İçeriğe Yönlendir

Golf 7'Nin Bazı Modellerinde Bağımsız Süspansiyon Yokmuş

Halis Parlak

Recommended Posts

İnanç AKTI

Koskoca auto-motor&sport'un shopla falan uğraşacağını sanmam be abi.

http://www.auto-moto...er-6334766.html

Seçiliyordu seçilmesinede seçtiğin anda 8 ay sonrasına sipariş geliyordu :D Yanlız sen en güzelini yaptın abi hem kafanda şu bağımsız olmayan süspansiyonun düşüncesi kalmaz.Birde o araç tam bir efsane olacak :)

Benim aracımda adaptif şasi kontrolü, led bi xenon, geri kamera, sunroof, park asistanı, 18 vancouver jantlar vardı.Tsi 160 ps man bir araçtı ve 2,5 ayda geldi ;) özel siparişin süresi ortalama 2,5-3,5 ay arası değişir.8 ayda gelen jetta gördüm ama golfe hiç denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Çalmış işte arkadaşlar. Bunun başka bir açıklaması yok. Arabanın fazla yatması sakıncalı. "Araba fazlaca yana yatıyor ama yol tutuşa olumsuz etkisi yok" yorumu da esnaf ağzı. Yalan.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Benim aracımda adaptif şasi kontrolü, led bi xenon, geri kamera, sunroof, park asistanı, 18 vancouver jantlar vardı.Tsi 160 ps man bir araçtı ve 2,5 ayda geldi ;) özel siparişin süresi ortalama 2,5-3,5 ay arası değişir.8 ayda gelen jetta gördüm ama golfe hiç denk gelmedim.

Adaptif sasi kontrolu pratikte nasil cidden fark yaratiyor mu?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

DCC (Adaptif sasi kontrolu) fark yaratır gibi duruyor çünkü amortisörlerin sertliği seçilen moda göre değişiyor..

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Çalmış işte arkadaşlar. Bunun başka bir açıklaması yok. Arabanın fazla yatması sakıncalı. "Araba fazlaca yana yatıyor ama yol tutuşa olumsuz etkisi yok" yorumu da esnaf ağzı. Yalan.

Test etmelisiniz bence.Fotodan bakarak yorum yapmayın derim.

Adaptif sasi kontrolu pratikte nasil cidden fark yaratiyor mu?

Kesinlikle yaratıyor.İmkan varsa mutlaka alınması gereken bir ekipman.Özellikle sport modda 18" 225 40 lastikle go-kart arabası gibi oluyor :) comfort modda ise esneme kabiliyeti artıyor ve pamuk gibi oluyor araç.Özellikle şehiriçinde çok güzel.Malumunuz yollarımız köstebek yuvası gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

70 milyara kamyon alınır 2 senede parası amorti edilir. 70 milyarlık arabaya binen adama vergisi dokunmaz birde zenginin parası benim gibi züğürtün çenesini yordu.

Öyle deme adamın 20 binlik gücü olunca hemen havalanıp 70 binlik arabaya biniyo. 70 bini olsun hemen 300 bine araba alma peşinde. Neden ki? Boşuna devlete fazla vergi, boşuna petrolcülere fazla para. Değse gam yemicem. Bu kadar araba merakı, araba alım gazı ve bu kadar pahalı araba Türkiye'den başka yerde var mı bilmiyorum. Almanya ve Hollanda' da fiyatlar Türkiye'nin yarısı. 1000€ fena olmayan 93-98 model bir araba, 5000€ güzel bir araba (2000-2005 arası her türlü VW gurubu, Honda, Toyota) 10.000€ iyi bir sıfır araba alınabiliyor. Zaten arabalar da 300-500 bin km kullanılabiliyor. Bizde adam aylık 2000 tl kazanıyor, aldığı araba 30 bin tl. Yahu naaptın. Benzin de koyamıyor, aylık kazancın yarısı vergi, harç, fon, benzin, bakıma gidiyor. İnsanlarda garip bir algı oluşmuş. Abi olur mu o araba başka... Yahu nesi başka? Benim focusta abs-4 airbag-klima-otomatik gibi her türlü güvenlik ve konfor var neden passat veya başka bu fiyata alayım 80-100 bin vereyim? Samimi söylüyorum, verenin de ya aklı yok ya parası çok diyorum. Herkesin tepkisinin biri bin para. Tamam paranızı ben vermiyorum, herkes istediği gibi tabi ki alsın. Ama 80 binlik arabaya binen adamla benim bir farkım olmuyor ki. Onda da abs var bende de. Ben de çift taraflı otomatik klimamla püfür püfür gidiyorum, o da. Benim de yol tutuşum gayet iyi. Radyo cd çalarım var. Onun dinlediği radyo ve cd leri ben de dinliyorum. Yağmur sensörüm far sensörüm var. Bagajım çoğu arabadan geniş v.s. Yani bilmiyorum. Araba kullanmak, benim için adeta bir hobi. Lastiğini şişirmek, yağına suyuna bakmak bile benim için eğlenceli bir vakit geçirme. Ama ileride kazancım şimdikinin 5 katı olsa da, arabamın fiyatı şimdikinin 2 katı falan olur en fazla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fiyat/performans diye bir olay vardir;

