İçeriğe Yönlendir

UYAP E-Satış

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

eMaxXP3.png

Artık tüm Türkiye'deki İcra Müdürlüklerince satışı yapılan, taşınır ve taşınmazların ilanlarına internet üzerinden ulaşabilecek ve dilerseniz teklif vererek satın alma yoluna gidebileceksiniz.

Tüm detaylar aşağıdaki linkte.

https://esatis.uyap.gov.tr/

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Zafer hocam bu işin mafyasından kurtulabilecek miyiz yani?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu işin mafyası mı varmış? :)

İhaleye fesat karıştırmak büyük suçtur. Detayını bilmem.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kurtulacakmışız gibi görünüyor helal olsun, icraya mali düşen vatandaş için çok adaletli olacaktır inşaallah. (Allah kimseyi düşürmesin)

Bu işin mafyası mı varmış? :)

İhaleye fesat karıştırmak büyük suçtur. Detayını bilmem.

İhale günü emsal değerin çok altında alım yapmak için ihale oturumuna girenleri engelleyenler olduğunu duymuştum, gözümle görmedim.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Subaru hoşuma gitti 15.500 liraya kapatsam mı ne :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kurtulacakmışız gibi görünüyor helal olsun, icraya mali düşen vatandaş için çok adaletli olacaktır inşaallah. (Allah kimseyi düşürmesin)

İhale günü emsal değerin çok altında alım yapmak için ihale oturumuna girenleri engelleyenler olduğunu duymuştum, gözümle görmedim.

İçinde para olan her işte bu tip şeyler olur. Bu sistemin en büyük amacı, vatandaşın bulunduğu yerden ihaleye girip, işini halletmesi. Dediklerin olacaksa yine olur. İhale bittikten sonra da yaparlar o işi.

Bizim buralarda pek olmaz. Başka illeri bilmiyorum tabi.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İçinde para olan her işte bu tip şeyler olur. Bu sistemin en büyük amacı, vatandaşın bulunduğu yerden ihaleye girip, işini halletmesi. Dediklerin olacaksa yine olur. İhale bittikten sonra da yaparlar o işi.

Bizim buralarda pek olmaz. Başka illeri bilmiyorum tabi.

Zafer hocam ruhsat olmayan araçlar var diyelimki aldık, yasal olarak nasıl işler yapılıyor?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yeniden ruhsat çıkartılıyor. Alıcı adına tescil yapılıyor ve ruhsatı gidip çıkartıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bunlarda ihaleyi kazandık parayı verdik. Sonra yediemin parası bilmem ne cart curt tarzı meblağlar oluyor mu Zafer ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bunlarda ihaleyi kazandık parayı verdik. Sonra yediemin parası bilmem ne cart curt tarzı meblağlar oluyor mu Zafer ?

Araç için ödediğin paradan sonra yerine göre değişmekle, yaklaşık 1000-1500 TL civarı masraf olursa oluyor. KDV'si vs.

Yediemin ücreti satış bedelinden düşüyor.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Totalde açık artırmada vereceğimiz meblağ artıııı 1500 tele gibi birşey yani.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Totalde açık artırmada vereceğimiz meblağ artıııı 1500 tele gibi birşey yani.

Evet. 1500 TL için en fazla diyelim. Belki o kadar da çıkmaz.

Ancak zaten yarı fiyatından satışa başlandığı için gözardı edilebilir duruyor. Şu anda bizde satılanlardan bir tane Accent var. 26000 TL. 13000 satışa çıkacağı bedel, yükselten olmazsa -ki bence olacak- 15000 TL'yi bulmaz son fiyatı.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Ağlayanın malı gülene hayretmez diyorum başka bişey demiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

araçların resimleri yok sanırım. ait olduğu icra dairesine gidilse görmeye izin var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Zafer, sistem çok iyi düşünülmüş ama site resmen ilkokul çocuğuna yaptırılmış :(

Çok daha profesyonel olmalıydı. Tarihe göre sıralama bile yok :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

araçların resimleri yok sanırım. ait olduğu icra dairesine gidilse görmeye izin var mı?

Resimler var abi? Hepsinde yok herhalde onu diyorsun. O fotoğrafları biz çekiyoruz, fiili haciz yapılacağı zaman telefonla, makinayla falan. Herkes çekmiyor tabi. Bundan sonra çekeceklerdir.

İcra dairesinde göremezsin, tutulduğu yediemin otoparklarında görebilirsen görebilirsin. Görevli müsaade eder genellik. İncik cincik incelemezsen tabi :p

Zafer, sistem çok iyi düşünülmüş ama site resmen ilkokul çocuğuna yaptırılmış :(

Çok daha profesyonel olmalıydı. Tarihe göre sıralama bile yok :(

Yavaş git Sani. :) Şu anda baktığın ve gördüğün o site yıllar önce hayal bile edilemiyordu.

O da olur. Senin dediğin gibi de olur. Zamanla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

net bilgin var mı bilemem de? ilanda aracın durumu hakkında hiçbir şey yazmayan var, başka şehirde, ihaliyi kaznsak, yanına dince marşı basmayan ana kol yatak kavrulmuş olarak çıkma şansı olabilir mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

net bilgin var mı bilemem de? ilanda aracın durumu hakkında hiçbir şey yazmayan var, başka şehirde, ihaliyi kaznsak, yanına dince marşı basmayan ana kol yatak kavrulmuş olarak çıkma şansı olabilir mi?

