İçeriğe Yönlendir

Bunları Nereden Bulabilirim?

Önder Kuru

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)
Bunların çapı ne kadardır bilmiyorum ama, nalburlarda satılan çekmece /dolap kilitlerinin silindir kenarını kaplayan böyle halkalardan var. Şu linki bir incelemenizi öneririm.

http://www.emniyetanahtar.com/images/stories/cek_kilit/3OvalCekmeceKilidi.gif

Öncelikle ilginiz için teşekkürler Celalettin bey, bu akşam itibariyle yukarıda bahsettiğim bilezikleri kesin uydurdum(biraz japon yapıştırıcısı birazda alüminyum bant) resimleri gece falan eklemeye çalışırım olmadı yarın sabah... Sonuç; ben tatmin oldum toplam 1,5 TL'ye mal oldu...

Not: çemberlerin oturduğu yerin çapı 52,6 mm.(içten içe ölçtüm dijital kumpas ile)

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Öncelikle ilginiz için teşekkürler Celalettin bey, bu akşam itibariyle yukarıda bahsettiğim bilezikleri kesin uydurdum(biraz japon yapıştırıcısı birazda alüminyum bant) resimleri gece falan eklemeye çalışırım olmadı yarın sabah... Sonuç; ben tatmin oldum toplam 1,5 TL'ye mal oldu...

Not: çemberlerin oturduğu yerin çapı 52,6 mm.(içten içe ölçtüm dijital kumpas ile)

Önder bey, çevremizde o kadar nesne var ki amacı dışında kullanılabilecek, anlatamam. Sizin bulduğunuz yöntem de bunlardan birisi. Tebrik ediyorum. Resimleri de sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Önder bey, çevremizde o kadar nesne var ki amacı dışında kullanılabilecek, anlatamam. Sizin bulduğunuz yöntem de bunlardan birisi. Tebrik ediyorum. Resimleri de sabırsızlıkla bekliyorum.

Hava soğuk olduğundan biraz da malzeme ucuz diye pek dikkatli ve özeli çalışmadım:

Gece:

Fotoğraf1114.jpg

Fotoğraf1116.jpg

Gündüz:

Fotoğraf1142.jpg

Fotoğraf1143.jpg

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
:bravo: Daha ne olsun, süper olmuş. Ellerinize sağlık.
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

:bravo: Daha ne olsun, süper olmuş. Ellerinize sağlık.

Eyvallah abi, belki farketmişsindir alt kısımda alüminyum bant biraz sırıttı ona da bi çözüm üreteceğim akşam...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erkam Elma

Aracımın göğsüne gri karbon uygulaması yamıştım, ayrıca klima düğmelerini de değiştirdim. Başka bir konudaki örnek resimde klima düğmelerinin çevresinde metal (yada görünümlü) halkaları görünce daha uyumlu olacağını düşündüm. Bu halkaları nereden bulabilirim?

Bu benim araç:

Foto%C4%9Fraf1091.jpg

Foto%C4%9Fraf1092.jpg

Not: Göğüs akşam söküldü karbon tekrar elden geçti resimler dün öğlen çekildiğinden klima düğmesi çevreleri pek iyi durmuyor zaten tekrar aynı sıkıntı olmasın diye göğsün arkasından karbon uzantılarına alüminyum bant uyguladım bu halkaları da o yüzden istiyorum...

Bunlar da halkalar:

qy60sBo.jpg

Önder Bey bu klima düğmelerinin yeni kasaya uygunluğu var mı acaba?Ben de değiştirmek istiyorum ilk halinden daha iyi kesinlikle nereden aldığınızı yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
(düzenlendi)

önder,

klima açma kapama ve iç dolaşım düğmelerine uymadı mı ? onlarda da olsa iyi olurdu..

onlara belki hazır çerçeve bulursun..

tarihinde Aydın Perçem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Önder Bey bu klima düğmelerinin yeni kasaya uygunluğu var mı acaba?Ben de değiştirmek istiyorum ilk halinden daha iyi kesinlikle nereden aldığınızı yazarsanız sevinirim.

Erkam bey, bu düğmeler benim bildiğim kadarıyla F1, F2 ve F2.5 kasa focuslarla uyumlu ancak F1'lerin orta düğmesi biraz daha küçük. Sizin düğmelrin çapını ve arka kısmını bilmediğimden birşey diyemeyeceğim, çevremde sizin araçtan da yok bildiğim tanıdığım. O yüzden siz kendi düğmelerinizi söküp fotoğraflarını paylaşır iç-dış ölçülerinide yazarsanız karşılaştırır fikrimi yazarım... Aldığım yer ise www.ebay.com. www.aliexpress.com'da da hesaplıları var.

önder,

klima açma kapama ve iç dolaşım düğmelerine uymadı mı ? onlarda da olsa iyi olurdu..

onlara belki hazır çerçeve bulursun..

Valla Aydın abi oralara da yüzükle yaparım(üsttekileri çocuk bileziğiyle yapmıştım) diye düşünmüştüm ama küçük düğmelerin derinliği pek yok çerçeve bir eğimli aynı zamanda düğmelerle çerçeve bir birine çok yakın, folyo bile düğmelerin ileri-geri hareketini biraz engellemişti. Montajdan bir süre sonra daha ince bir kesim daha yapıldı.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

O zaman önce düğmeleri çıkartıp ölçme işinden başlayayım teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...