İçeriğe Yönlendir

Yeni Ford Focus St

Can Kalkandelen

Recommended Posts

Ayhan Sırtıkara

TwinForce

EcoBoost SCTi

GTDi 3'ü aynı şeyi ifade ediyormuş Ayhan abi

Teşekkürler Yusuf

1. Sayfada Spesifikasyonları Paylaştım...

ST benden sorululur diyorsun yani Yaman :bravo:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

ST benden sorululur diyorsun yani Yaman :bravo:

Çalışma, Araştırma yapıp Bilgisayarımda dosya halinde birçok bilgi var Abi..

Buradakiler sadece birkaçı.... Yurtdışında birçok Forum Sitesinede üyeliğim var..

Ayrıca Matthias Ton'un açıklamaları oluyor onları takip ediyorum... Bilgiler kendiliğinden geliyor işte :)

Araç ve Motor Hakkında illaki eksiklerim vardır ama

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

scti ( small cubic turbo injection :p )

2lt, 3.5lt küçük mü sence Mustafa geçen başka bir konuda da vardı tahminlerin güldürdün beni.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Çalışma, Araştırma yapıp Bilgisayarımda dosya halinde birçok bilgi var Abi..

Buradakiler sadece birkaçı.... Yurtdışında birçok Forum Sitesinede üyeliğim var..

Ayrıca Matthias Ton'un açıklamaları oluyor onları takip ediyorum... Bilgiler kendiliğinden geliyor işte :)

Araç ve Motor Hakkında illaki eksiklerim vardır ama

Bir sunum da ben ekledim yoksa arşivine ekleyiver. Bilgi iyidir, güçtür aynen devam...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bir sunum da ben ekledim yoksa arşivine ekleyiver. Bilgi iyidir, güçtür aynen devam...

Abi senin eklediğin Sunum zaten Arşivimde var olan birşeydi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2lt, 3.5lt küçük mü sence Mustafa geçen başka bir konuda da vardı tahminlerin güldürdün beni.

:D

scti diye bahsi geçenler zaten 1.0 ile 1.6 felan :p avrupaya gelenler eco kısmı amerikadakiler boost kısmı :p

Yorum bağlantısı
Can Kalkandelen

2012 yılının başında satışa geçirilmesi düşünülen bu konsept, Focus modelleri içerisinde en performanslısı olmaya aday.

Ford, popüler modeli Focus için yeni bir atağa kalkıyor. 2012 yılında satışa geçilmesi düşünülen Focus ST için Paris’te bir ön tanıtım yapmayı planlıyor. Focus modellerinde performans arayanlar için iyi bir tercih oluşturabilecek olan model, 2.0 litrelit 250 beygir gücünde Forfd’un EcoBoost motoruna sahip. Sadece motoru değil, şık ve agresif görüntüsüyle de bir performans otomobilinden beklenenleri verebilir. Oldukça dinamik bir tasarıma sahip olan Focus ST, bu görüntüsüyle fuara katılanların ilgili odağı olacaktır.

2012 Focus ST, Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa sunulacak. Onu 2012′den önce görmek isteyenler için çok kısa bir süre kaldı. 2012 Model Focus ST, Paris Otomobil Fuarında sergilenecek. 30 Eylül’de yapılacak olan sunuma Ford CEO’su Alan Mulally ve Ford Avruda CEO’su Stephen Odell’da katılacak.

En son olarak bunu buldum sanırsam 250 beygir gücünde bu araç.

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Ben tasarım olarak Focus ST'den daha agresif bir tasarım beklerdim. Bir ST araç için çok sıradan buldum tasarımı. Ön tarafı Fiestaya benzetmişler..

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

o kadar da pahalı degilmiş önünü hiç begenmedim koltukları güzel :)

1.6 180 ps ecoboost almayı düsünüyorum st den farkı elbet vardır ama iş görür

Yorum bağlantısı
Mehmet Özkaya
(düzenlendi)

Linkte Araç 27 000 € olarak geçiyor. Fiyata bakarsan ucuz değil resmen bedava. Yaklaşık 65 000 TL eder. Bu paraya 1.6 TDCI Titanyumun tekno paketlisini alamıyorsun. :)

Ancak gümrüğünü ÖTV sini ıvırını zıvırını unutmayın. Kısa hesap 130 000 a filan gelir bizim ülkeye. :D

Zaten Otokoç ta zahmet edip getirmiyor bile.

tarihinde Mehmet Özkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Linkte Araç 27 000 € olarak geçiyor. Fiyata bakarsan ucuz değil resmen bedava. Yaklaşık 65 000 TL eder. Bu paraya 1.6 TDCI Titanyumun tekno paketlisini alamıyorsun. :)

Ancak gümrüğünü ÖTV sini ıvırını zıvırını unutmayın. Kısa hesap 130 000 a filan gelir bizim ülkeye. :D

Kahrol ÖTV hepimiz sana düşmanız şüphesiz! :bambam3:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Gürcüoglu

Kahrol ÖTV hepimiz sana düşmanız şüphesiz! :bambam3:

Bu ötv oranlarının değişmesi daha doğrusu değişeceği haberlerinden yola çıkarsak fiyatı nasıl etkiler hayal kuralım mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Boneval

kimsenin bir tahmini yok mu bu konuda :(

Tahmin yürütmeye gerek yok çünkü Otosan'ın getirmeye niyeti yok, 1.6 EB bile getirmiyorlar, boş yere hayal kurmayalım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Tahmin yürütmeye gerek yok çünkü Otosan'ın getirmeye niyeti yok, 1.6 EB bile getirmiyorlar, boş yere hayal kurmayalım...

ötv sistemi değişecek diye duymuştum bir ara bu sistemle fiyatı 70 civarına düşer otosan da getirir o zaman :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ozan Anlı

yakında böyle bir araç düşünüyorum... aklımdan geçen Golf R 4 çeker diye ama eğer 110000 TL civarına getirecek olan galeri bulursam 40000 45000 euro direk sipariş veririm... herkesin garajında olması gereken bir araç çünkü... fordun vites , gaz algılaması ve yol tutuşunu ben kolay kolay bulamadım başka araçlarda.. arabadan inmek istemiyor insan yeri geldiğinde performans tatmin ediyorsa... ama focus 2 ye ısınamamıştım ki focus 3 ile bu soğukluğum ortadan kalktı... bir tanede focus focus 1 bakıyorum şu aralar temiz...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...