İçeriğe Yönlendir

Götürsem Mi? Bilemedim...

Samet Daş

Recommended Posts

Samet Daş
(düzenlendi)

Börek çıktı fırından. Malzemeden çaldım. İşe başlayınca kıymada koyarız :D

4EbVVEFl.jpg

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Ev Sarıgazi de. Beklerim herkesi. Tadımlık olur. Doyumluk olur mu?... Olabilir. o kadar adam gelince bereketlenir :) Bir daha ki sefere doyumluk su böreği tarifi ile karşınızdayım ;)

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

zıkkım yesinler :)) ne götürecen zaten olacağı varsa olur yoksa tecrübessizsin-askerliği yapmadın-biz ingilizce iyi bilen birini arıyok-evin uzakmış oraa servisimiz yok-sana o kadar maaş versek biz batarık-sen bize maaş ssk yemeğe maal oluyon- biz sana bu işi 6 ayda öğretecez eğitecez seni(ee ben paramı veriyim içinden diyecen)..neyse....

biz seni arayalım tamam mı arkadaş.

sen: peki efendim (içinden :)) s..lan aramayacaklar hep aynı yalan)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ev Sarıgazi de. Beklerim herkesi. Tadımlık olur. Doyumluk olur mu?... Olabilir. o kadar adam gelince bereketlenir :) Bir daha ki sefere doyumluk su böreği tarifi ile karşınızdayım ;)

Evet bir daha ki sefere diyor,topu karşıda oturan arkadaşlara atıyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Süper görünüyor, canım istedi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sadece börek olmaz ama :biggrin: hani bunun yanında kısır yok :p

Sen bayağı "gün" yapmayı planlıyorsun herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Sadece börek olmaz ama :biggrin: hani bunun yanında kısır yok :p

Delikanlı adamın yiyeceği hakiki çiğ köfte bile yaparız Evvel Allah. Kısırın memleketime özgü şekli sulusunu da yaparız adı da gariptir . Batırık :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen bayağı "gün" yapmayı planlıyorsun herhalde.

Evet biranda gözümün önünden geçtiler....birde patates salatası istiyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Delikanlı adamın yiyeceği hakiki çiğ köfte bile yaparız Evvel Allah. Kısırın memleketime özgü şekli sulusunu da yaparız adı da gariptir . Batırık :D

Düzgün kısır yapamayıp bulguru batırınca adına batırık mı demişler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Olsun da batırık olsun :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evet biranda gözümün önünden geçtiler....birde patates salatası istiyorum :biggrin:

öyle eli boş gelmek olmaz ama yaprak sarması senden.

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Düzgün kısır yapamayıp bulguru batırınca adına batırık mı demişler.

Olur mu batırık kraldır. Kısır batırıktan sonra yenir. Biraz sulu kısır gibi ama tahin vs ilaveli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Olur mu batırık kraldır. Kısır batırıktan sonra yenir. Biraz sulu kısır gibi ama tahin vs ilaveli.

tahin varsa süperdir

Yorum bağlantısı
Misafir

öyle eli boş gelmek olmaz ama yaprak sarması senden.

Valla ben bu konuda iyi bir yiyiciyimdir,mutfaktan anlamam :biggrin: ama yaprak sarma boyutlarını hemen verebilirim :biggrin: serçe parmağı inceliğinde,orta parmak uzunluğunda olmalı...off yaa ağzım sulandı :seytan:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Valla ben bu konuda iyi bir yiyiciyimdir,mutfaktan anlamam :biggrin: ama yaprak sarma boyutlarını hemen verebilirim :biggrin: serçe parmağı inceliğinde,orta parmak uzunluğunda olmalı...off yaa ağzım sulandı :seytan:

valla ben gözüm kapalı yerim, sorun yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok yok 2.ci sıradaki kısır olsun :biggrin:

Mercimek köfteside olsun :p

valla ben gözüm kapalı yerim, sorun yok.

Ben daha pişmeden yemeye başlarım :mangal:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ben böyle börek yapiyim annem göz yaşlarına boğulur... :D daha iki yumurtayı birbirne vuramıyorum... :D :D :D Ellerinize sağlık bravo... :) İş konusuna gelince olmuyorsa iyisi olacağı içindir hep böyle düşünün... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Ben böyle börek yapiyim annem göz yaşlarına boğulur...

Benim validem şanssızdı, kızı olmadığından bana öğretti. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben böyle börek yapiyim annem göz yaşlarına boğulur... :D daha iki yumurtayı birbirne vuramıyorum... :D :D :D Ellerinize sağlık bravo... :) İş konusuna gelince olmuyorsa iyisi olacağı içindir hep böyle düşünün... :)

İrkut iç yakıştıramadım sana beyaaa :D

Benim validem şanssızdı, kızı olmadığından bana öğretti. :D

Bizde de kız yok hep sağdan soldan beslendik :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Vuruyorsundur ama yumurtanın yenecek hali kalmıyordur :D:p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...