İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Ön Gögüs Söktüm

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Zekeriya Kahraman

Zekeriya kardeşim, çok sürmez sen de alışırsın. Biraz sabır ve hoşgörüyle her şey daha güzel olur.

Bu forum sevgi saygı ve kurallara uyarak ayakta duruyor. Bir süre sonra sana gösterilen saygı ve sevgiye sen de karşılık vermeye çalışırsın.

Konunuza gelince; Allahın aklıma mukayyet ol dedim. Büyük cesaret, tebrik ediyor ve gelişmeleri fotoğraflarla bizimle paylaşmanı bekliyorum.

Tesekkür ederim abi moralim cok buzuldu okul okumadım bir söz vardır benim adım hıdır elimden gelen budur yazıyoruz işte ne virgülü ne noktası okuyamayan gözlük taksın veya okuyaken nere noktasını koyursa nere virgül koyarsa koysun çok haklısın hos görülü olmak lazım yorganı yakmamak lazım saygılar

Yorum bağlantısı

Tesekkür ederim abi moralim cok buzuldu okul okumadım bir söz vardır benim adım hıdır elimden gelen budur yazıyoruz işte ne virgülü ne noktası okuyamayan gözlük taksın veya okuyaken nere noktasını koyursa nere virgül koyarsa koysun çok haklısın hos görülü olmak lazım yorganı yakmamak lazım saygılar

İnterneti bu şekilde kullanabiliyorsan, bu foruma ve diğer forumlara girebiliyorsan, aracını da bu derece dağıtıp toplayabiliyorsan noktayı da virgülü de gereken yerlere koyabilirsin. Bundan hiç şüphem yok.

Belki başka forumlarda ve internet sitelerinde gördüğün uygulamalar sende alışkanlık haline gelmiş olabilir. Ancak; hiç yazmadan bu forumda bir kaç gün sadece okuyarak dolaşmanı tavsiye ederim. Burada bir farklılık olduğunu sen de göreceksin.

Mesajında koyulaştırdığım yerleri, kendini benim yerime koyarak tekrar okumanı tavsiye ediyorum. (Bu arada ben her türlü yazıyı okumak için gözlük kullanıyorum.)

Eleştiriyi anlayışla karşyılayabilmek önemli bir meziyettir. Eleştirilen yönlerimizi düzeltebilmek ise daha da önemli bir meziyettir ki bize sınıf atlatır. Bu nedenle seni eleştirdiğimizde seni daha da yukarıda görmek istediğimize emin olmalısın.

Kolay gelsin kardeşim.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Zekeriya Kardeşim aramıza hoş geldin cesaretin için tebrikler, göğüslüğü sökmüşsün tamam ancak takarken dikkat :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
(düzenlendi)

İnterneti bu şekilde kullanabiliyorsan, bu foruma ve diğer forumlara girebiliyorsan, aracını da bu derece dağıtıp toplayabiliyorsan noktayı da virgülü de gereken yerlere koyabilirsin. Bundan hiç şüphem yok.

Belki başka forumlarda ve internet sitelerinde gördüğün uygulamalar sende alışkanlık haline gelmiş olabilir. Ancak; hiç yazmadan bu forumda bir kaç gün sadece okuyarak dolaşmanı tavsiye ederim. Burada bir farklılık olduğunu sen de göreceksin.

Mesajında koyulaştırdığım yerleri, kendini benim yerime koyarak tekrar okumanı tavsiye ediyorum. (Bu arada ben her türlü yazıyı okumak için gözlük kullanıyorum.)

Eleştiriyi anlayışla karşyılayabilmek önemli bir meziyettir. Eleştirilen yönlerimizi düzeltebilmek ise daha da önemli bir meziyettir ki bize sınıf atlatır. Bu nedenle seni eleştirdiğimizde seni daha da yukarıda görmek istediğimize emin olmalısın.

Kolay gelsin kardeşim.

