İçeriğe Yönlendir

Ankara'Da Hangi Araç Test Merkezi Iyidir?

Serkan AKÇIN

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Ben önden yandan sağdan soldan bakarım, içi temizse motor düzgün sessiz çalışıyorsa alırım...Sonradan tamir ettirirken güzelce her yerini öğreniyorum tecrübe oluyor...

BEnde sağlam alıp ustalara kurcalatıp bozup sonra tamir ederek usta oluyorum :D

Ne tesadüf bende ;)

Senin araba alma hikayen ayrı bir olay :D Arabaya biniyor kadın arabayı çok sert kullanıyor. Araba bozuk yola giriyor ses yok. Direk notere diyor kadın bundan korkuyor. Yanına birini çağırıyor :D insan bir servise sokar göstermelik :D

Yorum bağlantısı

Abi servisten km'yi, bakımlarını kontrol etttirmiştim :D

Boyaya bakılmaz 2000 model arabada :D

Ee kendinide gösteriyordu maşallah :D

Vallaha aradı hemen ya,ki eşimle gitmiştik,ablanın yanına teee antalyaya :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

teelfonla cip aldım, bakımı yapılmışından güzel çıktı :fiuw:

Arabam için parça istedim, parça bulamayıp, adrese teslim araba getirdiler... Allah razı olsun, memnunum :D

cihazlarının kalibrasyonları var ve yeni birde bana söyleyin bakalım ankarada hangi bu işi yapan yerin cihazlarının kalibrasyonunu kim yapıyor ?TSE mi?satıcı firmamı kim?cevap alıyım lütfen...

TSE'mi yapmış bunlarınkini.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

... bende konuya hakimim istanbulda ve ankarada otomotiv sektöründe ayıplı araç satan kişi ve kurumların  davalarına  baktım. bilirkişilik yaptım.2012 sonlarında emekli oldum. mehmet bey...  saygılarımla

:)

Çok güzel... 

Bu firmayı veya bu cihazları övmeyi bırakın arkadaş olalım... :)  Yanlış anlaşılmasın, firmayı tanımıyorum, hakkında olumlu olumsuz bir şey duymadım.. Ancak;

Olay şu anda, kim daha uzun sayfalı rapor verebiliyordan öteye geçememektedir.. Ne zamanki doğru raporlamalar, olması gerekenler yapılmaya başlar, ne zaman ki bir kurum bunları denetler o zaman seve seve aracımızı genel kontrol için bile götürürüz..

Mesela şu araç, 

2001 model 141 binde ve orjinalinde 70 beygir olan bir araç... 

Test 2011 de yapılmış.. 

XF1N0.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dyno testte aracın gücünü durumunu ortaya koymanın tam olarak  sonuç vereceğini düşünmüyorum.

Çünkü dynoya arabayı çıkaran usta devirleri tam ayarlayamadan vites geçişleri yaptığında bir çok veri tam çıkamaz.

Örneğin: Can Umut Baykan'la aracını dynoya çıkardık. CUB diyorki bu değerler yanlış. Benim dikkatimi çeken birşeyi söyledim. Adam tam devir çevirmemişti. Yani RS 6500 devirde bıraktığı için araçın güç değeri düşük çıkmıştı.

Araca Chip yaptıranlar genelde aynı dyno test makinasına ve aynı ustayla çıkardığını düşünüyorum. Çünkü orada yapılan en ufak bir değişiklikler verilerde değişime sebep olur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu test işi silindir kompresyon testine benziyor.Maalesef testi yapan kişinin doğrudan etkisi var..Sonucu istediği yönde değiştirebilir.

Yorum bağlantısı
Aslan Dolay

ayhan beyin  reklamını yaptığı yerde farklımı test uyguluıyorlar?sihirli küre orada yok sanırım... :)(nicel-nitel) konulara girersek çıkamayız... neticede yetkili servisler ne yapıyor geleceği biliyorlarmı?onlarda  kantitatif metodla verilerle  (tahmin) test ediliyor aracın o anki real durumu baz alınıyor...  burdada konu üzerine görüş bildirirken kural ihlali yapmayalım değilmi :) ama haksız rekabete sebeb olanlar var görüyorum...ha birde çağlar hocam ileride çıkabilecek masraflar derken konuyu anlamadım...  diger görüşlerinize kısmende olsa katılıyorum... saygılarımla...

