İçeriğe Yönlendir

2005 Cmax 1.6Tdci Hız Göstergesi Sorunu

Tufan Günaydın

Recommended Posts

Tufan Günaydın

aracım 2005 1.6 tdci ghia kontagı açtığımda hız göstergesi 10 km/h ı gosteriyor yanı normalde 50 ile giderken 60 gösteriyor nedeni ne olabilir lütfen yardım edin

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Yazılımsal sıkıntıdır.

Servise gidip yazılım güncelletin.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

aracı yeni aldım 2 hafta oldu ben almadan önce on goğüsün sağtarafında ufak bi yangın olmuş goğüs tamir edilmişgösterge saatide değiştirilmiş ve bide ortalama yakıt tüketimi 10lt nın altına inmiyor normal bi kullanımda test menüsüne girdiğimde gostregeler kalkıp sıfıra kadar iniyor ve sonra tekrar 10 km/h kadar cıkıyor dururken aynı şekilde devir göstergeside belli bi mikrat kalkıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tesisata sorun var gibi, duruken günlük sayaç ta ilerliyormu? uzun sğre bekleyip baktınız mı hiç, yani dursada km yazıoyr gibi?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

test menusunde dijital gostergede durduğumda 0 km/h olarak gözüküyor ama analog saatte durduğum da 10 km/h ı gosteriyor c max içinde bu 10 lt/100km cok değilmi benim arabada problem var galıba ama dediğinizi denemedim bugun onu deneyim bide ortalama yakıt tüketimini 0 ladıktan bikaç saniye sonra 99,9 lt yazıyor ve ilerlediğimde bu rakam 10 lara kadar düşüyor bu normalmı aceba

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

test menusunde dijital gostergede durduğumda 0 km/h olarak gözüküyor ama analog saatte durduğum da 10 km/h ı gosteriyor c max içinde bu 10 lt/100km cok değilmi benim arabada problem var galıba ama dediğinizi denemedim bugun onu deneyim bide ortalama yakıt tüketimini 0 ladıktan bikaç saniye sonra 99,9 lt yazıyor ve ilerlediğimde bu rakam 10 lara kadar düşüyor bu normalmı aceba

Çok fazla yakıyor. Bizim C-max 3,3 yakıyor genelde. Tabi 100 KM'de hız sabitlenirse alınan rakam bu. :)

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Çok fazla yakıyor. Bizim C-max 3,3 yakıyor genelde. Tabi 100 KM'de hız sabitlenirse alınan rakam bu. :)

yakıtı yapılan km ve alınan mozata bölüğünde az ama yoll bilgisayrında frazla gösteriyor benim araç 2005 tdci ghia sizdede ortalama yakıtı sıfırladıktan 2-3 sn ye sonra 99,9 lt/100km mi yazıyor gidince işte bu rakam 10 lt lere kadar düşüyor

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

yakıtı yapılan km ve alınan mozata bölüğünde az ama yoll bilgisayrında frazla gösteriyor benim araç 2005 tdci ghia sizdede ortalama yakıtı sıfırladıktan 2-3 sn ye sonra 99,9 lt/100km mi yazıyor gidince işte bu rakam 10 lt lere kadar düşüyor

99,9 rölantide çalışırken yazıyor.Ama yolda resetlerseniz --,- yazıyor.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

99,9 rölantide çalışırken yazıyor.Ama yolda resetlerseniz --,- yazıyor.

teşekkurler bu 99 değeri giderken normal bi sürüşte kaçlara kadar düşüyor aceba bende normal kullanımda 10 un altına pek düşmüyor ve araba 10 ltrede yakmıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hızı yanlış okuyorsa, tüketimi de yanlış hesaplar, ancak reel tüketim aynı kalır ancak km saati doğru yazarsa? muallak çok

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

teşekkurler bu 99 değeri giderken normal bi sürüşte kaçlara kadar düşüyor aceba bende normal kullanımda 10 un altına pek düşmüyor ve araba 10 ltrede yakmıyor

2,8 den başlıyor 5,6ya falan yükseliyor daha hiç 10 görmedim. :)

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

hocam sıkıntı silopide olmam burda arabadan anlayan pek yok ancak yaz tatilinde memlekete gidince servise sokmak lazım ama yaza cok var biraz elekronik ve mekanikten anlıyorum ama arabayı yeni aldıgım için arabanın çalışma prensibini çözmeye çalısıyorum eski arabam dada bi problem olduğunda on tane ustaya goturuyordum en son sorunu yine aarastırıp ben buluyordum bu sorun da zaten arabayı aldıktan 2000 km sonra baskı balatanın bitip arabayı ustaya koymamla başladı tekrar ustaya gittiğimde düzelir dedi geciştirdi biliyorum baskı balatanın elektronikle alakası yok ve yeni baskı balata yakıtı dusurur kacırma yapmadıgı için ama işte buranın ustaları bi yeri yaparken diğer yerleri bozuyorlar ustalara güvenim hç kalmadı bi defasında eski arabamın aks ını değiştirtdim sonra yolda bijonları ben sıktım dusunun gerisini

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...