İçeriğe Yönlendir

C- Max Ağır Bakım

Ahmet Özbey

Recommended Posts

Ahmet Özbey

motocraft ın 5/30 yağını kullanıyordum. aracım 155bin e geldi. daha iyi bir yağ koyma düşüncesiyle yağ markalarında kararsız kaldım. castrol ün edge 5/30 full sentetik yağını koymayı düşünüyorum gerçi biraz pahalı. diğer yağ ise mobil super fe3000 5/30 yarı sentetik yağı mı hangini tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

motocraft ın 5/30 yağını kullanıyordum. aracım 155bin e geldi. daha iyi bir yağ koyma düşüncesiyle yağ markalarında kararsız kaldım. castrol ün edge 5/30 full sentetik yağını koymayı düşünüyorum gerçi biraz pahalı. diğer yağ ise mobil super fe3000 5/30 yarı sentetik yağı mı hangini tavsiye edersiniz?

Ben daha önceki arabam Fiesta da forumdan arkadaşların tavsiyesi üzerine "Mobil 5/30 tam sentetik yağ" kullanmıştım. Gayet memnundum.

Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Ben oldu bitti Castrol marka yağ kullanıyorum. Fakat forumda genelde Mobil tavsiye ediliyor.

Ayrıca yağ üreticileri marka değiştirmeyi tavsiye etmeyip aracın km si arttıkca yağı bir üst kalınlıkta kullanmayı tavsiye ediyorlar.

Değerlendirmenizi ona göre yapın derim.

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Ben castrol edge 5/30 tam sentetik yag koydum gayet kaliteli bir yagdir tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Onur Urhan
(düzenlendi)

Aracımda Mobil süper 3000 full sentetik 5/30 kullanıyorum. Her iki yağın kutularını elinize alıp incelerseniz karşıladıkları yağ standartlarının mobilde daha fazla olduğunu göreceksiniz. 4+1 litre yağ alır motorunuz. 4 litre 55-60 1 litre 17 tl idi en son (mobil)

Unutmadan bu söylediğim yağ tam sentetiktir yarı sentetik değildir.

tarihinde Onur Urhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ben daha önceki arabam Fiesta da forumdan arkadaşların tavsiyesi üzerine "Mobil 5/30 tam sentetik yağ" kullanmıştım. Gayet memnundum.

Mobil 3000 5 w 30 full sentetiktir.

http://www.ozenticar...-Motor-Yag-4-Lt

http://www.mobil1.co...mula-5w-30.aspx

Biraz pahalıdır ama şaşmayın bence bundan...

Ben castrol edge 5/30 tam sentetik yag koydum gayet kaliteli bir yagdir tavsiye ederim

Aracımda Mobil süper 3000 full sentetik 5/30 kullanıyorum. Her iki yağın kutularını elinize alıp incelerseniz karşıladıkları yağ standartlarının mobilde daha fazla olduğunu göreceksiniz. 4+1 litre yağ alır motorunuz. 4 litre 55-60 1 litre 17 tl idi en son (mobil)

Unutmadan bu söylediğim yağ tam sentetiktir yarı sentetik değildir.

Arkadaşlara kesinlikle katılıyorum markası ne olursa olsun tam sentetik olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özbey

verdiğiniz cevaplar doğrultusunda mobil super fe 3000 5w30 yağ siparişi vermiş bulunmaktayım.

ilginiz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

verdiğiniz cevaplar doğrultusunda mobil super fe 3000 5w30 yağ siparişi vermiş bulunmaktayım.

ilginiz için teşekkür ederim.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Mobil tam sentetik 60 liraya alınabiliyorken başka yağa bakmayın. Hem tam sentetik,hem mobil hemde 60 lira.

Yorum bağlantısı
Emrah Arıcan

Ben ford markasının seçtiği yağdan başka bir yağ koymayı doğru bulmuyorum.

Motor yağları hakkında pek bir tahsisim yok fakat şu yağ bundan daha iyi denmesinide ayrıca garip buluyorum.

Sonuçta hiçbirimiz bu yağları labaratuar ortamında test etmiyoruz nasıl daha iyi oldugunu anlayabiliyoruz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mobil 3000 Ford onaylıdır, ön yüzünde dev gibi Ford yazar, güvenle kullanabilirsiniz, üreticinin sadece 5/30 demesi önemlidir, marka seçmesi işi tamamen çıkara göre değişir.

Bu Mobil gerçekten süper yağ, edge almaya gerek yok, ayrıca saçma bir durumda var, yarı sentetik magnatec daha kalitesiz olduğu halde, tam sentetik mobilden pahalı, üstelik edge ayarında olmasına rağmen, arz talep galiba, en çok bulunan isim yapan magnatec, yalnız millet uyanmaya başladı, şu sıralar Mobili 3000 in fiyatı artıyor.

Yağın kalitesini anlamak kolay, castrol magnatec 5/30 yarı sentetikmi iyi, Mobil Süper 3000 5/30 mu, elbette ezici olarak Mobil, yağ tam sentetik ve ayrıca manyetik yağ olayını ilk kullanan da Mobil, zaten yağlarında bu özellik var.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Castol Magnatec 5W 30 A1 de Ford logoludur ve tam sentetikdir. http://moto-oil.co.u...&product_id=135

Bu ürünü 29.11.2011 de İzmir Praktikerden 104,90 TL. ye almıştım. Fiyatı Mobile göre çok pahalı.