-Mesala yeni focus3 o tavan fiyatindan dolayi kimseye onermem/değmez.Yunus Gokhan ayin aldigi fkyat olsun destek cikarim.

-Yukaridaki iki mesajda şok oldum resmen,ikinizde buyugumsunuz saygim sonsuz :)

-Hele Mesleklerinizi gorunce dahada bir şaşirdim...

-Muhendislik bakiş acisi dedigimiz olay bumudur yani? Kamyon alinir ticaret yapilir,onda abs var bende de var :)

-Ferraride de abs var bende de var,Çinli arabalarda da abs var sizde de var?.Satin arabalarinizi daha ucuz Çin mallarindan.alin.nasilsa hersey onlarda da var.

-Uzatmiyorum mobilim cunku :)

Son olarakta biraz arastirin lutfen, Pardon ama Almanyada nerde sifir km 10.000€ Golf7 var? Kac tane kamyoncu zengin.oldu? Sizde atabanizi satip 50NC alin bir tane ;)

Bakın dediğim gibi herkesin tepkisi bin para. İlk aklıma gelen siteden hemen buldum. http://www.seat.nl/ Sitesinde yazıyor. Seat MII 8000€. 13000€ Sıfır seat ibiza alınıyor. 10bin € Almanya'da sıfır Golf 7 yok bunu kim söyledi? Ama 10 bin€ benim de yazdığım gibi iyi bir sıfır araba alınabiliyor. Siz henüz Mühendislik adayısınız sanırım. Mesleğe atılınca belki fikirleriniz değişecek. Ki bence bu işlerin meslekle de ilgisi yok.

Yukarıda yazdığım yazımda da bahsettiğim gibi; Konfor ve güvenliği (örneğin EuroNcap ten alınan 5 yıldız ve bahsettiğim donanımlar) focusa eş daha ucuz araba olursa Çin, Amerikan, Hint farketmez alabilirim. Benim bahsettiği 80-100 binlik arabalarla benim focusun bir önceki yazımda da yazdığım gibi konfor ve güvenliği eş.

Bizim sorunlarımız aktarılanların, yanlış yorumlanarak cevap hazırlanmasından kaynaklanıyor. Bu trafikte de karşımıza çıkıyor. Herkes kendine göre tamamen haklı. Verdiğim rakamlar alınıp yalnızca yazdıklarımın belli kısımları anlaşılıp onlar üzerinde durulunca karşı tarafa da yanlış bilgiler sunuluyor. Sonra bir kez daha dinleyince anlıyoruz ki adam başka birşey demiş.

Bülent'in dediklerinden de ilginç çıkarım ve cevaplar vermişsiniz ama onların açıklamasını o yaparsa daha iyi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus3 teki sistem gibi mi? çakmıştım sıfır arabayı konu engeline :rofl: Türkiyede bu donanım var mı Vw de?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Volvo nun test videosu, klasikler arasında yer almıştır, kamyona giydirme anı :selo: almanca videodaki anlamadım, sürücü önündeki koca arabayı fark etmemişken, göstergedeki ikazı mı fark edecek :s

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

çarpsın da bari yavaş çarpsın mantığıyla yapılmış. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Özgür bey o zaman 2001 focus alın aynı özellikler var artan para cebinize kalır ?

