İçeriğe Yönlendir

Arka Tekerlekten Gelen Ses.

Hikmet Erden

Recommended Posts

Hikmet Erden

Merhaba,

7 ay önce 98 model fiesta flair aldım ancak çukur ve kasislerden geçerken sağ arka tekerlekten lak luk ses geliyor. Arabayi aldığım zaman ustaya gösterdim ve bana 'sağ arka aks takozunda sorun var'' dedi. Bende alıp degistirtmek için parçaciya sordum ''öyle bir parça yok'' dedi. Kimisi de ''arka amortisor takozundan geliyordur onu degistir'' dedi ama ustaya sordum takozlar iyi dedi. Siz bu konu hakkında ne düsünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

7 ay önce 98 model fiesta flair aldım ancak çukur ve kasislerden geçerken sağ arka tekerlekten lak luk ses geliyor. Arabayi aldığım zaman ustaya gösterdim ve bana 'sağ arka aks takozunda sorun var'' dedi. Bende alıp degistirtmek için parçaciya sordum ''öyle bir parça yok'' dedi. Kimisi de ''arka amortisor takozundan geliyordur onu degistir'' dedi ama ustaya sordum takozlar iyi dedi. Siz bu konu hakkında ne düsünüyorsunuz?

Parça kodu isteyin ustanızdan?

Yorum bağlantısı
Hikmet Erden

Düşünceleriniz için teşekkürler ama arabayi alırken sağ amortisör patlak diye arka iki amortisörü de değiştirdim. O yüzden sorununu amortisörden olmadigini biliyorum. Usta takozun orayi tornaya sokmak lazım demişti. İyice kafam karıştı.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Viraj demir lastiğiniz ömrünü yitirmiş olabilir zira bi ara aynı problemi sanayide başka birinde duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hikmet Erden

Viraj demir lastiği düz yolda ki kasis ve çukurlarda da ses yaparmı ki? (Yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum.)

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Viraj demir lastiği düz yolda ki kasis ve çukurlarda da ses yaparmı ki? (Yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum.)

Bizim eski Tipo'da bu sorun vardı. Düz yolda rögar kapağının üstünden geçerken bile ses yapıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...