İçeriğe Yönlendir

Golf 7'Nin Bazı Modellerinde Bağımsız Süspansiyon Yokmuş

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak
(düzenlendi)

Golf 7' lerde sadece 1.2 TSI ve 1.6 TDI seçeneklerinde tam bağımsız süspansiyon yok. 1.4 TSI 122 ve 140hp motor seçeneklerinde var. (Alıntı)

Golf 7 1.6 TDI 105 HP Highline'ı vw uzay'da 70000 TL+Sigorta görünce şaşırmıştım. :shok: Bunu okuyunca daha çok şaşırdım.Nedir bu işin sebeb-i hikmeti merak ettim,üstatlara sorayım dedim. :)

Fren performansları fark ortada sanırım.4.resim yanıltıcı bence.

93860665.jpg

88945998.jpg

26828683.jpg

40968496.jpg

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Halis Hocam, alt modellerde fiyatını düşürmek için u tipi dingil koydular.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

Halis Hocam, alt modellerde fiyatını düşürmek için u tipi dingil koydular.

Evren Hocam,1.6 TDI oldukça satılan bir model 1.2 TSI anlarım da.Golf kesinlikle kötü bir araba değil lakin 70000 TL yi ne olursa olsun bence haketmiyor.

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Halis hocam golf 7 çıktığından beri bu durum biliniyor.Golf 6 sahibi olarak hah bizim arabanın değeri artar diye ben ellerimi oğuşturmuştum :biggrin: ama , bunu bilerek aracı test eden ne profesyoneller, nede vatandaş, bu durumun herhangi bir eksisini görememiş. :unsure2: Fiyat konusuna gelince Bu VW den çok doğuşla ilgili bir durum dizel araca talep çok olunca bindirdikçe bindiriyorlar.Almanyada 1.2 tsi 43.500 burdada 44.350 .Dizelde bizde comfort diye geçen donanıma göre söylüyorum, ki almanyadaki comfort daha donanımlıdır muhtemelen... Almanya fiyatı 53.500 bizdeki fiyat 59,500 ilk fiyata istinaden sanırım Almanyadada 0; 1.2 ve 1.6 arabaların azbuz bir vergisi yok. Bizdeki 1.2 vergileri daha az, 1.6 vergisi daha çok olabilir tabi ...2.0 araçlar dışında arabaların fiyatları nerdeyse aynı, tdi daki aradaki fiyatda doğuşun cebe giriyor da olabilir :yes: aynı şekilde almanyada titamium ford 49,500 ken bizde 63300 ... aslında bu fiyatlara bakıncada, golfün almanya fiyatının focustan fazla olduğunu Türkiyeye gelince ise tam tersi bir durumun yaşandığını görüyoruz. Ordada titanium focus comfort golften ki ... muhtemelen (incelediğim kadarıylada öyle) golften çok daha donanımlıdır...daha ucuz .Aynı araçlar buraya gelince ford fiyatçada çoştukça coşmuş.Bu tabloya bakınca VW değilde Ford almak isteyen arkadaşların iki kere düşünmesi lazım gibi geliyor bana :D

Düzenleme; imla

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vw süspansiyom işini abartmış başka markalarda fren sistemi konusunda bunu yıllardır yapıyor ama teknolojiyi geriye götürerek kadar maliyet kaygısı güdmek komik. ama şu da olabilir adamlar beygiri esas alıp böyle bir işe girdiğine göre 105 ps ve altı versiyonlarda yeterli performansı sağlayacak kadar iyi bir sistem yapmışlar :D o zamanda ne gerenk var diyor insan :p tabi tutup fabrikasyon 105 ps arabaya yazılım çakacam diyene de bu durum ... :D neyse

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Son 2 kasa değişiminde de geriye gidişler ve kısmalar var.

Full bir mk5 golf'ten ne fazlası var golf 7'nin. Teknik ve donanım olarak? Şimdi kısa bir düşündüm de, bulamadım...

Golf Gt veya 2.0 TDİ Comfortline en güzelleri ve doluları bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Son 2 kasa değişiminde de geriye gidişler ve kısmalar var.

