İçeriğe Yönlendir

Fiesta Sinyal Ampulü Sökümü

Burhan Çelik

Recommended Posts

Burhan Çelik

Farın içini yıkamak için bütün ampülleri çıkardım ama sinyal ampülü ne yaptıysam çıkaramadım zorlayıp kırmakta istemedim. Resimde görüldüğü gibi arkasında uzun bir tutma yeri var.

Önden:

10969929.jpg

Arkadan:

51758833.jpg

Yorum bağlantısı

Sağa sola çevirin arkadan,mutlaka çıkacaktır...

+66

Önden yaparsanız kırarsınız. Arkadan hakan abinin dediği gibi yaparsanız önce yuva çıkacaktır sonrada değişimi yaptıktan sonra aynı şekilde takın :good1:

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Denedim hiç kıpırdama olmadı bende kırılmasın diye zorlamadım..

Yorum bağlantısı

Denedim hiç kıpırdama olmadı bende kırılmasın diye zorlamadım..

Biraz zor çıkar ama bu şekilde dir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kırılacak kadar sertçe çevirince çıkıyor, oturturken kolay olmuyor tabii

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Tamamdır teşekkürler sola dönünce çıt dedi cıktı, bide güzel yıkadım içinde toz moz kalmadı yesyeni gibi oldu. 2-3 saat güneşe bıraktım iyice kurusun umarım takınca sorun çıkarmaz :)

Yorum bağlantısı

Tamamdır teşekkürler sola dönünce çıt dedi cıktı, bide güzel yıkadım içinde toz moz kalmadı yesyeni gibi oldu. 2-3 saat güneşe bıraktım iyice kurusun umarım takınca sorun çıkarmaz :)

Geçmiş olsun :flowers:

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Şaşal suyu ile mi yıkadınız kireçli suyla yıkanınca iz kalabilir inşallah motorlara bişey olmaz.

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Normal suyla yıkadım ılık suyla azıcık pril attım suya calkaladım bi güzel sonra soguk suyla calkalayıp dışarda ve sac kurutma makinesiyle iyice kuruladım fakat camda ve mercekte ufacık lekeler kaldı haliyle.. Yalnız sinyal ampülü yerine oturmadı tam olarak bıraktım bende öyle taktım çalışıyor..

Bir önceki konumdaki http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/240614-2012-fiesta-mercekli-far-sorunu/ icin temizlemek istedim mercek koyu olduğundan bu seferde temizlediğim daha şeffaf oldu diğerine göre onuda yıkamam lazım herhalde :) Hava kararsın biraz daha resim cekcem..

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Normal suyla yıkadım ılık suyla azıcık pril attım suya calkaladım bi güzel sonra soguk suyla calkalayıp dışarda ve sac kurutma makinesiyle iyice kuruladım fakat camda ve mercekte ufacık lekeler kaldı haliyle.. Yalnız sinyal ampülü yerine oturmadı tam olarak bıraktım bende öyle taktım çalışıyor..

Bir önceki konumdaki http://www.fordclubt...kli-far-sorunu/ icin temizlemek istedim mercek koyu olduğundan bu seferde temizlediğim daha şeffaf oldu diğerine göre onuda yıkamam lazım herhalde :) Hava kararsın biraz daha resim cekcem..

akülere doldurulan kreçsiz su ile yıka,yoksa kuruduktan sonra su lekesi kalabilir.ona göre;demedi deme ibrahim. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik

Sinyal farını cevirip çıkarırken far kısmındaki 1 tarafın tırnağı kırılmış ondan oturmuş gibi duruyor zaten fardan ümitimi kestim aralık ayına kadar idare etsin yeter tüv'de bakım zamanı farları yenilerim..

200 tL yan sanayisi var 350 TL orjinal, yan sanayisi ne derece iyi bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

2012 modelmiş aracınız nasıl kirlendi acaba farınızın iç kısmı ya da kararma mı oldu? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Burak Ekici

Burda yazıyor Mert: http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/240614-2012-fiesta-mercekli-far-sorunu/

Mercekte oluşan kararma sonucu yıkadım güzelde oldu sadece sinyal ampülünü çıkarırken tırnağı kırılmasaydı iyiydi :)

O sinyal ampulu benim basima ne isler acti bende icindeki sari ampulleri diadem ampullerle degistirmek icin actim ampulun birini takarken icindeki ampul kenarlarina degen duyun tirnaklarindan biri kirildi sag sinyal iptal o parcanin degismesi lazim servisi aradim o parca tek satilmiyor farla birlikte dediler. Cikmacilari ara tara sonunda kazali bi fiesta farindan onu kestirip yollattim halledip kapattim bidaha birsey olmadikca tovbe dokunmam.

Yorum bağlantısı
Burhan Çelik
(düzenlendi)

Yıkadıktan sonra diğer fara göre daha parlak oldu ötekini de yıkıyım diyorum ama sinyal farı tırnağı kırılcak diye dokunamıyorum..

2013 Aralık ayında Tüv'e gircek araç o zamana kadar bu şekilde kullanıp Aralık ayında yan sanayi yada orjinal alıp yeniliycem farları sanırım..

Yıkamadan sonra farın camında ve mercekte ufak tefek su lekeleri kaldı resimde belli oluyor, lekesiz kalması icin sirke mi kullanmalıyım?

57899906.jpg

tarihinde Burhan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...