Haklısın abi tatlı dil yılanı deliginden cıkartır . Zamanla noktalama virgülleri ögrenirim okuma yazman yasta deil basta derler ögreniriz :good1: ben bir saygıda kusur ettimse özür durmak yok sökmeye devam V1fPLFU.gif

Zekeriya Kardeşim aramıza hoş geldin cesaretin için tebrikler, göğüslüğü sökmüşsün tamam ancak takarken dikkat :)

Silikon yaptıracagım abi k3IcP5T.gif

tarihinde Zekeriya Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çetin Kılıç

Düşünce ve uygulama güzel,ancak takarken de umarım eliniz de fabrika fazlası yedek parçalarınız çok olmaz ,kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Bu cuma yagmur yagmazsa taban biter . Haftaya cuma ise ön gögüsü takarım .bu arada üfleyinin içene led taksam hoş durarmı net görmüştüm gögüsün üzerindeki dügmeye benzer sensörmü sensörse ne işlevi nedir ? .saygılar 0RdZ1Dz.jpg

Yorum bağlantısı

Led işi farklı, denemeden bilemezsin, hem yanması hem de görünümü deneyerek anlaşılabilir. Çünkü bazı arkadaşlar led'i yaktılar ancak söndüremediler. Yani sönmesi gereken sürede sönmedi.

Diğer sorduğun şey ise sensöre çok benziyor. Arkası tamamen kapalı mı, göremiyor musun? Arkasında kablo varsa mutlaka sensördür.

Yorum bağlantısı

Led işi farklı, denemeden bilemezsin, hem yanması hem de görünümü deneyerek anlaşılabilir. Çünkü bazı arkadaşlar led'i yaktılar ancak söndüremediler. Yani sönmesi gereken sürede sönmedi.

Diğer sorduğun şey ise sensöre çok benziyor. Arkası tamamen kapalı mı, göremiyor musun? Arkasında kablo varsa mutlaka sensördür.

Uzaktan kumandanın sensörü değil mi sol kısımda cama yakın duruyor.

Yorum bağlantısı

kardeşimin mazda 626 sı karerüfer peteginden su akıtıyordu, onuda bu şekilde sökmüşler, malesef şimdi gene akıtıyo, sökülürken başında beklemiş, abi nasıl söküldügünü ögrendim biz yapalım dedi, yazın tekrar sökecegiz, 200 tl işcilik vermişdik, boşa gitti, neyse saglık olsun, sizde çok dikkatli olun, herşeyi tam yaptıgınızdan emin olun ki bir daha sökmek gerekmesin.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bu cuma yagmur yagmazsa taban biter . Haftaya cuma ise ön gögüsü takarım .bu arada üfleyinin içene led taksam hoş durarmı net görmüştüm gögüsün üzerindeki dügmeye benzer sensörmü sensörse ne işlevi nedir ? .saygılar 0RdZ1Dz.jpg

Dijital klimanın olmalı.

Yorum bağlantısı

Dijital klimanın olmalı.

Dijital klimanın sensörü bilgi ekranın altında ızgaralı küçük yer diye biliyorum. Bu büyük ihtimal kapıların veya alarm sensörü olabilir.

Yorum bağlantısı

Dimi yaa :) Sen daha cam kaldırma düğmesini sökemezken :p :p

Zekeriya bey tebrik ederim.Bilekten ziyade yürek ister onu sökmek :bravo:

:fiuw:

Elbet seni tenhada kıstırırım :seytan:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Dijital klimanın sensörü bilgi ekranın altında ızgaralı küçük yer diye biliyorum. Bu büyük ihtimal kapıların veya alarm sensörü olabilir.

İçerde olan araç içi sıcaklık algılayıcı sensör Mustafa. Bu ise, Cemal Bey'in belirttiği gibi; iklimlendirme sisteminin güneş ışığı algılayıcısı. Fan şiddetini buna göre de ayarlar. Ancak üzerinde mor bir kapak olmalı.

Ön göğsü toplarken şaseye sabitlenen yerlere sünger takviyeleri olsa daha mı iyi olur? Belki bazı tıkırtıların önüne geçilebilir böylece. Özellikle benim eski Mondeo'da sağ ızgaranın arka tarafından gelen her kasisteki tık tık sesi beni çok rahatsız ederdi.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

<p>

</p>

<p>Abi hoşgeldin, göğüs sökülü iken aracı kullanabiliyormusun? parça ihtiyacı vs var mı ?</p>

<p>

</p>

<p>Kfc6cYy.jpg direksiyonu da söktüm işe başlamadan gerekli malzemeyi aldım bu arada form,u izlemekte karar kıldım resim eklenmeyecek diger form,daki arkadaşlar faydalansını uygun gördüm .</p>

