İçeriğe Yönlendir

Kumanda Pili Zayıf Mesajı

Metin Aydın

Recommended Posts

Metin Aydın

Merhaba,

Size yeni aldığım 2012 x paket c-max'ımda yaşadığım bir sorunu aktarmak istiyorum.,

Aracı Ocak ayının ilk haftasında teslim aldım. Aldıktan 2 gün sonra ekranda "kumanda pili zayıf, pili değiştirin" mesajı geldi. Servise gittim, yeniden kodlama yapmamız gerekiyor dediler. 2,3 saat sonra yapıldı diye aracı teslim aldım. 2 gün sonra yine aynı mesaj geldi. Tuttum yine servisin yolunu. Aracı bir gün serviste bırakın daha detaylı araştıralım dediler. Bir gün sonra teslim aldım. Yaklaşık 20 gün sonra (bu gün) yine aynı hata mesajını aldım. Yarın yine servise gideceğim. Böyle bir hata alan var mı acaba? Sorun anahtarda mı, yazılımda mı hata var anlayamadım.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servise gidene kadar pil değiştirseniz önce :unsure2: Araçta anahtarsız çalıştırma sistemi varsa, pil daha çabuk bitiyor.. Yoksa bu kadar çabuk bitmesi anormal bir durum.. Başka servise de gösterin derim..

2009 model aracımın kart pili son 1 aydır hata veriyordu. Servise uğradığımda kaşla göz arası değiştirmişler sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
Hakan Boyacı

Ben Focusu alalı 1 yılı geçti bende de anahtarsız çalışma sistemi var ve kaldı ki çok fazla kullanıyorum arabayı bende pille ilgili hiçbir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Metin Aydın

Servise gidene kadar pil değiştirseniz önce :unsure2: Araçta anahtarsız çalıştırma sistemi varsa, pil daha çabuk bitiyor.. Yoksa bu kadar çabuk bitmesi anormal bir durum.. Başka servise de gösterin derim..

Pili değiştirsem kumandanın fonksiyonlarında bir sorun yaşanır mı acaba? Tekrar kodlama gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelde, taze pil hazırsa, hemen değişirseniz, kod kaybolmaz., kaybolacak olan da sadce uzaktan kumada, yani ters giderse

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Sadece pil değişecek birşeyler kaybolmaz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence başka bir sorun olabilir.Çünkü 20 gün geçti tekrar oldu diyorsunuz.1-2 günde biten pil daha sonra 20 gün dayanmaz ki..Pili değiştirdiler desek son gittiğiniz de bununda 20 günde bitmemesi lazımdı.

Yorum bağlantısı
Hakan Çark

Acaba evde çoluk çocuk sürekli düğmelere basıp pili mi bitiriyor? ( düşük bi ihtimal ama )

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Metin bey araçlarımızın yedek anahtarı da orjinal ile aynı değilmi? Birde yedeği ile deneseniz?

Sanırım aracınızda anahtarsız çalışma sistemi de var. Eğer aynı sorunu yedek anahtarda da yapıyor ise bence sorun pilde değil aracın vericisinde gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

2 hafta önce aynı uyarıyı aldım..

Ne servis ne de bir Anahtarcıya gittim mahalledeki saat tamircisine gidip pili değiştirdim 5tl'ye.. Bu kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Aydın

Metin bey araçlarımızın yedek anahtarı da orjinal ile aynı değilmi? Birde yedeği ile deneseniz?

Sanırım aracınızda anahtarsız çalışma sistemi de var. Eğer aynı sorunu yedek anahtarda da yapıyor ise bence sorun pilde değil aracın vericisinde gibi geliyor.

İki anahtar da aynı. Sadece birinde hata mesajı geliyor. Serviste pili değiştirilip yeniden kodlama yapılmış. Şu anda sorun giderilmiş görünüyor. Yalnız şunu öğrendim daha önceki seferlerde pili değiştirmeyip yazılım vs ile uğraşmışlar. Çözüm bu kadar basit idiyse neden bunu atlayıp en zorundan başlamışlar hayret doğrusu.

