İçeriğe Yönlendir

Grand C-Max Ve C-Max Arasında Seçim

Armagan Temur

Recommended Posts

Armagan Temur
(düzenlendi)

Merhaba Ben Armağan İstanbul'dan,

C-max veya Grand c-max arasında kalmış bir Ford marka araç alıcısıyım. 4 sorum olacak,

1. si : **Onemli** 2 si arasındaki farkları az çok biliyorum (5-7 sürgülü kapı daha uzun benzin kapasitesi fazla vs.) ama performans faklılıkları var mı onu bulamadım sanırım 2side 115 HP 1600 motora sahip,öyle ise daha Grand c-maxte performans düşüklüğü gözükmüyor mu? Daha uzun daha fazla yük alan araç performansı düşük kalmıyor.Farklılık katan bir şey olmalı yoksa mantığa aykırı değil mi?(G.c-max kullanıcısının yorumu çok önemli..

2. si: İstanbul trafığinde grand c-max büyük bir sıkıntımıdır.( trafikte park)?

3. Uzun yolculuklarda 3 yetişkin 1 çocuk (3 yaşında kız) yolculuk ediyoruz. hali ile bagaj o zaman önemli yer gereksinimi oluyor.. Bundan önceki aracım Toyoto Yaris idi artık eşyaların bir kısmını ön koltuğa koyuyordum(arka bagaj silme dolu oluyor idi. Sorum su C-max yerine Grand C-max almama değecek bir bagaj hacimi farkı var mı? Yoksa Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez mi dersiniz..

4. Ve son sorum. Bölgelere göre araba fiyatları bazen değişkenlik gösterebiliyor. Mesela Bursa daha mı ucuz dur İstanbul'a göre?

Vakit ayırıpta cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler. Kazasız belasız yolculuklar sevdikleri sevenleri ile ...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Benim arkadaşımda vardı Grand C-max,içini incelediğimde (bana göre) çok gereksiz olduğuna karar vermiştim.G.C-max 7 kişilik diye geçiyor ama arkada kalan iki koltuğa ulaşmak hem zor hemde koltukları kullanmanız durumunda bagajınıza yer bulmanız çok zor.Kullanmayacağınız fazla koltuğa verilen para da bence gereksiz.C-max daha derli toplu ve olması gerektiği ölçülerde.Siz Yaris gibi bir araçtan inip C-max ebindiğinizde yadırgayabilir hatta alışmakta zorluk çekebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

grand hem 7 kişilik hem düzünden daha dolu hem de daha hoş duruyor...sanırım 7 kişiliğin koltukları daha fazla katlanabildiğinden bagaj kapasitesi de yükseliyor...kayan arka kapılar bence çok büyük avantaj...

panaromik cam tavan G.cmaxta var düzünde yok...yeni özelliklerle geliyor mu bilmiyorum ama 2012 ye kadar yoktu...

b-max lere de bakabilirsiniz 2013 seçeneklerde 1.6 motor dizele de yer vermişler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Kesinlike Cmax derim. Özellikle 4 kişilik bir aile için Grand gereksiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Cmax yeterince büyük.Daha fazlasına gerek yok bence.İhtiyaca göre tercih yapmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

4.sorunuzu da ben cevaplayayım:

Bölge bölge farkediyor.Neden der iseniz, malum nakliye farkları. Mesela en uygun fiyatlar liman kentlerinde oluyor. Mesela ben araştırma yaparken Kütahya-Afyon-Eskişehir-Ankara-Bursa-İzmir-Balıkesir illeri içerisinden en uygununu İzmir'de buldum ve ciddi derece arada fark var idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Kesinlikle cmax hem gayet geniş hemde grand cmax'a göre çok daha şık ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Uz
(düzenlendi)

Performans farkları listede açıkça görülüyor.