Olabilir abi. Genellikle açıklamaları ben detaylı yazmaya çalışırım. Neresinde ne var, ne yok, çizik vuruk kırık fotoğraflamaya çalışırım. Açıklama hep olmalı aslında. Eksiği gediği yazmalı. Bence aracın otoparka giriş tarihi bile belirtilmeli. Araba 1000 km.de ancak otoparka 3 yıl önce girmiş olur. Her şey değişir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yavaş git Sani. :) Şu anda baktığın ve gördüğün o site yıllar önce hayal bile edilemiyordu.

O da olur. Senin dediğin gibi de olur. Zamanla.

Benim gittiğim bir yer yok yahu :) Yine bi siteden bakıyorduk bunlara sanki.

Yıllar önce hayal edilemiyordu eyvallah, yapılan iş te takdire şayan ama 2013'teyiz, teknik gözle bakıyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benim gittiğim bir yer yok yahu :) Yine bi siteden bakıyorduk bunlara sanki.

Yıllar önce hayal edilemiyordu eyvallah, yapılan iş te takdire şayan ama 2013'teyiz, teknik gözle bakıyorum maalesef.

Evet 2013'teyiz. Ancak çoğu adli birimde daha tarayıcı yok Sani.

Teknik bakıyorsun güzel de, senin dediğin gibi bir site için belki gelecek sene beklenmeliydi, bu tip bir site oldu, bu sene oldu diye düşün.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bakanlık çözümü kendi içinde yapmış, onun için ortaya bir portaldan ziyade otomasyon çıkmış.

Kendilerince haklı sebepleri olabilir, malesef dışarıya yaptırılan işlerin durumu da ortada.

Yapılması gereken doğru danışmanlık, sözleşmeli teknik kadro, tecrübeli ve kadrolu proje yöneticisi.

Ama bunların hepsini kuracak ve yönetecek yönetici lazım en başta. :)

Devlet işi bu. Memuruna tam olarak güvenmezken özele nasıl güveneceksin?

Şu anda her şey ama her şey UYAP'ın içinde. Ne kadar mümkündür bilmiyorum ama UYAP hacklenir, çözülür veya çökerse ne olur diye bazen düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devlet işi bu. Memuruna tam olarak güvenmezken özele nasıl güveneceksin?

Şu anda her şey ama her şey UYAP'ın içinde. Ne kadar mümkündür bilmiyorum ama UYAP hacklenir, çözülür veya çökerse ne olur diye bazen düşünüyorum.

1- Haklısın, özele güvenmek zorunda değil. Gerçi telekom'u özelleştirdi, tüm telefon bilgilerimiz mesela özelde? Muayene özelleştirildi vs... Hani güven olarak değilde, başka bir sebeple vermemiş gibi görüyorum. Para gitmesin vs?

2- Sanmıyorum, illa ki Datacenter'da falan tuttukları yedek / backup / firewall falan vardır?

3- Bazı şeylerin teknolojiden kaçamıyor olması lazım, dediğin gibi tarayıcının olmadığı dökümantasyon sistemi düşünemiyorum :(

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

1- Haklısın, özele güvenmek zorunda değil. Gerçi telekom'u özelleştirdi, tüm telefon bilgilerimiz mesela özelde? Muayene özelleştirildi vs... Hani güven olarak değilde, başka bir sebeple vermemiş gibi görüyorum. Para gitmesin vs?

2- Sanmıyorum, illa ki Datacenter'da falan tuttukları yedek / backup / firewall falan vardır?

3- Bazı şeylerin teknolojiden kaçamıyor olması lazım, dediğin gibi tarayıcının olmadığı dökümantasyon sistemi düşünemiyorum :(

1- Burası diğer hiç bir kuruma eş değer değildir Sani. Şöyle bir düşünelim, her şey özelleşebilir belki ama adliyeler ı ıh. Zira saçma oluyor :p Sıkça esprisini yaparız zaten.

2- İlla ki. Benim düşündüğüm komplo teorisi. Çok zordur ama ne kadar imkansızdır bilemiyorum.

3- Yılbaşından bu yana, her şeyin UYAP'ta olmasını istiyor bakanlık. Dilekçeler, tutanaklar, elle yazılan kararlar.. Aklına ne gelirse. E tamam UYAP'ta olsun tabi. Ama UYAP'a nasıl atacağız? :D Çok acayip bir tezat teşkil ediyor anlayacağın. UYAP 'a ilk defa 2005-2006'ta "deh" dendi. Şimdi 2013 ve bu süreye rağmen inanılmaz büyük gelişmeler var. Evet tarayıcılar eksik ancak o da olacak. Şimdi icra müdürlüklerine bu ilanlarda kullanılmak üzere birer dijital fotoğraf makinası gönderilecek deniyor. Kısa sürede ulaşır diye tahmin ediyorum. Bu bile 8-10 sene önce tahmin edilebilecek bir durum değil esasen. Hatta UYAP' ın ilk çıktığı tarihte, şu anda yapabildiklerini söyleseler ben şahsen inanmazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet, sanıyorum adalet özelleştirilemez :)

En çok üzüldüğüm nokta, edevlet sitesi belkide devletin en profesyonel sitelerinden biri. Ancak sırf bağlantılı olduğu siteler düzgün çalışmıyor, veri alamıyor diye edevlet resmen boşu boşuna yatıyor :( İnşallah tüm geçişler tamamlanırda her şeyimizi online olarak halledebiliriz. Zira aksi çok büyük vakit kaybı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...