İçeriğe Yönlendir

Et Suyu Lekesi

Engin Deniz

Recommended Posts

Engin Deniz

Yeni eve taşınırken hanım sağolsun arka koltuğa dondurulmuş et suyu koymuş, unutmuşuz sabaha kadar erimiş ve koltuğa akmış :) Kosla sıvı ile falan sildim ama çıkmadı iyice yayıldı. Geçen hafta sonu Auto King'e sordum çıkmama olasılığı yüksek dediler. Nasıl çıkaracağız bu lekeyi? Koltuk döşemesini değiştirmeyi bile düşünüyorum sinirim bozuluyor gördükçe :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Et suyunun sıvısı süngerin içine nufüs etmiş anlaşılan. Onun çıkmasına imkan yok. Süngerin değiştirilmesi lazım..

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok sıkıntılı bir durum, aklıma halı yıkama makinası ile defalarca su püskürtüp vakumlama geliyor da çare olur mu bilmem.

Yazın sıcakta olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Çok sıkıntılı bir durum, aklıma halı yıkama makinası ile defalarca su püskürtüp vakumlama geliyor da çare olur mu bilmem.

Yazın sıcakta olacakları düşünmek bile istemiyorum.

Olay yazın oldu zaten Abi, güzelce sildim güneşte kuruttum daha kötü oldu.

Et suyunun sıvısı süngerin içine nufüs etmiş anlaşılan. Onun çıkmasına imkan yok. Süngerin değiştirilmesi lazım..

Süngeri değiştirsek dış kılıfı napacağız?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
(düzenlendi)

Sonax'ta çıkartırlar.. Benim koltukta kızımın sürdüğü ruj lekesi vardı , koltuğumun arkasına serbest stilde çalışmış ve ruju bitirene kadar sürmüştü, çok sildim ama lekeyi dağıtmaktan öteye gidemedim.KOltuğun önü bej,arkası kırmızı alacalı berbat bir renk almıştı. Sonaxta aracımın yıkanması esnasında özel bir ilaçla silip çıkardılar.

tarihinde Cem Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Olay yazın oldu zaten Abi, güzelce sildim güneşte kuruttum daha kötü oldu.

Sıvı içinde canlı hücreler barındırdığı için yazın sıcaklarla birlikte bakteri oluşumu ve ....... oluşabilecek kötü kokuları kastetmiştim. Üzerinden bir yaz geçtiyse bu riski atlatmışsınız demektir. O zaman vakumla süpürmeye devam

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Kılıftaki leke çıkar diye düşünüyorum. Ne leke sökücüler çıktı. İlla ki çıkar.

Yorum bağlantısı
Murat DEMİRHAN

geçenlerde bir arkadaşımız temizlik ve bakım ürünlerinin netten satışının yapıldığı bir siteyi güvenilirmi diye sormuştu.

O siteden takip ettiğim kadarıyla buna benzer sorunlar için ürün satıyorlar.Reklam olur endişesiyle burdan paylaşmak istemem isterseniz özelden mesaj atabilirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çıkma koltuk?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Leke çıkabilir, oldu ki çıkmasa bile, döşemecilerden aracın kumaşı bulunabilir. En kötü ihtimali yazıyorum, sünger değiştikten sonra tüm koltulara kılıf yaptırılır.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Çıkma koltuk?

Isparta da çıkma koltuk falan çok zor, önce dediğiniz gibi detaylı bir temizlemeye yaptırayım, olmazsa döşemeciye müracaat edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Benim araçta da kakaolu süt lekesi vardı,sonax ta çıkaramadılar.

A101 de satılan asprinn adlı bir temizleyici var,onu denedim,hiç zorlanmadan temizledi.

Lekenin üzerine sıkıp 5 dk bekleyin,sonra microfiber bezle bastırarak silin..

Çıkmazsa en fazla 10 dk ve 2.5 liranız gider :)

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

eger bütçeniz uygunsa ve araca binmeyi planlıyorsanız uzun süre komple ortası kumaş kenarları deri döşeme yaptırın süngerlerine kadar yeniletip bu bahaneyle hem aracınıza tekrar dan hevesle binersiniz hem bu işler kökünden çözülmüş olur bu geldi aklıma umarım derdiniz çözülür sonax vs bir yerlerde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Süt çok fena koku yapar?

Başta çok koku yaptı ama sonra zamanla kayboldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Çıkar aslında hiç bişeyi değiştirmeye gerek yok sadece uğraşmanız lazım.

Mükremin abinin dediği gibi yaz sıcağında koku yapmazsa şanslısınız..

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Benim arkadaşın arka koltuğuna sıvı yağ dökülmüştü kaç defa yıkandı , yıkanmaktan koltuk koltukluktan çıktı ama yağ çıkmadı süngerden , bizde gttik çıkma bulup taktırdık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Protein bazlı leke, daha önce de belirtmiştik, klasik oto temizleyiciler sonuçsuz kalır, Bim de bulduğum asprins diye 4 TL lik bir fısfıs var, işe yarayabilir

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

koltuk kılıfını söküp-söktürüp evde çamaşır makinasının hassas programında yıkamayı deneyin,sıktırma yapmadan.ne lekeler çıkıyor,o da dayanamaz.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Sorun leke değil koltuk süngerinin yağı emmesi , yıkayınca çıkıyor gibi oluyor bir müddet sonra sünger kusuyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Süngerle kılıf arasına yağı geçirmeyecek bir malzeme serilip izole edilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Engin yeni çıkan buharlı temizleyiciler var.Onlardan bulabilirsen buhar yumuşatınca yağ temizleyen bir madde ile dalarsın veya şu ihlas süpürge satanları çağır deneme amaçlı de temizlettir :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...