Motor Seçenekleri CO2ı (g/km) Şehir içi Ş. Dışı Ort. Mx.Hız 0-100 km/s(sn)

C-MAX 1.6L Duratec 125PS, 154 8,7 5,3 6,6 188, 11,5

C-MAX 1.6L EcoBoost 180PS 154 8,8 5,3 6,6 217, 8,5

C-MAX 1.6L Duratorq TDCi 115PS 119 5,4 4,1 4,6 184 , 11,3

Grand C-MAX 1.6L EcoBoost 180PS159 9,2 5,5 6,8 215 8,9

Grand C-MAX 1.6L TDCi 115PS 129 5,8 4,4 4,9 180 14,1

Bu farkın temeli sanırım 115 kg. ağırlık farkından kaynaklanıyor.3 veya daha fazla çocuğunuz var ise grand alınabilir fakat 2 çocuklu bir aile için en ideali C-Max bence.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
div ?
Yorum bağlantısı
Ahmet Emre ŞAHiN

grand hem 7 kişilik hem düzünden daha dolu hem de daha hoş duruyor...sanırım 7 kişiliğin koltukları daha fazla katlanabildiğinden bagaj kapasitesi de yükseliyor...kayan arka kapılar bence çok büyük avantaj...

panaromik cam tavan G.cmaxta var düzünde yok...yeni özelliklerle geliyor mu bilmiyorum ama 2012 ye kadar yoktu...

b-max lere de bakabilirsiniz 2013 seçeneklerde 1.6 motor dizele de yer vermişler..

Düzden kastınız Compact C-Max ise ilk çıktığı günden beri panoramik cam tavan var.

Armağan Bey, yolcu sayınız çok değil benim de tavsiyem size C-Max olacak...

Fiyatlar çok değişken, bırakın Bursa İstanbul'u, aynı ildeki bayilerde bile değişik rakamlar çıkıyor. Size tavsiyem telefonla her bayiden fiyat almanız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Adres belli c-max. Muhakkak bayiden bayiye farklılık gösteriyor fiyatlar. Bursaya izmire balıkkesire kocaeline sorun hatta gidip gelmenize değecek fark varsa ordan alırsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Şimdiye kadar Yaris'le bir şekilde idare ettiğinizi ve 3 yetişkin 1 çocuk olduğunuzu düşünürsek ben de kesinlikle C-Max derim. Hem sürüşü daha keyifli olur, hem daha az yakar, hem şehiriçi kullanımı daha kolay olur hem de 3 kişlik bir ailenin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. Tabi unutmadan alış fiyatı da Grand C-Max'e göre daha düşük olur.

Dolayısıyla her yönden C-Max..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Ailede toplam 6 yada 7 kişi yoksa grand c max almak doğru tercih olmaz hiçbir koşulda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Erdin

grand sanki bana biraz kanbur gibi geliyor bi türlü sevemedim bende c max diyorum

Yorum bağlantısı
Armagan Temur

Supersiniz arkadaslar önerileriniz ve yorumlariniz icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çark

grand c-max alırsanız boş yere o koltukları taşıyacaksınız.c-max tam isteğinize göre ...

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşlarım abilerim, 3 çocuk var bende hepsi de 4 yaşından küçük. Egeaya bagaj anlamında sığıyoruz ama yan yana 3 oto koltuğu sığmaz. Yeni konu açmak istemedim lafı uzatmadan sorayım, 2014 vs cmaxlara bakıyorum. Arka koltuklar smax gibi geniş değil ama yanyana 3 çocuk koltuğu sığar mı cmaxa.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Arka taraf 2.5 kişilik aslında. 3 koltuk ancak çocuklar 15-36 grubuna geçince sığar. Alt grup  koltuklar baya geniş. 3 tane yanyana hayatta sığmaz. 

Grand c max yada  s max bakın bence. 

Mpv olarak c4 picasso  scenic yada verso  da bakılabilir  ama onların genişliğini bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünsal Doğan

C-Max'in genişliği Focus ile aynı yani 3 çocuk koltuğu yan yana sığmaz. 7 kişilik Grand C-Max sizin işinizi görür ancak koltukların tamamını açınca da bagaj için alan kalmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Teşekkür ederim, bana sığmaz gibi geliyordu. Başka araçları araştıracaz artık. Aslında aylardır araştırıyorum ama bi sonuç yok. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

G C-Max ile c Max genişlikleri aynı diye biliyorum, doğal olarak 3 koltuk sığmaz. Smax yada Galaxy bakmak lazım. S Max in makyajsız olanlarında ortada isofix yok, 3 koltuk isofix ise makyajlı bakmanız lazım. C4 Picasso da 3 isofix var diye biliyorum.

http://www.arabalar.com.tr/3-cocuk-koltugu-hangisine-sigar

Ekleme: cybex in uygulamasıda uyumlu koltukları gösteriyor.

https://cybex-online.com/tr-tr/car-seats/solutionzifix/more-info/178#CarCompatibility

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...