İçeriğe Yönlendir

Akbank Iyice Işin Suyunu Çıkarttı

Hadi Küçükoğlu

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Bi kaç banka ile çalışıyorum, Kart aidatı, hesap işletim ücreti, havale, eft ücreti v.s. türünden masraflar ödemiyorum... Akbank bu konuda gerçekten işin suyunu çıkaranlardan bırakın her faturada ekstra komisyon ücreti almayı başka kartlarda ekstra ücret almadıkları gibi götürdüğünüz fatura adeti kadar puan veriyorlar... Akbank rahmetli sabancıdan sonra yönetim anlayışı olarak iyiye gitmiyor zaten...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

Ykb World Gold karta 90 TL aidat, Ykb vadesiz mevduat hesabıma yılda 48,5 TL X 2 hesap işletim ücreti. İnternet bankacılığından Eft ye 3 TL, havaleye sanıyorum 1 TL. Fatura ödemelerde 100 TL ye kadar 75 kr. Yılda en az 250 TL sadece bu bankaya ödüyorum. Geç ödemeler, kredi kartı asgari ödemeler, tüketici kredilerinden ödenen faizler ise ayrı :) Bunun dışında 2 farklı bankayla da çalışıyorum. Tez zamanda kurtulup, içlerinden sadece birisiyle, nereden ne kırpıp para kazanayım mantığı ile çalışmayan birisi ile çalışmayı düşünüyorum. Halkbank ve/veya Vakıfbank şuanda aklımda.

Şu halkbankın yeni kartı paraf iyi gibi duruyor. Halkbankın internet bankacılığı da iyiyse bu bankaya geçilebilir.

http://www.parafcard.com.tr/MusteriHizmetleri_FaizOranlari_ve_Ucretleri.aspx

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

13 yıldan beri akbankla çalışırım. axess kullanırken aidatla aynı anda chip parada verilirdi, benden hiç aidat kesilmedi. şimdi wings e geçtim, 120 lira asıl kart ve ek kart ücreti geliyor, arayıp "bana da mı lolo" diyorum, anında iptal ediyorlar, internetten de iptali anında görüyorum. yıllardan beri çok çeşitli bankalardan maaş aldım ama bankamı hiç değiştirmedim. çekip akbanka yatırdım. kredi kartım kredim otomatik ödemem her şeyim akbankta...değiştirmeyi de düşünmüyorum. üstelik bu ay maaş bankamız oldu. ayda 30-50-70 tl chip para alırım, 1-1,5 yılda birde 1 adet gidiş-dönüş uçak biletimi verir...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Şu halkbankın yeni kartı paraf iyi gibi duruyor. Halkbankın internet bankacılığı da iyiyse bu bankaya geçilebilir.

http://www.parafcard..._Ucretleri.aspx

Halkbank internet bankacılığında her işlem ücretsiz. Eft, havale, fatura ödemesi aklınıza ne gelirse ücret alınmıyor. Arayüzü ise kullandığım 8 banka içinde en iyisi.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçenlerde bir arkaşa yapılan şey bana çok ilginç geldi, başıma hiç gelmediği için.

Arkadaşın hesabına bir miktar eft yapılıyor. O da gidip atm den parayı çekiyor ama rakam 30 TL eksik.

Banka gelen eft aynı gün nakit çekilirse 30 TL kesiyoruz diyor.

Bir müşterimde hesabımın olduğu şubenin bankosundan hesabıma para yatırıken 5 tl işlem ücreti almışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

YSB,

Aidat ödemek işine gelmeyen kart kullanmasın. Net.

Kimse kimseye zorla kart vermiyor. Seçim yapılıyor.

Karta taksit yaptırırken, 300 TL akaryakıta 30 TL bonus kazanırken çıt yok, aidat istenince "Ooouuuuuvvv"...

Aidat vermek istemeyen gitsin nakit harcasın.

:) biz kredi kartıyla her alışveriş yaptığımızda banka o işyerinden parasını(komisyon) kazanıyor zaten.hakettiği tek para o para.

önceleri kart ücreti diyorlardı,yıllardır süren tepkiler nedeniyle ismini üyelik aidatı yaptılar.

axessimi de 4 yıl önce kızıp kapattım (14 yıl kullanmıştım aynı kartı)

Yorum bağlantısı
Hadi Küçükoğlu

YSB,

Aidat ödemek işine gelmeyen kart kullanmasın. Net.

Kimse kimseye zorla kart vermiyor. Seçim yapılıyor.

Karta taksit yaptırırken, 300 TL akaryakıta 30 TL bonus kazanırken çıt yok, aidat istenince "Ooouuuuuvvv"...

Aidat vermek istemeyen gitsin nakit harcasın.

Yıllık kart ücreti ödememek için 2 otomatik ödeme talimatı verilmesini söyleyen de banka, farklı farklı isimlerle para yazan da banka... Talimat ver para kesmeyecem deyip, kesincede "aa o farklı bu farklı" gibi saçma bir savunma yapan da kendileri. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... ufff turşu çekti canım...

