İçeriğe Yönlendir

Araç Camlarındaki Üretim Yılları Farklı Olabilir mi?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Merhabalar. Arkadaşım 2010 model bir araç aldı. İncelerken camlardaki sayılara gözüm ilişti, en altta bulunan tek haneli rakamın üretim yılıyla alakalı olduğunu duymuştum. Bu araçta ön yan camlarda 9, arka ve arka yan camlarda 10, ön camda 11 yazıyor. Böyle bir şey normal mi, şayet üretim yılıyla alakalıysa bir sene öncesinin camları takılmış olabilir mi? 11 yazan da sonradan mı değiş miştir? Diye sormak istiyorum, biraz kıllandık galiba :)

Yorum bağlantısı
Tuncay Ak

Bence gayet normal 9 ve 10 yazanlar fabrikada takılan camlar,11 yazan ise değişmiş.Cam 2009 da üretilmiştir,2010 model araca takılmıştır.

Yorum bağlantısı
Muhsin Küçüktuna

Karamsar bir görüş ancak bana göre normal değil. aracın geçmişini yani hasar durumunu ilgili servisinden kontrol ettirmek gerek. daha önce hasara uğramış olabilir. araç 2010 öncesi yani 2009 yılının ikinci yarısında üretilmiş ise model 2010 olarak geçer. camlarda dolayısı ile ......9 , 2010 yılı içerisinde üretilmiş ise 10... yazar. ön camın 11 olması ön camın kesinlikle değiştiği, otonun 2010 model olması nedeni ile yine ön yan camların da değişmiş olabileceğini akla getiriyor. bu konudaki görüşüm bunlardır.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Tüm camların rakamları aynı olur ve genelde model yılından bir eksik olur , yani 2010 modelse 09 yazar , ama istisnalar olurmu bilemem.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Tüm camların model yılı aynı olmayabilir. 2010 model araçta 09 ve 10 yazan camlar normal, 11 yazan cam değişmiştir...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Tüm camların model yılı aynı olmayabilir. 2010 model araçta 09 ve 10 yazan camlar normal, 11 yazan cam değişmiştir...

+1907

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Rakamlar değişkenlik gösterebilir. Rakamları bırakın her camın üzerinde üretildiği ülkeler bile farklılık gösterebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Üretilen bir yarı mamulün yardımcı sanayinin ve üreticinin kendi deposunda bekleme olasılığı çok yüksek. Hele ki adetli üretimlerde bu çok normal.

Bence kıllanacak bişey yok Mahmut bey, normal. 11 yazan hariç ;)

Yorum bağlantısı
Onur Urhan
(düzenlendi)

Ön cam çok çatlıyor veya kırılıyor. Kim değiştirmeyelim üretim yılı farklı olur der? Cam camdır bence ön cam lamine yanlar temperli cam olduktan sonra (zaten başka olamıyor) markası ve yılının bir önemi yoktur. Ford yazısından camda da vazgeçemeyen arkadaşlar da yok değil tabî ki.

tarihinde Onur Urhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Ben de böyle düşünmüştüm. Arka ve yan camların değişmiş olması akla kaza ihtimalini getiriyor ama ön cam muhtemelen taş çarpması sonucu değişmiştir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...