Full bir mk5 golf'ten ne fazlası var golf 7'nin. Teknik ve donanım olarak? Şimdi kısa bir düşündüm de, bulamadım...

daha hafif ... :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Golf Gt veya 2.0 TDİ Comfortline en güzelleri ve doluları bence..

en güzel golf 7 2,0 4motion olan :D 1,6 tdi golf7 yi kullanıyoruz arkadaşımla sürekli ben bir fark hissedemedim ...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

Hakkaten vergi sistemi biraz insaflı olsa da getirseler, 2.0 tdi golfe keyifle binilirdi. :)

:D

http://www.eksisozlu...=&au=&g=&d=&p=7

kendine bir tane araba almak isteyen bir kisinin ayni arabadan bir bucuk tanesini de devletine harac olarak odemesidir.

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Aynen.

Bizim jettaların iki eksiği var bence.

Bi-xenon ve ön cam rezistansı. Bunun dışında şu da olsaydı dediğim bir donanım yok. 2012 passattan inip jettaya binince değişen hiç bir şey olmuyor. Jettanın koltukları daha iyi hatta.

Şimdi diyeilm ben onu satıp golf 7 alsam, en fullünden. Elime geçecek tek şey dokunmatik ekran ki onu istesem zaten takarım.

Benim motorum 170 hp, şanzımanım daha dayanıklı, 10 hava yastığım, esp dahil tüm güvenlik paketlerim, tüm ıvır zıvır aydınlatmalarım, yokuş kalkış sistemim, ledli stoplarımdan amortisörlü kaput ve bagaja kadar her şeyim var zaten. Gİdip de 2013 modelde comfortline'dan far sensörünü çıkarmarlına hasta oluyorum.

2012 passat,jettadan çok sessizdir :) bi-xenon ve koltuk işi tamam da ön cam rezistansı ve sunroof imkansız

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Passat dizel jetta benzinli olunca çok da farkedilmiyor, ama tabi haliyle sessiz, daha konforlu vs. ama ben donanım olarak demiştim. :)

Ön cam rezistansı da bir şekilde takılır da sunroof imkansız tabi. Ama o biraz keyfe keder, onu saymıyorum onun için. :)

Ha madem yiğidi öldürdük hakkını yemeyelim. Bizimkilerde hill holder var, yenilerde auto hold, o daha iyi, bizimki gibi gacırdamıyor kalkarken. :)

Donanımsa pek fark yok.Konfor ve sessizlik daha iyidir dediğin gibi.Aynen keşke auto hold olsaymış,gacırdaması oluyor bazen. :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Donanımsa pek fark yok.Konfor ve sessizlik daha iyidir dediğin gibi.Aynen keşke auto hold olsaymış,gacırdaması oluyor bazen. :)

auto hold da çok dik yerlerde kalkarken inceden gacırdıyor :D

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum da hep yanlış bilgiler mevcut konuda. Bilginize :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Golf7 tdi motorda intercooler'da yok artik...

Evet baktım bende... aftercooler varmış :yes: şu an 135-140 olur gibiymiş... abt yine 125 veriyor.. hafifliği sayesinde tabi performans aynı hp de daha iyi. Sanırım birde turbo değişik...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum da hep yanlış bilgiler mevcut konuda. Bilginize :)

hangi bilgi hatalı?

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Böyle diyeceğinize neymiş yanlış bilgiler doğrusunu söyleseydiniz de biz de öğrenseydik. :)

En başta ki fotolar photoshop.Sırf golfe çamur atmak için yapılan birşey.Akıl var mantık var, makaslı caddy' yi getir bu kadar zıplamaz :) Golf 5 full paket ile Golf 7 full paket arasında sadece ekran yok dağlar var.Saysam sayfa yetmez :) Arkada 105 ps' ye kadar olanlarda bağımsız

süspansiyonun olmaması maliyet kaygısıdır doğru ama onun yerine sınıfında ilkleri sunan teknolojiler geldi.Bağımsız süspansiyonun olmaması hiçbir negatif etki yaratmamış.Bağımsız süspansiyonlu Golf 6' dan daha iyi yol tutuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu arada bağımsız süspansiyon tek başına öyle çok harika yol tutuşu demek de değildir :D bolca örneği var. efsaneleri yaratanlar bizleriz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

En başta ki fotolar photoshop.Sırf golfe çamur atmak için yapılan birşey.Akıl var mantık var, makaslı caddy' yi getir bu kadar zıplamaz :) Golf 5 full paket ile Golf 7 full paket arasında sadece ekran yok dağlar var.Saysam sayfa yetmez :) Arkada 105 ps' ye kadar olanlarda bağımsız

süspansiyonun olmaması maliyet kaygısıdır doğru ama onun yerine sınıfında ilkleri sunan teknolojiler geldi.Bağımsız süspansiyonun olmaması hiçbir negatif etki yaratmamış.Bağımsız süspansiyonlu Golf 6' dan daha iyi yol tutuyor.