Kaldı ki mevduat hesaplarının büyüklüğü ve kredi kartı kareketlerinin hacminin büyük olması, bankanın dış ülke bankalarından kredi almasında tek etkendir. Akbank gider, atıyorum alman doçe banktan %0.5 faizle 1 milyar dolar alır, getirir parayı Türkiye'de %1.25 faizle satar. İlk hedefleri geçmişini bildikleri kendi müşterileridir. falan filan... yani özü şu : İleride para satıp faiz kazanabilecek potansiyel müşteriyiz. En büyük getirilerinden biri de bu.

"Aidat vermek istemeyen gitsin nakit harcasın." cümlesi biraz tutarsız.

Vakıfbank içlerinden en iyi niyetli olan banka gibi gelmiştir Bana hep. Kredi kartı yıllık aidat kesiyorlar sadece, Bankomat kartımdan da otomatik ödemem olduğu için hiç bir ücret almıyorlar.

2 ay önce vakıfbankı iptal etmiştim, bu ay'da akbank gitti. geriye cardfinans ve garantiyi iptal etmek kaldı. şu taksitler bitsin hele.

Geçenlerde bir arkaşa yapılan şey bana çok ilginç geldi, başıma hiç gelmediği için.

Arkadaşın hesabına bir miktar eft yapılıyor. O da gidip atm den parayı çekiyor ama rakam 30 TL eksik.

Banka gelen eft aynı gün nakit çekilirse 30 TL kesiyoruz diyor.

Bir müşterimde hesabımın olduğu şubenin bankosundan hesabıma para yatırıken 5 tl işlem ücreti almışlar.

Aynısını ykb yapmıştı bana, şirket hesabımıza para yatırmak için elimde hesap defteriyle hesabın bağlı olduğundan farklı bir şubeye gittim. 5 bin lira yatırmak için 80 küsür lira masraf istemişlerdi. ya bağlı şubeye gitmem gerekiyordu ya da şirket yetkilisinin gelmesi gerekiyordu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

4 tane kredi kartım vardı gittim 3 ünü iptal ettirdim. Bir tane limiti bana göre yetecek düzeyde olanı bıraktım dünyanın hali belli olmuyor bunun hastalığı var kazası var. Gecenin bi yarısında yada olmadık biyerde başım sıkışırsa diye. İçerdeki taksitli borç toplamımın eşim ile benim maaş toplamımıza yaklaşmamasına çok dikkat ederim. Üyelik aidatı kesmişler aradım daha geri yük.. derken işleminiz tamamlandı geri yükledik dediler :)

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı
YSB, Aidat ödemek işine gelmeyen kart kullanmasın. Net. Kimse kimseye zorla kart vermiyor. Seçim yapılıyor. Karta taksit yaptırırken, 300 TL akaryakıta 30 TL bonus kazanırken çıt yok, aidat istenince "Ooouuuuuvvv"... Aidat vermek istemeyen gitsin nakit harcasın.

bunun hesap için olanını söylerseniz , bankada tutmayın evde tutun cebinizde taşıyın v.b bu bir suç oluyor. kredi kartı aidatına asgari ücretin günlük bazda yarısına denk düşecek şekilde olması normal ama askeri ücretin % 12 sine denk gelmesi biraz acı oluyor. esas isyan konusu hesap işletim ücreti. o hesap bedava hiç işlemiyor ki. kredi çek masraf,havale yap masraf çek tahsil et masraf yani bu ücreti alıp bunlardan vazgeçseler sorun değil ama hem o hem bu olunca sorun yaşanıyor.

ve mahkemelerin onca kararına rağmen bunda ısrar edip almaları suça aynı ısrarla devam etmeleri hem şaşırtıyor hemde korkutuyor açıkçası beni. bu ülkenin bddk sı var tic.odaları var ama suça genede aynı oranda devam ediliyor. tüketici mahkemeleri bu davalardan başka bir şey ile ilgilenemiyor. hepsinde tüketici lehine sonuç çıkıyor ama gene aidat + işletim ücreti ısrarla ekstrelerdeki yerini alıyor.

eskiden vadesiz hesaplara bile ısrarla faiz işleten bu bankalar bu gün malesef deli dumrul olmuşlar..

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

YKB vadesiz 2 hesabım var 100 TL+100TL= 200 alıyorlar yıllık. World Gold = 90 TL gecikme bildirimi 6 TL Yılda 300 lira çok geldi. Hesaplarıda kartıda kapattım kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

Dünyanın her yerinde, hatta en gelişmiş ekonomide bile sıcak nakit para demek, indirim demektir.Alışverişte verıyorum nakiti indirim istiyorum, yok beyfendi, ürünlerimiz zaten peşin fiyatına indirimli etiketli diyor.Kart alıyor ve bu sözde peşin fiyatı yine taksitle ödeyebiliyormuşum. Kardeşim kartım yok, al nakit? Peki diyor, bir zahmet...komisyon yok diyorum, pos cihazı kirası yok işte diyorum anlatamıyorum.Bu yuzden iptal ettirdim hepsinden kurtuldum.Bu aralar tuhaf olaylardan biride kartım yok dediğimde param yok demişim gibi muamele görmem. Cüzdandan para çıkartınca, tırnaklarıyla tutan tipler çoğaldı.Gömecem kafayı, o olacak..Akbank 2 senedir bitti gözümde. Birde yukarda Çağlar abi asıl yorumu yapmış.Bankalar çift çalışır,tripleks çalışır,sen istedin mi dolandırıcılık olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...