İçeriğe Yönlendir

Debriyaj Merkezi

Mehmet Uzunca

Recommended Posts

Mehmet Uzunca

Merhabalar arkadaşlar aracımın debriyajı tamamen boşa çıktı ve bir usta debriyaj merkezi gibi bir şeyin değiştiğini söyledi şuan eskisinden iyi oldu . Tek sorun artık debriyajım yukarda kavrıyor eskiden en alt seviyeden başlıyordu.Araç eskisine nazaran iyi oldu. bu yukarıda kavraması baskı balatanın bitmesinden mi yoksa ayarla ilgili bir şey mi bir anda biteceğini de sanmıyorum.Ayrıca bir kaç gün sonra şanzıman yağını kontrol ediniz dedi ama nereden bakılıyor bilmiyorum. Sadece motor yağını biliyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aracınızda debriyaj ayarı gibi bir durum yoktur.Fordların debriyajı hidroliktir ve fordlar normalde yukarıdan kavrar.Üst merkezi değiştiren ustanın baskı balataya da bakması gerekirdi aslında.Yani bitiyor ise sizi uyarması lazımdı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Uzunca

Ustayı ben hiç görmedim . Kasko tarafından değişim yapıldı. Sadece yağ için uyardılar.O zaman sorun yok. Peki bu şanzıman yağını nerden ekleyebilirim.Bir tek motor yağ yeri, abs yağ yeri,ve direksiyon yağ yerini biliyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kasko nasıl değişim yaptırdı ? Araç kaza mı yaptı?Bu tip arızalar kasko karşılamaz diye biliyorum.Sadece araç çekici ile gitti ise çekici ücretini karşılar. Şanzıman yağı bildiğim kadarıyla şanzımanın bulunduğu yerden değiştiriliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şanzıman manuel ise, ekleme / değişimi siz yapamazsınız, lift ve yağ pompası gerekir. motor yağı gibi kapağı aç ve doldur şeklinde değildir

Yorum bağlantısı
Mehmet Uzunca

Bilgi için teşekkürler. Araçla arkadaşım kaza yaptı . Ön alt panjur kırıldı. ve tamponda biraz hasar meydana geldi.diğer araç 30 cm kadar içeri girdi. Firmaya aracı teslim ettikten sonra götürünce orda debriyaj boşa düşüyor. Böylece onu da üstlendi firma . Zaten problemliymiş benim debriyaj merkezi. Kısacası ellerinde kaldı :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hayrettin Aktürk

şanzıman yağını serviste kontrol ettirmelisiniz. gittiğinizde debriyajınızada baktırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Benim de en zor alıştığım debriyaj olmuştu hala zaman zaman kaçırdığım oluyor da bozuntuya vermiyorum... :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ustayı ben hiç görmedim . Kasko tarafından değişim yapıldı. Sadece yağ için uyardılar.O zaman sorun yok. Peki bu şanzıman yağını nerden ekleyebilirim.Bir tek motor yağ yeri, abs yağ yeri,ve direksiyon yağ yerini biliyorum.
Kasko nasıl değişim yaptırdı ? Araç kaza mı yaptı?Bu tip arızalar kasko karşılamaz diye biliyorum.Sadece araç çekici ile gitti ise çekici ücretini karşılar. Şanzıman yağı bildiğim kadarıyla şanzımanın bulunduğu yerden değiştiriliyor.
şanzıman manuel ise, ekleme / değişimi siz yapamazsınız, lift ve yağ pompası gerekir. motor yağı gibi kapağı aç ve doldur şeklinde değildir

ABS yağıdamı var?normal hidrolik yağ yerinden almıyormu bunada ayrı yerden yağmı koyuluyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Uzunca

Hayır yok normal h,drolik yağından alıyor eskiden bilmiyordum baya şey öğrendim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...