Dyno testte aracın gücünü durumunu ortaya koymanın tam olarak  sonuç vereceğini düşünmüyorum.

Çünkü dynoya arabayı çıkaran usta devirleri tam ayarlayamadan vites geçişleri yaptığında bir çok veri tam çıkamaz.

Örneğin: Can Umut Baykan'la aracını dynoya çıkardık. CUB diyorki bu değerler yanlış. Benim dikkatimi çeken birşeyi söyledim. Adam tam devir çevirmemişti. Yani RS 6500 devirde bıraktığı için araçın güç değeri düşük çıkmıştı.

Araca Chip yaptıranlar genelde aynı dyno test makinasına ve aynı ustayla çıkardığını düşünüyorum. Çünkü orada yapılan en ufak bir değişiklikler verilerde değişime sebep olur.

katılıyorum... değerleri yakalamak adına prosedüre uygun test şattır.

Çok güzel... 

Bu firmayı veya bu cihazları övmeyi bırakın arkadaş olalım... :)  Yanlış anlaşılmasın, firmayı tanımıyorum, hakkında olumlu olumsuz bir şey duymadım.. Ancak;

Olay şu anda, kim daha uzun sayfalı rapor verebiliyordan öteye geçememektedir.. Ne zamanki doğru raporlamalar, olması gerekenler yapılmaya başlar, ne zaman ki bir kurum bunları denetler o zaman seve seve aracımızı genel kontrol için bile götürürüz..

Mesela şu araç, 

2001 model 141 binde ve orjinalinde 70 beygir olan bir araç... 

Test 2011 de yapılmış.. 

XF1N0.jpg

katılıyorum hangisi çok belge veriyor diye bakılıyor... tüketici bilinçsiz

Yorum bağlantısı
Aslan Dolay

Arabam için parça istedim, parça bulamayıp, adrese teslim araba getirdiler... Allah razı olsun, memnunum :D

TSE'mi yapmış bunlarınkini.. :)

sıfır italy olduğunu gördüm  ama bilmiyorum... sıfıra kalibrasyon gerekirmi sanmam periyod lar halinde olabilir... 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

sıfır italy olduğunu gördüm  ama bilmiyorum... sıfıra kalibrasyon gerekirmi sanmam periyod lar halinde olabilir... 

Sıfırda olsa kalibrasyon gerekir bence...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ayhan beyin  reklamını yaptığı yerde farklımı test uyguluıyorlar?sihirli küre orada yok sanırım

Ayhan bey dediğiniz şahıs bensem eğer ben reklam falan yapmadım. Sadece yıllardır kullandığım bir yerden bahsettim. Şuanda yine test merkezine ihtiyacı olan varsa aynı yeri tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cok haklısınız. Bu ise yabancı olduğu gibi ahkam kesiyor bir de. Bilgi verdiğiniz Icin teşekkürler. Size minnettarız.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Deli zaten yaa.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tolga Aksüt

Arkadaşlar,

Ankara'da ikamet ediyorum.

Bugün yarın 2.el bir araç almam lazım. (Renault Megane I, 2000 Model, Otomatik vites)

Bu tür işleri araç test merkezleri 50 TL civarında güzelce raporluyorlarmış.

Bu işi hakkıyla yapan tavsiye edeceğiniz yerleri paylaşabilir misiniz.

Eğer reklam içeriği olarak algılanma kaygısı varsa özel'den de iletebilirsiniz.

İyi sürüşler.

Kazım Karabekir'deki test merkezleri bu işi iyi yapıyorlar. Ancak "new oto test"e sakın gitme. Bunlar hem işlerini bilmiyorlar, hem de sahtekarlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...