İçeriğe Yönlendir

Mondeo LPG'de Performans Problemi

Enes Aksu

Recommended Posts

Enes Aksu

değerli arkadaşlar

araç başka kişide seyir halinde iken stop etmiş ve tekrar çalıştırmış.10 km sonra hortum patlayıp ve hararet müşürü arızalıda olunca motor yatak sardı. aracım sürmesi zevk veren performanslı konfor olduğu için baştan aşağı yaptırmaya karar verdim.

motor blok kapak hariç toplam 48 parça değiştirdim ( pistonlar,keçeler,baskı balata,bobin,vs ...) lpg tesisatı olduğu için onu değiştirmedim memnunda değildim açıkcası

motor şimdi lpg de performansı bazen gaz yemiyor ses görüntü yok bazen benzin gibi.bazen ayar yaptırsan gene bozuluyo bir zemin tutmadı.Benzinde şuan araç gerçekten gücü pedalda hissedebiliyosun.2. vitesde patinaja kalkıcak desem yeri :) bu lpg işi formlarda anlaşılacağı gibide herkesi yormuş yeni sistem alsak ne marka önerirsiniz mondeo kullancı olarak yada sorunun çözümü nedir arkadaşlar,abilerim,ustalarım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

değerli arkadaşlar

araç başka kişide seyir halinde iken stop etmiş ve tekrar çalıştırmış.10 km sonra hortum patlayıp ve hararet müşürü arızalıda olunca motor yatak sardı. aracım sürmesi zevk veren performanslı konfor olduğu için baştan aşağı yaptırmaya karar verdim.

motor blok kapak hariç toplam 48 parça değiştirdim ( pistonlar,keçeler,baskı balata,bobin,vs ...) lpg tesisatı olduğu için onu değiştirmedim memnunda değildim açıkcası

motor şimdi lpg de performansı bazen gaz yemiyor ses görüntü yok bazen benzin gibi.bazen ayar yaptırsan gene bozuluyo bir zemin tutmadı.Benzinde şuan araç gerçekten gücü pedalda hissedebiliyosun.2. vitesde patinaja kalkıcak desem yeri :) bu lpg işi formlarda anlaşılacağı gibide herkesi yormuş yeni sistem alsak ne marka önerirsiniz mondeo kullancı olarak yada sorunun çözümü nedir arkadaşlar,abilerim,ustalarım.

LPG'niz ne marka ki?

Bu arada konunuzu taşıyor olacağım.

Yorum bağlantısı
Enes Aksu

kahvecioğlu a.ş takdırmıştım beyin Kme (acme)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kahvecioğlu a.ş takdırmıştım beyin Kme (acme)

Yetkili servisleri ne diyor bu duruma? Araç yük altındayken kalibre edildi mi?

Yorum bağlantısı
Enes Aksu

servisleri kapandı maslakta ana bayi açık onlarda enjektörleri yeni aldım atiker. enjektör boğazları filan genişlettiler.bilgisayar tak ayar yap tamam oldu şimdi hep böyle durum. ama sorun çözülmedi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

servisleri kapandı maslakta ana bayi açık onlarda enjektörleri yeni aldım atiker. enjektör boğazları filan genişlettiler.bilgisayar tak ayar yap tamam oldu şimdi hep böyle durum. ama sorun çözülmedi

Demekki yapamamışlar. Başlarına ekşiyin.

Ha, param çok, sistemi sıfırlamak istiyorum derseniz, ayrı tabi :)

Yorum bağlantısı
Enes Aksu

Demekki yapamamışlar. Başlarına ekşiyin.

Ha, param çok, sistemi sıfırlamak istiyorum derseniz, ayrı tabi :)

son çare o görünüyor :) yada benzinle devam

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Enes geçmiş olsun. Kısa sürede halledersin umarım.

Kurallarımız gereği sadece yüzünün net olarak seçilebildiği bir fotoğrafını avatar olarak kullanabilirsin. Bu nedenle avatarını sildim.

Yorum bağlantısı
Enes Aksu

teşekkür ederim.mondeo kullncıların tavsiye lpg markaları arayışları içine düştüm inş çözebilirim sorunu

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

tek tavsiyem bir an önce iyi montaj yapan bir yetkili bayide prins taktırın :nargile:

Yorum bağlantısı
Enes Aksu

sağolun sorunu çözdük herhalde sibopları yağlama hortumu çıkmış plastik klıpsle yerine taktım düzeldi inş bozulmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...