İçeriğe Yönlendir

Sandero Vs Eski Araba

Alkan Koca

Recommended Posts

Övgü Gürşen

kesinlikle çok iyi seçim. eşim için, aza sıfır ve ideal bir araba olarak düşündüğüm bir araç. bir iş arkadaşıma da almıştık eski kasasını. neredeyse bir yıl olacak, tık demediği gibi çok ta memnun etti.

sıfır almam diyene saygı duyarım da bunu tavsiye mahiyetinde söylemek ayrı...

yeni güzeldir.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Haklısın abiciğim, eniştem aynı düşünceyle aldı , çok memnun fabrika çıkışı sıralı LPG de sorunsuz sıkıntısız 48.000 km dir kullanıyor 3 kere 15Bin bakımına girdi sadece .. Kmde 25 / 30 krş arası değişen yakıt sarfiyatı var.

Ben bu değerlerden daha aşağıda benzinli yapıyorum. Fiyat farkıda yok araçlarda. 30 binTL'de Polo'nun Sıfırı.

Yorum bağlantısı
Necati Dur
(düzenlendi)

Yada burdan şuda anlaşılabilir. 1.2 bir arabaya LPG taktırmanın bir espirisi yok. Tüpsüz fiyatı bence çok güzel

Bende eski arabadansa sıfır tercih ederdim. En azından ne kaybedeceğimi en başından bilirim. Tabi hayat hikayesini bildiğim bir araç varsa o ayrı

tarihinde Necati Dur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
(düzenlendi)

Bende eski arabadansa sıfır tercih ederdim. En azından ne kaybedeceğimi en başından bilirim. Tabi hayat hikayesini bildiğim bir araç varsa o ayrı

aslında en iyisi 0 km'den itibaren bilindik bir arabayı almak. okuldan bir arkadaşta 0km aldığı 2007 1.3cdti astra var, daha 45.000'de. jetta kaşıntısı tuttu, satacak diye ödüm kopuyor. çünkü ben daha 2 yıl o fiyatlara çıkamam. ama satarsa burdaki ilanlara da mutlaka eklerim bari yabancıya gitmesin gelin gibi araba :)

düzenleme: imla.

tarihinde Emrah Uludağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

aslında en iyisi 0 km'den itibaren bilindik bir arabayı almak. okuldan bir arkadaşta 0km aldığı 2007 1.3cdti astra var, daha 45.000'de. jetta kaşıntısı tuttu, satacak diye ödüm kopuyor. çünkü ben daha 2 yıl o fiyatlara çıkamam. ama satarsa burdaki ilanlara da mutlaka eklerim bari yabancıya gitmesin gelin gibi araba :)

düzenleme: imla.

fiesta yı satıp sıfır sandero alacaksın sen ,bes belli. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Valla jeep gibi araba ava giden amcam av için arazi için alma evresinde söylediğine göre arazide baya iyi gidiyormuş

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Polo 1.2 yi Almanya'da 4 gün kiralık olarak kullandım. Aklımda kalan;1.2 motorlu, (benim için fazla ağır kanlı ama şehir içi hız sınırlarıda düşünüldüğünde mantıklı ve ekonomik) güzel ,kaliteli (Yalnız almanyada 1.2 polo bile kiralama şirketlerinde donanımlı oluyor) b sınıfı konforlu bir araba sürmüştüm(kısaca). Sandero yu 1.5 dci motorla Trabzon da ,3-4 ay önce; 2 gün kullandım. Aklımda kalan; ekonomik, canlı bir dizel motora sahip fakat geri kalan herşeyi berbat bir arabaya 2 gün katlanmak zorunda kalmıştım. Herkezin beklentileri farklı olabilir ama, arabadan birazda keyif almalı insan. 30.000 tl fiyatı olan polo gayet konforlu bir üst sınıf keyfini veren bir araçken 5.000 tl ucuz diye dacia almak bence insanın kendine yapabileceği kötülükten başka bir şey değil. Biraz ağır oldu belki ama :D .Tabi siz almış olsaydınız.Alınmış alınmıştır derdim hayırlı olsun deyip geçerdim ama madem alınmadı ben şahsi düşüncelerimi tüm gaddarlığıyla yazayım, sizi de uyarayım dedim .Gerçekten de hayatımda kullandığım en kötü araba Daciadır. Bence sloganları da biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu ...olmalı :p

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Hiç düşünmem bile direk alırım. Sıfır sıfırdır. Ne hararet yapar, ne sensörü bozulur. Yapsa da garantisi var.

En önemlisi metal yorgunluğu yok....

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

fiesta yı satıp sıfır sandero alacaksın sen ,bes belli. :p

yok be satamam ben sığırcığımı :) bugün biri bakmaya geldi, maşallah çok diri duruyor dedi alacak diye çok korktum. dedim muayenesi bu ay sonunda, rotuşlu yerleri var, abs bilem yok :) ona rağmen çok zorladı ama fiyattan taviz vermeyince kartını bıraktı gitti.