<p> </p>

<p> M3zM1ls.jpg</p>

<div>ulyHrE7.jpg ne tür parca var elinde bahtiyar kardeşim torpido acma klıdı varmı ? saygılar</div>

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Elimde parça yok abi, sanayi ye gittiğimde bakarım diye sordum.

cıkma torpida acma lazım eskisi tamir edecek gibi deil fiyat alabilsen sevinirim bahtiyar kardeşim saygılar

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

<p> </p>

<div>Arkadaşlar Zaman yetmedi hava kararınca son cekilmiş haliyle bıraktım gögüsün altına bir kat daha sermeyi düşünüyorum kalın düşmezse izalasyon,u bu işler bittik ten sonra çamurluk içlerine pütür atıracagım şimdilik iyi akşamlar . bu arada mk1 ve mk2 sahibleri için işe yarar birseylere raslarlar .saygılar hürmetler ALLAH,a emanet olun </div>

<div> </div>

<div>jSvtbzG.jpg</div>

<div>QmK1dJV.jpg</div>

<div>EevvXZF.jpg</div>

<div>eLM4mUk.jpg</div>

<div>Dv4nR62.jpg</div>

<div>e7IOTUT.jpg</div>

<div>dPW6aoG.jpg</div>

<div>LaAXfAv.jpg</div>

<div>5Uaz9Tr.jpg</div>

<div>KGOEaak.jpg</div>

<div>Kfc6cYy.jpg</div>

<div>2D8Wddp.jpg</div>

<div>FBhLTXo.jpg</div>

<div>8Q8sHTI.jpg</div>

<div>jmWXJy1.jpg</div>

<div>UQpytkk.jpg</div>

<div>CHELYau.jpg</div>

<div>mX3U5HU.jpg</div>

<div>B5gWFDH.jpg</div>

<div>UD5tcVU.jpg</div>

<div>a2qfiM8.jpg</div>

<div>jyQgLtm.jpg</div>

<div>YCA0Ffo.jpg</div>

<div>FdHAPUm.jpg</div>

<div>DeZt9yb.jpg</div>

<div>MxHr8NY.jpg</div>

<div>DqiG5a4.jpg</div>

<div>Gi2t3Sg.jpg</div>

<div>5u7X8o1.jpg</div>

<div>rXY2nTj.jpg</div>

<div>ECNKQra.jpg</div>

<div>rOB4sA1.jpg</div>

<div>EDSQPRo.jpg</div>

<div>M3zM1ls.jpg</div>

<div>fzYtPvO.jpg</div>

<div>ulyHrE7.jpg</div>

<div>am9FuBy.jpg</div>

<div>2ggdqmv.jpg</div>

<div>rrdLsPh.jpg</div>

<div> </div>

<div>özlü söz : Sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur. ( Alıntıdır )</div>

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Önder

eline sağlık,abi.bayğı ilerleme olmuş,kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Mesut DÜLEK

Öncelikle tebrik ederim kardeş iyi cesaret etmişsin. Ama alta izalasyon için serdiğin şey kısa devre veya kablonun kızması durumunda alev almaya çok musait.Onun altına kablolarla bağlantısını kesecek bir aliminyum kaplama daha yapabilirsin.Topladıktan sonrada torpidodan ses gelmezse 10 numara iş olmuş demektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Toplamaya başlamadan önce hatta şimdiden tüm soketlere wd40 sıkın.. Wd40 tüm nemi ve oksitleri çözecek itecektir..

Bu araçtaki kablo boyu apollo 11 uzay mekiğindekine eşitmiş.. Osman usta söylemişti. :)

Kolay gelsin..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Elinize sağlık çok güzel yalıtım olmuş. Bu keçeler ciddi anlamda sesi azaltır.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sevgili hemşerim Zekeriya bey,

Cesaretiniz ve beceriniz için tebrik ederim,

Göğüslüğü sökme işlemi için bir şey sormak isterim;

Birleşmeler, tırnak, klips şeklindemidir, yoksa geneli vida ile mi tutturulmuştur?

Yorum bağlantısı
Yaşar Akbaş

Ahhh ah keşke bende söksemde şu plastik aksamlardan gelen tıkırtıları giderebilsem..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...