koydu :p

Şaka maka o işaretli yerden başlayacağım sökmeye. Umarım Hakan'nın dediği gibi kırmadan çıkarabilirim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yada sistemdeki tüm suyu boşaltayım böylece sızacak su da kalmamış olur bak yine pratik zekam farkı ortaya koydu :p

Şaka maka o işaretli yerden başlayacağım sökmeye. Umarım Hakan'nın dediği gibi kırmadan çıkarabilirim.

Hava soğuk olduğu için plastik parçalara ve tırnaklarına dikkat et.

Yorum bağlantısı
Misafir

Soğuk havalarda risk var :)

Biz plastik aksam işlemlerinde hava soğuk olunca,ısıtının karşısında yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Soğuk havalarda risk var :)

Biz plastik aksam işlemlerinde hava soğuk olunca,ısıtının karşısında yapıyoruz.

Tamam işte benim dediğime geldi yine arka koltuğu söksün arabanın içine mangal koyup yaksın 15-20 dakikaya ısınır zaten sonra rahat rahat söker :p:D

Yorum bağlantısı
Misafir

Tamam işte benim dediğime geldi yine arka koltuğu söksün arabanın içine mangal koyup yaksın 15-20 dakikaya ısınır zaten sonra rahat rahat söker :p:D

Sonrada detaylı bi iç temizleme Tamamdır :p

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

eee yani mangal boş yanmaz bir kaç et atılır üzerine sonra koku çıksın diye iç temizlik şart :D

Forum hayatımda en profesyonel bir şekilde bu konuyu bağladım mangala ya :D :D İlkay abi :flowers:

Yorum bağlantısı
Misafir

Kaçırdığınız bir şey var bu peteği değiştirince kullanmaya devam edeceğim arabayı :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...