İçeriğe Yönlendir

Otomatik Cam Sorusu

Mehmet Özkaya

Recommended Posts

Mehmet Özkaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar benim aracım Fiesta 2012 Titanyum X Plus . Arkadaşımın aracı da Fiesta 2011 Titanyum X .

Şimdi gelelim soru kısmına.

Arkadaşım camları açık bırakıp kilitleme tuşuna 2kez basarsa araç camlarını kapatıp kendini de kilitliyor.

Ben aynı şekilde camları açık bırakıp, kilitleme tuşuna 2 kez basarsam camlarda en ufak bir titreme olmuyor ve araç kendini kilitliyor. Bir kaç kez denedik. Arkadaşımın aracı arka camlarda dahil hepsini bir güzel kapatıyor. Benim araçsa "Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak" diyor. Bende meburen camları bir bir kapatıyorum. :D

2011 model olanı bir kaç gün önce 2. el olarak aldık. araçta herhangi bir modifikasyon var mı bilmiyorum ama bize söylenen birşey yok.

Sizin Fiestalar da durum nedir ?

tarihinde Mehmet Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Soru kolay ama cevap zor..Çünkü sizin aracınızda da bu özelliğin olması lazımdı..Hem camları açmalı hemde kapatmalıydı..

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Cam modülü var demek arkadaşınızda. 50 liraya sizde takabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Cam modülü var demek arkadaşınızda. 50 liraya sizde takabilirsiniz.

Fiesta titanyum X plus modelde cam modulü yoksa ne var acaba :D Allah'tan camları takmışlar..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Fiestada nasıl bilmiyorum ama eski kasa focus ta kodlanıyordu camlar bunun için , akü söküldüğünde bir daha kodlama gerekiyordu.Kodlama ise camları kapatma yönünde basıp cam kapandıktan sonrada iki üç saniye basılı tutmaya devam etmekti hem açma yönünde hemde kapatma ve her cam için tek tek yapılıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş
(düzenlendi)

Fiesta titanyum X plus modelde cam modulü yoksa ne var acaba :D Allah'tan camları takmışlar..

Donanımında olması gerekir iken yok demek ki. Arkadaş titanyum da var benimki plus neden olmuyor diyor farkındaysan. Bu cam kaldırma modülü olmadığını gösterir komik bir taraf göremedim. Espriyi mi kaçırdım yoksa? :unsure2:

tarihinde Samet Daş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Donanımında olması gerekir iken yok demek ki. Arkadaş titanyum da var benimki plus neden olmuyor diyor farkındaysan. Bu cam kaldırma modülü olmadığını gösterir komik bir taraf göremedim. Espriyi mi kaçırdım yoksa? :unsure2:

Yok espri kaçmadı hala burada..Diyorum ki FORD yine bir güzellik yapmış titanyum x plus a modül koymamış demek ki.Camları takmış buna şükür :) Alıştık biz böyle enteresan şeyler olabiliyor.Ford bu..

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Yok espri kaçmadı hala burada..Diyorum ki FORD yine bir güzellik yapmış titanyum x plus a modül koymamış demek ki.Camları takmış buna şükür :) Alıştık biz böyle enteresan şeyler olabiliyor.Ford bu..

Ben bu söylediğin olay yüzünden ve internette insanların sürekli tüm markaların otomobilleri hakkında okuduklarım yüzünden paranoyak oldum. Benim arabayı da boyayıp sıfır diye satmışlar mıdır diye. Donanımı eksik mi diye. :sick: Mesela benimde lastik basınç sensörüm bir türlü yanmadı lastiğin basıncını 19 psi kadar indirmeme rağmen. Kendimi iyi tanıyorum en çokta kendimden korkuyorum. Donanım yokmu yada boyamışlar mı diye kontrol etmiyorum bu yüzden. Gider keserim o satıcıyı bakar ve bulamazsam o donanımı. :elisopali:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiestada otomoatik cam kapama var mıydı? sizin arabada içerden tek tuşla camlar kapanıyor mu otomatik olarak?

Yorum bağlantısı
Gökhan Görücü

yeni fiestaların hiç birinde cam kapatma özelliği yok sonradan takılan birşey serviste takmıyor dışarıda taktırıyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

fiestada otomoatik cam kapama var mıydı? sizin arabada içerden tek tuşla camlar kapanıyor mu otomatik olarak?

Hayır hocam. Tek tuşla tüm camların kapanması diye birşey yok. sadece sürücü tarafı tek hamleyle sonuna kadar açılıp kapanıyor. hepsi bu.

yeni fiestaların hiç birinde cam kapatma özelliği yok sonradan takılan birşey serviste takmıyor dışarıda taktırıyorsunuz...