İnanç bey daha önceden VW satışta mı çalışıyordunuz? kanaatlerinizde bunun etkisi mi var bana mı öyle geldi?..

Hem "akıl var mantık var" şeklinde makul ve objektif olmaya davet ediyorsunuz hemde;

makaslı caddy' yi getir bu kadar zıplamaz
Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum da hep yanlış bilgiler mevcut konuda. Bilginize
En başta ki fotolar photoshop.Sırf golfe çamur atmak için yapılan birşey
Bağımsız süspansiyonun olmaması hiçbir negatif etki yaratmamış.

türünden söylemlerde bulunuyorsunuz ki, bunlar bence birer çelişki...

Emin olun buradaki bir çok arkadaş gayet makul ve bir takım kaygılardan uzak faydalı paylaşımlarda bulunmaya çalışıyor, bir takım bilgileri daha somut bilgilerle destekleyerek paylaşırsanız hepimiz için daha yararlı olacaktır...

Forumun adının FordClub olmasına bakmayın, bu sadece bir araya gelişimizin ufak bir bahanesi...

Bu arada foruma hoşgeldiniz...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

golf 7 ye eskiden eklenemeyen birsürü güzel donanım ekleme seçeneği sunmuşlar o hoşuma gitti ...

mesala; sürüş modu var ... performans a çekildiğinde emniyet kemerlerini sıkıp virajlarda sağa sola gitmenizi falan engelleyip gaz tepkilerini hızlandırıyormuş.

mesela; eskiden seçilemediğini tahmin ettiğim. adaptif şasi kontrolu. amortisorlerin sertliğini kullanım tarzınıza göre ayarlamanıza sağlıyormuş.

mesela; yıllardır focuslarda mondeo larda olan ısıtmalı ön cam seçeneği de eklenmiş donanımlara...

opsiyon fiyatları istenilen şeylere göre makul fiyatlarda. Orjinal alarm olsun derseniz 500-550 lira civarında gibi. Sağı solu kurcalanmadan fabrikadan takılıp geliyor.

Firmaların siparişle araba satıp teslim sürelerini kısa tutmaları mümkün olsa çok zevkli bir durum esasında.

Platform olarak keyfinize göre araç yapma seçeneği sunmuşlar.

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

İnanç bey daha önceden VW satışta mı çalışıyordunuz? kanaatlerinizde bunun etkisi mi var bana mı öyle geldi?..

Hem "akıl var mantık var" şeklinde makul ve objektif olmaya davet ediyorsunuz hemde;

türünden söylemlerde bulunuyorsunuz ki, bunlar bence birer çelişki...

Emin olun buradaki bir çok arkadaş gayet makul ve bir takım kaygılardan uzak faydalı paylaşımlarda bulunmaya çalışıyor, bir takım bilgileri daha somut bilgilerle destekleyerek paylaşırsanız hepimiz için daha yararlı olacaktır...

Forumun adının FordClub olmasına bakmayın, bu sadece bir araya gelişimizin ufak bir bahanesi...

Bu arada foruma hoşgeldiniz...

Öncelikle hoşbulduk teşekkürler.Evet Vw' de satış danışmanıydım.Golf 7' yi gerçekten çok iyi biliyorum.Somut bilgileri paylaşabilmem için aracın başında bulunup göstermem gerekiyor.Golf 7' nin 1.2 tsi modelinden tutun 2.0 tdi modeline kadar bizzat test ettim.Özellikle bağımsız süspansiyon olayına çok dikkat ettim.Kendimde bir Golf 6 kullanıcısı olarak arada bir fark göremedim ki yol tutuş konusunda 7 daha başarılı bence.Arabanın gövde salınımı 6' ya göre daha az ve araç daha rijit.6' ya göre eksiği var mı evet var.Mesela arka kapıların üst kısmında bulunan kaplamayı çalmışlar.Gaz pedalı artık tabandan değil yukardan geliyor gibi...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Golf-Achsen-Seitenansicht-fotoshowmobile-42681b4-652058.jpg

Şu fotoğrafta sağlam fotoş olduğunu düşünüyorum. Işıklar ve gölgeler birbirini takip etmiyor. Tamamen fotoş demiyorum, araca müdehale edilmiş demiyorum ama sadece ters ışık eklemiş gölgelendirme yapılmış olabilir.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...