Koltukları eski, çoğu tarafından gacırtılar gelebilir. Bana şimdi kullandığımdan daha fazla masraf açabilir. Şimdi herkese tek tek cevap vermiim ama yine bilgilerim karşı tarafların anlayabildikleriyle kalmış.Yavuz selim, Almanya Golf fiyatlarını, Mehmet diğer güvenlik ekipmanlarımın olup olmadığını ne biliim Seatın Almanya-Türkiye fiyat karşılaştırmaları anlatılmış durmuş boş yere. Velhasıl lafı uzatmadan demek istediklerimin ana fikrini, her an biryerleri, başka yerlere çekilebilir korkusuyla yazıyorum :)

Efendiler. Yurtdışında 10 bin € sıfır kilometre araba alınabiliyor. Türkiye'de aynı nitelikte sıfır kilometreler 10 bin € dan pahalı. Herhangibir sıfır olsun çamurdan olsun mantığı değil, günümüz Türkiye'sinde 30-40 bin tl ye alınacak bir araba ile 80-100 bine alınacak araba arasında güvenlik ve konfor farkı yok. Yani sıfır Civic 1,6 ile 2 katı bir para verdiğiniz herhangibir modelin, gidişi, sessizliği konforu aynı. Artık masajlı koltuk, ısıtmalı deri istersen, o zaman farkı binlerce euro vererek oluyor. Onlar da bana gereksiz yere abartı fiyat geliyor. Bunu kimseye anlatamıyor muyum ben yahu? Yani birşeyleri anlatmakta eksikliğim de olabilir. Benim söylemlerimi anlayan ama daha iyi anlatabilecek varsa bana tercuman olsun. Yoksa Ferrari demek Focus ile aynı, Almanya'da Golf 7 şu kadar, bunlar zaten benim laflarım değil. Tamam 10 bin değil 15 bin€ sıfır araba var. Yanlış söyledim 5000 eksik söyledim. :)

Yavuz Selim, en azından Almanya VW sitesine bakabileceğimi söylemiş. Ben ona değil Hollanda sitesine Seat'a baktım. O da hemen 30 saniye içinde fiyata bakıp çıktım. Belki Avustralya'da Seat daha da ucuz. Her ülkenin fiyatına bakıp en ucuzunu buraya mı yaziim ben Hollanda'yı örnek verdim, gerisini siz çıkarın işte, demek istediğim arabaların ucuzluğu, Türkiye'de zaten pahalı alınan arabaların, bir de alım gücü kısıtlı kişilerce övülerek alınması.

Lütfen kimse Avustralya otomobil fiyatlarını önüme getirmesin şimdi.

Diyeceklerim bunlardır. Bundan öte, artık gereksiz tartışmalar ve başlıktan gereksiz yere uzaklaşmalar yaşanacaktır.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

30-40 Bin liralık araçla 80-100 bin liralık aracın konforu güvenliği gidişi hiç ama hiç aynı değil. Bu farkı bırakın 30 Bin liraya alacağınız bir Golf ile yine aynı paraya alacağınız Focus'un bile konfor anlamında yakından alakası yok. Biraz iddialı olmuş söyleminiz kusura bakmayın.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

focus3 teki sistem gibi mi? çakmıştım sıfır arabayı konu engeline :rofl: Türkiyede bu donanım var mı Vw de?

var bide yeni olarak otomatik gaz da geldi :D adaptif de dsg yle dur kalk trafikte kendi durup kendi yürüyor muş :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

önden bir tıklatsan tramer de 5000 :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

var bide yeni olarak otomatik gaz da geldi :D adaptif de dsg yle dur kalk trafikte kendi durup kendi yürüyor muş :D

sabahları çay da demliyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

sabahları çay da demliyor mu?

hem de üçgen peynir i simit i gidip alıp gelip tekrar yerine park ediyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mert Ender

Yeni A3 modellerindeki durumu bilen var mı? (Hangi motorda hangi süspansiyon?) Yoksa orada da aynı mantık mı geçerli? (1.4-122 PS ve üstü motorlar bağımsız, geri kalanlar (1.6 TDI dahil) sabit aks?)

Yorum bağlantısı
Mert Ender

sanırım tümünde bağımsız.

Kaç tane Audi bayiine gittim (zaten kaç tane var :)) bir tane satış danışmanı bu soruya cevap veremedi. O kadar oto dergisinde de bu detayı bulamadım. Audi daha pahalı, bari ondan çalmayalım dediler herhalde, eğer tüm A3'lerde varsa.

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Bir altına eğilip baksaydınız süper olurmuş yada fotoğraf çekseniz :) Benim düşüncem bağımsızdır

:biggrin: Foruma bir iyilik yapıp bunu deneyeceğim. Ya da şimdiden servise düşmüş iki ayrı model arayacağım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Valla benim arkadaşımın golf7sinde o olsa makas falan birşey ler yaparak bozarım o oyunu ben önüne geçip falan :D

Ne kadar elektronik  o kadar dert, bu sistem bizde işlemez, hem yollar hikaye hem sürücüler hikaye hemde tek tıkta direk araba pert  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...