Gökhan bey, Sizin aracınızda 2011 titanyum. sizin camlarınız kumandadan otomatik olarak kapanıyor mu?

Ayhan bey, Full diye aldık böyle çıktı :) Türkiyede komedi araba almak.

Ben bu söylediğin olay yüzünden ve internette insanların sürekli tüm markaların otomobilleri hakkında okuduklarım yüzünden paranoyak oldum. Benim arabayı da boyayıp sıfır diye satmışlar mıdır diye. Donanımı eksik mi diye. :sick: Mesela benimde lastik basınç sensörüm bir türlü yanmadı lastiğin basıncını 19 psi kadar indirmeme rağmen. Kendimi iyi tanıyorum en çokta kendimden korkuyorum. Donanım yokmu yada boyamışlar mı diye kontrol etmiyorum bu yüzden. Gider keserim o satıcıyı bakar ve bulamazsam o donanımı. :elisopali:

Samet bey, bende takıntılı adamdım. Bu Fiat ve Ford beni terbiye ediyor yavaş yavaş. :) burası Türkiye

servislerde garantili olarak cemax cam kaldırma modülü takılabiliyor. ben önceki aracım olan fiestaya taktırmıştım.

Sadık bey, aşağı yukarı ne kadar maliyeti olur bana?

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

parçanın fiyatı yaklaşık 50.TL kadar, ancak işçilik ücreti sizinle servis arasında ki ilişkilere bağlı. ;) zaten size 2'li cam kaldırma modülü gerekecek. arka camlar otomatik olmuyor bildiğim kadarıyla.

Teşekkürler Sadık bey. Arkadaşımdaki Fiesta arka camları da kapatıyordu. Sanırım 4 lüsü de var.

Ya benim asıl merak ettiğim bu donanım 2011 de fabrika çıkışında mı var dı. yoksa sonradan mı eklendi. 50 100 TL çok mühim bir para değil yaptırılır. Mesela diğer bir başlıkta arkadaş arabasında torpido aydınlatması var olduğunu söylüyor. benim aracımda yok :D

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Mehmet kardeşim, ben işin içinde haksızlık varsa terbiye olamıyorum. Babama dâhi tahammülüm yoktur. Gözüm görmez. Değil ki adını bile hatırlamadığım satıcıya yapmayayım. O yüzden dediğim gibi içimde ki şüphe yiyip bitiriyor beni lakin kontrol etmiyorum donanım yada boyayı. Amma ve lakin Allah yeni araba almayı nasip ederse ileride, bana anlatılan donanımın tamamını kontrol etmeden, boyasına cihazla bakmadan teslim almam. :nea:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzaktan kumanda ile kapanan cam varsa, orjinalse, içerdeki düğmelerden de tek dokunuş ile kapanır, fiesta da bu özellik yok fabrikasyon olarak

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

uzaktan kumanda ile kapanan cam varsa, orjinalse, içerdeki düğmelerden de tek dokunuş ile kapanır, fiesta da bu özellik yok fabrikasyon olarak

Bende bunu merak ediyordum Çağlar bey. Diğer fiesta sahiplerine bu yüzden danıştım.

Samet bey takıntılı adamım ama hayat takıntılı adama 2 kat zor. insanı çileden çıkarıyorlar. bu huyumdan vazgeçmeye çalışıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

bende de x paket var sadece şoför tarafı tek dokunuşla inip kalkıyor. ayrıca cam kapama modülüm yok. . peki arkadaşınıza sormadınız mı aldığında mı öyleymiş kendisi mi yaptırmış. . .

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya

bende de x paket var sadece şoför tarafı tek dokunuşla inip kalkıyor. ayrıca cam kapama modülüm yok. . peki arkadaşınıza sormadınız mı aldığında mı öyleymiş kendisi mi yaptırmış. . .

Ali Bey arkadaşım 2. el aldı. aldığı adam da camlarla ilgili herhangi bir bilgi vermemişti. Anladığım kadarıyla sonradan taktırılmış. Bende taktırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ferdi Güler

Ali Bey arkadaşım 2. el aldı. aldığı adam da camlarla ilgili herhangi bir bilgi vermemişti. Anladığım kadarıyla sonradan taktırılmış. Bende taktırmayı düşünüyorum.

Taktırdığınızda fiyat ve memnuniyetiniz ile ilgili bize de bilgi verebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...