İçeriğe Yönlendir

Xp Başlangıç Parolası

Emre Sutay

Recommended Posts

Emre Sutay

Arkadaslar yegenimin bilgisayarinda acilista cikan bir parola ekrani var bu parolayi kim nasil koydu kimse bilmiyor.

Klavye mouse bu ekran geldiginde calismiyor oyuzden deneme yanilma ile birseyler yapma imkani da bulamiyorum.

Arastirmalarima gore hdd kilitlenmis anladigim kadariyla ancak bun asmanin bir yolu varmidir cevap bulamadim.

Guvenli moda giris yapiyorum onda da ayni sifreyi istiyor

Biostan supervisor(superior da olabilir hatirlayamadim simdi :) ) ve normal sifreler ayarli gorunmuyor

Parola ekrani goruntusu link

https://www.dropbox.com/s/t5x8mebrwfl11jv/Photo%2017.02.2013%2016%2000%2048.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

BIOS pilini çıkarmak Windows ortamı için işe yarar mı bilmem de, denemeye değer galiba Emre Bey.

Pili çıkarıp, 3-5 dakika bekledikten sonra açın.

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Pili sökün yeter. Bios ise şifre . Yok windows ise bios setup a girip şifreyi kapatın.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ctrl alt delete yapıp, kullanıcı adı: ADMINISTRATOR ,şifre yi boş geç bakalım yiyecek mi? :)

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Bios setup a girmek içinde reset e basın ekran kapanıp açıldığı ilk anlarda delete tuşuna basın sürekli bios ekranı açılır.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Donanımla yazılım şifresinin alakasını nasıl kurdunuz anlamış değilim.

Vesile ile, live olarak hazırlanan isolar vardır. Win pass crack tarzı şeyler. Cd ye yazılır boot edilir, açılır ve kullanıcı şifresi değiştirilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Donanımla yazılım şifresinin alakasını nasıl kurdunuz anlamış değilim.

Şahsen ben işe yarayabilecek hiç bir şey bulamayınca yazayım dedim :D

Bir de klavye, fare de çalışmıyor deyince en azından denenebilir diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Şahsen ben işe yarayabilecek hiç bir şey bulamayınca yazayım dedim :D Bir de klavye, fare de çalışmıyor deyince en azından denenebilir diye düşündüm.

O zaman o bilgine ilave yapayım, sadece pil yetersiz gelebilir, böyle durumlarda clrcms clrcmos tarzı şeyler yazan jumper vardır. onu bir yana yani 1-2 bacaklarında takılıysa söküp 2-3 bacaklara takıp pc açma düğmesine basılır. Normal olarak pc çalışmaz. Ve sonra 1-2 bacaklara tekrar takılır, açma düğmesine basılır. Tüm bios fabrikasyon ayarlarına dönmüş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir çeşit virus mü yani? kendi kendine şifre nasıl çıkar birden ortaya?

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Arkadaslar hepiniz cok sagolun

Ancak bios ile ilgili bir mevzuu degil, windows acilis yapiyor ama bildigimiz kullanici adi sifresi girilen bir ekran degil bu ayri bir sifreleme

Ve biosta hersey normal

Bu gördüğünüz kullanıcı şifresi değil, syskey. Kullanıcı şifresini kırarak es geçemezsiniz bunu. Şu adreste nasıl devredışı bırakacağınızla alakalı bilgiler mevcut.

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/05/03/disabling-syskey.aspx

Muhammed arkadasimiza tesekkr ederim verdigi linktekine benzer bir ekran. Sanirim bu boot cd ile halledilebilecek bir durum.

Burda da bir sorunum var aslinda, sifreyi buldum diyelim sifreyi girmem icin klavyenin aktif olmasi gerekiyor ancak parola ekrani geldiginde klavye islev gormuyor. Acildiktan sonra parola sorgus oncesinde calisan klavye bu ekranin gelmesiyle hic islem yapmiyor.

Durum illegal kullanimlarda dediginiz gibi sorun olusturabilir ve etik bir davranis olmayabilir ancak benim kullanimim kesinlikle etik :) calinti vs olmayan bir yegenime ait pc. Arkadasi oyun oynamis sonra kalkmis gitmis. Baktiklarinda boyle bir ekran varmis. Oyun oynayan ufaklik ben bisey yapmadim diyo..

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
(düzenlendi)

Muhammedin linki tekrar inceledim sys key cok basit vb koduyla aktif hale gelebiliyormus bi nevi virus bile sebep olabilir.. syskey disable yapiliyormus normal logon ekrani yani kullanici sifreleri gelecekmis..

Klavye sorunsalimda olmayacak demektir.

Suan telefonda oldugum icin ve bu aksam tatilim bittigi icin donmek zorundayim bu sebeplerle cozumu iki hafta sonrasina deneyebilecegim.. İlginize tesekkurler

tarihinde Emre Sutay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...