İçeriğe Yönlendir

Mini Hasar Onarımı ?

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Araç bir abim'in aracı 2012 model corolla. Araba seyir halindeyken tepeden direksiyon büyüklüğünde bir kaya düşmüş ufak bir hasar oluşmuş. Derindere ( toyota servisi) ve Auto King ile görüştüm fotoğrafları gönderdim ikisi de avuç içi kadar bir boya ile hallederiz. Komple boyamayız diyorlar . Sorum: Böyle birşey olması mümkün mü dedikleri gibi ufak bir boya ile hallolur mu. Siz olsanız auto kingde mi yaptırırdınız yetkili servistemi. Teşekkürler :)u0IgVy3.jpgtZu81w3.jpg8vRFrGf.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Auto king daha iyi bu konuda ama bu kadarlık bir hasar için boyaya değer mi bilmem.

Ben olsam rütuşlar binerim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Auto king daha iyi bu konuda ama bu kadarlık bir hasar için boyaya değer mi bilmem.

Ben olsam rütuşlar binerim.

Abi arabanın boyası çok ince herhalde kağıt gibi kaldırmış boyayı. Rütuş nasıl oluyor ?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Boyacıya git boya kodu ile boya çıkrtırlar fırça ile çizilen yere sürerler.

Paslanma yapmasın diye.

Yorum bağlantısı

Abi arabanın boyası çok ince herhalde kağıt gibi kaldırmış boyayı. Rütuş nasıl oluyor ?

Aynı renk boya hazırlanıp tırnak lara oje yapar gibi boyuyorsun :biggrin:

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Boyacıya git boya kodu ile boya çıkrtırlar fırça ile çizilen yere sürerler.

Paslanma yapmasın diye.

Serviste yapar bu işlemi herhalde pazartesi 10bin bakımına gidecek zaten.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Aynı renk boya hazırlanıp tırnak lara oje yapar gibi boyuyorsun :biggrin:

Beğendim bu fikri :) Yalnız hafif bir göçük var.

Boyahanesi varsa yapar.

Varmış abi ben o zaman öyle yaptırayım çok sağol abi :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Mini onarım hakkınız varsa,autoking diyorum bende...

O kadar cık çizik için boyalı parça olacak değer kaybı olacak bence değmez Hakan.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ezilme olmasaydı iyi bir rutuş ve pasta ile bu işi yapabilecek insanlar var.Ancak ezilme olduğu için nasıl olur bilemiyorum

Yorum bağlantısı

O kadar cık çizik için boyalı parça olacak değer kaybı olacak bence değmez Hakan.

Abi,ben olsam yaptırırdım,kapıda çıta olduğundan dolayı sadece kapının alt kısmını alırlar boyaya...çıta olmasa sana katılıyorum o zaman kapı komple boyanıcaktı...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Mini onarım hakkınız varsa,autoking diyorum bende...

araba full kasko mini onarım hakkı var yalnız ileride bir problem olurmu bu araba boyalı hesabı. O takılıyor kafama.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Olabilir ama boyalı adı olacak lokal da olsa.

araba full kasko mini onarım hakkı var yalnız ileride bir problem olurmu bu araba boyalı hesabı. O takılıyor kafama.

Tabi ki şimdi insanlar araba alırken bir cihaz ellerinde zırt zırt hata arıyorlar.

İlla ki o nokta uyarı verecektir.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Ezilme olmasaydı iyi bir rutuş ve pasta ile bu işi yapabilecek insanlar var.Ancak ezilme olduğu için nasıl olur bilemiyorum

Ezilme işi bozuyor birde onu çekmeye kalksalar boya komple çatlar gibi geliyor. Çok dandik bi boyası var ben focusu duvara sürttüm boyası bu kadar kalkmamıştı :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ezilme işi bozuyor birde onu çekmeye kalksalar boya komple çatlar gibi geliyor. Çok dandik bi boyası var ben focusu duvara sürttüm boyası bu kadar kalkmamıştı :)

Karar sizin.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Karar sizin.

Abi rütuş yaptırsak kötü bir görüntü olacak. Boyattırsak araba o kadarcık boya yüzünden pert muamelesi görecek . Ne yapacaz bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben olsam ne yapacağımı söyledim.

Boyattıracaksanda bu resmi biraz daha çoğalt hatta imkan dahilinde tamirat yapılırken de çek elinde bulunsun ama boyalı muhabbeti görür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi rütuş yaptırsak kötü bir görüntü olacak. Boyattırsak araba o kadarcık boya yüzünden pert muamelesi görecek . Ne yapacaz bilmiyorum

Rütuş yaptırırsanız bence kötü bir görüntü olmaz,fazla göze batacak bişey yok ufak bir göçük dikkat bile çekmez,nazarlık olarak kalsın

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Rütuş yaptırırsanız bence kötü bir görüntü olmaz,fazla göze batacak bişey yok ufak bir göçük dikkat bile çekmez,nazarlık olarak kalsın

Abi rütuş yaptırdıktan sonra fazla göze batarsa sonradan aynı boyama işlemini yaptırabilirmiyim.

Yorum bağlantısı

Abi rütuş yaptırdıktan sonra fazla göze batarsa sonradan aynı boyama işlemini yaptırabilirmiyim.

Tabiki istediğin zaman düzelttirip boyatırsın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Alliş

geçenlerde Muş sanayisinde Autoking servisinin açıldığını gördüm, aslında buralarda zaruri olmadığı sürece aracıma herhangi bir işlem düşünmüyorum ama aracımın şoför kapısında küçük bir ezilme yeri var bunu kaskodan mini hasar olarak yaptırabiliyoruz sanırım ve burda yaptırsam mı acaba? Sizinde görüşlerinizi almak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaskoda mini onarım varsa, zaten parasını vermişsiniz, kesn yaptırın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...