2 hafta önce aynı uyarıyı aldım..

Ne servis ne de bir Anahtarcıya gittim mahalledeki saat tamircisine gidip pili değiştirdim 5tl'ye.. Bu kadar

Mahalledeki saatçide değiştirildiği zaman garanti bozulmuyor mu?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İki anahtar da aynı. Sadece birinde hata mesajı geliyor. Serviste pili değiştirilip yeniden kodlama yapılmış. Şu anda sorun giderilmiş görünüyor. Yalnız şunu öğrendim daha önceki seferlerde pili değiştirmeyip yazılım vs ile uğraşmışlar. Çözüm bu kadar basit idiyse neden bunu atlayıp en zorundan başlamışlar hayret doğrusu.

Mahalledeki saatçide değiştirildiği zaman garanti bozulmuyor mu?

Niye bozulsun ki ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ben GP marka 1 tl ye almıştım, kendim değiştirdim pili. Hatta bir tane de yedek arabanın torpidosunda var pil. Tarihi de yeni daha. Birtane küçük ince uçlu tornavidanız(saatçi tornavidası) varsa değiştirmek en fazla 20 sn vaktinizi alır.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Aynı sorun bende de oldu. Diğer konuya da yazdım ama orası focus. İki anahtar da da aynı sorun var benim. Servisteyim pil değişti ama gene hata veriyor. Randevu verelim diyorlar. Böyle kalsa bir sorun çıkartır mı ki ?

Yorum bağlantısı

Pil zayif uyarisi gitti, bu sefer cocuk kilidi arizali uyarisi verdi. Modulu tekrar yukliycez dediler, saliya randevu verdiler. Sanirim yeniden yazilim yukleyecekler...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dün yol bilgisayarında ki pil zayıf uyarısı için servise gittim. Pil değişti ama uyarı gitmedi. Bir sıfırlayalım dediler uyarı gitti. Arabayı çalıştırdık bu sefer çocuk kilidi arızalı servis gerekli uyarısı verdi. Salıya randevu verdiler, ön modül bilmem ne programlanacak dediler. 1 saat sürebilir dediler. Hala durum devam ederken sabah cam kilit tuşuna bastım uyarı gitti. Şu anda sorun yok. Yine de servise gitmeli mi acaba?

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Türkçe karakterler.
Yorum bağlantısı

gitmeli, işemri açılsın birşeyler kayıt altında olsun

Abi gitsemde birsey yapmazlar, nasil olsa olmus kayit yapmaya gerek yok derler gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Uz
(düzenlendi)

Abi gitsemde birsey yapmazlar, nasil olsa olmus kayit yapmaya gerek yok derler gibi geliyor.

Bence siz o düğmeye basın arıza lambası yansın ve servise gidin. Yeniden bir yükleme yapsınlar.

tarihinde Mustafa Uz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bence siz o düğmeye basın arıza lambası yansın ve servise gidin. Yeniden bir yükleme yapsınlar.

Artik yanmiyor ki.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Turgay Kotil

Merhaba,

Size yeni aldığım 2012 x paket c-max'ımda yaşadığım bir sorunu aktarmak istiyorum.,

Aracı Ocak ayının ilk haftasında teslim aldım. Aldıktan 2 gün sonra ekranda "kumanda pili zayıf, pili değiştirin" mesajı geldi. Servise gittim, yeniden kodlama yapmamız gerekiyor dediler. 2,3 saat sonra yapıldı diye aracı teslim aldım. 2 gün sonra yine aynı mesaj geldi. Tuttum yine servisin yolunu. Aracı bir gün serviste bırakın daha detaylı araştıralım dediler. Bir gün sonra teslim aldım. Yaklaşık 20 gün sonra (bu gün) yine aynı hata mesajını aldım. Yarın yine servise gideceğim. Böyle bir hata alan var mı acaba? Sorun anahtarda mı, yazılımda mı hata var anlayamadım.

Teşekkürler.

merhaba bende yeni yazdı.. gittim bir saatçiye 5 tl verince sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...