Bir sonraki yağ değişiminde bende Mobil düşünüyorum.

Hımm yeni tam sentetiğe dönmüşeler demekki, Ford onayı olayı tamamen firmaların aralarındaki ilişki, Castrol dingiliz, Mobil abd, ikiside Ford logolu ürün satıyor, ikiside manyetik özellikli, şuan aynı gibiler, ben tercihimi Mobil den yana kullandım, yeterlilikse bu yağ daha da yeterlidir.

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 aşağıdaki üretici spesifikasyonlarını karşılar:

Ford: WSS-M2C913-C

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30, Ford WSS-M2C913-B ve Ford WSS-M2C913-A gerektiren uygulamalar için de uygundur.

Bu arada Mobil 3000 60 tl. ye aldım gitti, fazla ucuz olsun diye aramadım, sanayiden aldım, bu arada Magnatec e 100 lira falan sakın vermeyin, Mobille aynı fiyata var şuan bu yağ 67 tl. ye satılıyor, alın size örnek.

http://www.modifiye....30-A1-4-Lt.aspx

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Hımm yeni tam sentetiğe dönmüşeler demekki, Ford onayı olayı tamamen firmaların aralarındaki ilişki, Castrol dingiliz, Mobil abd, ikiside Ford logolu ürün satıyor, ikiside manyetik özellikli, şuan aynı gibiler, ben tercihimi Mobil den yana kullandım, yeterlilikse bu yağ daha da yeterlidir.

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 aşağıdaki üretici spesifikasyonlarını karşılar:

Ford: WSS-M2C913-C

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30, Ford WSS-M2C913-B ve Ford WSS-M2C913-A gerektiren uygulamalar için de uygundur.

Bu arada Mobil 3000 60 tl. ye aldım gitti, fazla ucuz olsun diye aramadım, sanayiden aldım, bu arada Magnatec e 100 lira falan sakın vermeyin, Mobille aynı fiyata var şuan bu yağ 67 tl. ye satılıyor, alın size örnek.

http://www.modifiye....30-A1-4-Lt.aspx

Bu fiyatta bir anormallik var yada yağ sahte.

Ben bir önceki yağ değişiminde aynı yağı 60.00 TL ye alımıştım. 8.000 km sonra hiç yağ kalmamıştı motorda piyasada sahte Castrol yağ olduğunu söylediler ve Praktikerden 104.90 TL ye aldım. Şu an hiç eksilme yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sahte yağmı, Sen Mobil al o zaman :) Eksiltmeyi bırak buhar bile yok :D

Ayrıca bu yağların ederi 47 tl. civarıdır, arz-talep fiyat şişmiş durumda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Yanık

Sahte yağmı, Sen Mobil al o zaman :) Eksiltmeyi bırak buhar bile yok :D

Ayrıca bu yağların ederi 47 tl. civarıdır, arz-talep fiyat şişmiş durumda.

Sahte yağ denk geldiği için çok eksilmte yaptı. Castrol çok talep gördüğü için fiyat şişmiş durumda bencede. Mobilde tam sentetik ve Ford şartnamesini karşılıyor olduğuna göre Castrole çok para vermek doğru olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sahte yağ denk geldiği için çok eksilmte yaptı. Castrol çok talep gördüğü için fiyat şişmiş durumda bencede. Mobilde tam sentetik ve Ford şartnamesini karşılıyor olduğuna göre Castrole çok para vermek doğru olmaz.

Hemde castrol den daha fazlasını karşılıyor üstelik.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez
(düzenlendi)

yağ piyasası biraz k,m kimi yakalarsa olayı ben büyük marketleri tercih etmiyorum bu konuda gidiyorum sanayiye pazarlığımıda yapıyorum tavsiyede alıyorum birazda tecrübe oluor tabi.castrol bp aynı şirket farklı kaplarda aynı özelliklerde yağlar arasında uçurum fiyatlar var.marka bedeli ödeniyor yani....

mobil iyi tercih.ben son yağ değişiminde mobil almak için gittim sanayiye castrol kampanyası varmış uygun fiyata buldum için castrol aldım.

tarihinde Hüseyin D&#246nmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağ firmaları, fena halde iyi çalışır, Ardahandan hapşırsanız, 1 saat sonra İstanbul dan çok yaşa, diyecekleri kadar da hızlı haber alabilirler. Marka ambalajı içinde, düşük kaliteli yağ satmaya pek kimse yanaşmaz, 20 TL kazanç iiçin, oldukça ciddi sorun alırlar başlarına.

Her yağ değişiminde marka değiştirmek hiç iyi olmaz, zira her yağ markasının kendi formulü değişiktir, bu yüzden değişan yağ markası, eski kurumları yakarak , yeni kurum tabakası oluşturmaya başlar, marka değişimlerinde ilk periyotta çok hızlı yağ eksilir, 2. değişimde aynı marka kullanılırsa daha az eksilir.

Yağlara sadece marka olarak değil, model olarak da bakın.

Rakamlar aşağı yukarı aynıdır, ama bir firma toptan alım yapabilir, piyasada diğerlerini silmek isteyebilir, bu yüzden maliyet altına bile yağ satana rastlanır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...