2 sene sonra şimdilerin 35.000'i butçeyle araba bakıyor olacağım. eş dosttan hikayesi bilindik araba bulamazsam kaparım bi sandero. bir aracın fiyatında tutulmasının önemi malesef çok büyük. mesela aveo biraz canlanınca anında koydular zammı. yoksa şu an onu da değerlendiryor olabilirdik.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

İçine binip bir atın. Alıp almamaya karar verirsiniz. Ben geçen gün bindim. Şirkete symbol alacaktım (logan). Anında uzaklaştık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Dıştan albenisi çok aynı araba wv amblemli olsaydı baya iyi satardı. Yapacak bişey yok adamlar malın kalitesi bu diyor alırsan biraz forumları gezdim en çok yol sesi almasından yalıtımdan şikayetçiler ama motor ve yakıtından oldukça memnunlar.

Yorum bağlantısı
Kerim Alper Kavusan

Dacia nin kalitesi ve manevra kabiliyeti ciddi manada basarisiz bence guvenlik donanimlarinin standart olduguna bakmayin ben sandero stepway kullandim gercekten kalite ve surus olarak kotu bir arac.Tavsiyem Peugeot,Renault,Citroen,Ford,Volkswagen markalarinin bayilerini bir dolasin 2012 model sifir ve hesapli bir arac bulursaniz bu sekilde tercih edin.Sifir arac aldiginiz takdirde garanti olmasi sizi cok ciddi masraflardan koruyacaktir.Mumkunse garanti uzatmasida satin alin.Bu konuda cok aci tecrubelerim var :)

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

sandero'nun kaza yapmış halini görmüştüm defter gibi katlanmıştı içinde su yatagıda olsa kurtulamazsınız dacia'da yada fıat'ta ölmek istemem :f1:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fabrika çıkışı lpglilerde dışarıdan müdahale olmuyormuş servisteki cihazlardan başka bağlantı olmuyormuş diye söylemişti lpg ci ustam servise bağlı kalmak zorundasınız haliyle

sonradan gelip ona taktırsınlar diye söylemiştir. :) 3 yıl garantili lpg ,daha ne olsun

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

bu arabanın çıkıs nisan deniyor ancak bu zamanada kadar şehrin farklı noktalarında park etmiş olarak 26 plakalı 4 farklı renkte bu araçtan gördüm:)

bayide görmüştüm ben de.

Bayilere tek tük geliyor bizim burayada gelmiş fakat göremeden almış birisi :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

bu arabanın çıkıs nisan deniyor ancak bu zamanada kadar şehrin farklı noktalarında park etmiş olarak 26 plakalı 4 farklı renkte bu araçtan gördüm:)

bende LODGY'i bekliyorum nisan ayında geliyormuş bi bakalım

dacialodgystepway.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ben Ankara'da yolda oldukça çok görüyorum. S-Max gibi bir araç yapmaya çalışmışlar ama olmamış bence. içinde gördüğüm adamlar sanki utanıyormuş gibi geliyor bana. :D Bana kalırsa bizim c-max daha güzel bundan. :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

30 bine sıfır polo, fiesta gibi araçlar varken maceraya gerek yok bence. Bu işin bir de ilerde satış aşaması var.

almadan satmayı düşünen tek millet biziz galiba :) al 5 yıl sonra sat kaça satarsan sat? zaten sıfır alıyorsun? 6 ay 1 sene sonra satacak değilsin sanırım? zaruri haller dışında ki öyle bir durumda zaten 3-5 zarar gözüne gelmez...

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Ben Ankara'da yolda oldukça çok görüyorum. S-Max gibi bir araç yapmaya çalışmışlar ama olmamış bence. içinde gördüğüm adamlar sanki utanıyormuş gibi geliyor bana. :D Bana kalırsa bizim c-max daha güzel bundan. :)

C-max en baz dizeli 54 bin tl.bu araç 40 bin ? fiyata göre kıyaslayacaksın, yoksa mercede b150 de var yani :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Niye utansın kardeşim, utanacaksa 500binlik arabayla gezen utansın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

+1 tebrikler

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

C-max en baz dizeli 54 bin tl.bu araç 40 bin ? fiyata göre kıyaslayacaksın, yoksa mercede b150 de var yani :)

Dikkat ettiyseniz bizim c-max dedim. 2004 olan. 30bin civarı fiyatı olan. :)

Bencede utanılacak birşey değil ama bana öyle geldi valla. Bencede marka modele bakılmayıp o fiyata en yeni en donanımlı hangisiyle alıp geçilmeli. Gerisi israf. :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Dikkat ettiyseniz bizim c-max dedim. 2004 olan. 30bin civarı fiyatı olan. :)

evet arada 10 yaş var haklısın

Bencede utanılacak birşey değil ama bana öyle geldi valla. Bencede marka modele bakılmayıp o fiyata en yeni en donanımlı hangisiyle alıp geçilmeli. Gerisi israf. :)

evet arada 10 yaş var haklısın...

işte cevabı kendin vermişsin ''o fiyata en yeni en donanımlı hangisiyle alıp geçilmeli. Gerisi israf. :)''

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...