İçeriğe Yönlendir

Sulu Kaplama

Özcan Keskin

Recommended Posts

İhsan Cingil

Böyle bişeyi yapmak gibi şansım olsun arabanın oynanmadık yeri kalmazdı :D

Yorum bağlantısı
Buğra Öcalgil

http://www.sulukaplama.com/

Bu siteye bir bakın..

Hüseyin Bey çok teşekkürler ama kendileriyle irtibat kurdum daha once sadece toptancı tedarikci olduklarını ilettiler.uygulama yapmamakta olduklarını söylediler.

Sulu karbon kaplamayla normal karbon kaplama arasında ne fark var ? Parlaklık falan mı yoksa yapılma şekli mi ?

Ayrıca Emre Bey bu sulu karbonun hem uygulanısı farklı web uzerinde videolar var ayrıca uygulama sonrasında cok daha parlak ve canlı bi gorunum veriyor.

Yorum bağlantısı
Buğra Öcalgil

aracın kaplama olması gereken bolgelerinin fotografı budur ;

ev5XGud.png?1

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu işi uygulama olarak yapan yer ve fiyat bilgisi olsa ne güzel olurdu.Ben direk direksiyon tuşlarına yaptırırdım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hüseyin Bey çok teşekkürler ama kendileriyle irtibat kurdum daha once sadece toptancı tedarikci olduklarını ilettiler.uygulama yapmamakta olduklarını söylediler.

Ayrıca Emre Bey bu sulu karbonun hem uygulanısı farklı web uzerinde videolar var ayrıca uygulama sonrasında cok daha parlak ve canlı bi gorunum veriyor.

tedariği yaptıkları bayiyi söylemediler mi :s ? yani işlemin yapıldığı yeri?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

bir farkı belirtmek isterim.

Sulu karbon dediğiniz şey bir çesit boya, ebru sanatını düşünün aynı mantık ile yapılıyor, yani spray ile değilde suyun yüzeyindeki boyayı yada polimer mazlemeyi zemine yapıştırıyor, işlem şeklinden dolayı kalınlık mikron seviyesinde.

Bildiğimiz karbon görünümlü folyolar ise vinil malzeme yani PVC onu da altında bulunan akrilik esaslı polimer ile yapıştırıyoruz vinil olduğu için ısı ile şekil verebiliyoruz.

Sulu olarak uygulanan karbon görünümü için yüzey tutunmasına dikkat etmek gerekir bir yerde boya olduğunu düşünmek lazım tam anlamı ile kaplama değil, dökülme soyulma oluşabilir, bilhassa PP plastik olan otomobil parçalarında sıkıntı olabilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

dökülürse jantı kaplamazlardı? :s

Jantlar metal ama, Sprey boya janttan dökülüyor mu, ama konsola at bakalım ne oluyor.

Anlaşıldı,

Bilgi kutusuna yapışma, yüzey enerjileri gibi birkaç detayın bulunduğu bilgi oluşturayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Öcalgil

tedariği yaptıkları bayiyi söylemediler mi :s ? yani işlemin yapıldığı yeri?

Tek bir yere verdiklerini ilettiler bahçelievler'de fakat kendilerinin uzun bir süre müsait olmadığını ilettiler.:(

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Cihat Küçükay

Konuyu hortlatayım  ;)

Bu kaplama çeşidini 1 hafta öncesine kadar bilmiyordum. Gördüğümde çok hoşuma gitti, pratik ve uygulama alanları fazla. Aşağıda bulabildiğim yapan yerleri linkledim. Dikkat!! Hiçbirini tanımıyorum, hiçbirinden bilgi almadım. Sadece arayanların olduğunu bildiğimden bilgi amaçlı yazıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/hizmet-vasita-hizmetleri-arac-dizayn-hizmeti-karbon-kaplamada-son-nokta-farkiniz-olsun-sulu-kaplama-121143527/detay

http://www.elitkaplama.com/

Yaptıran varsa fotoğrafları ve fiyat bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tanju Açargül

focus 2.5 kullanıyorum teyp çerçevesi ve vites çerçevesine sadece 450 tl para istediler bilginize:) o kadar parçayada muhtemel 800 isterler gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Daha önce yazdım mı bilmiyorum. Kucukkoy rami ve alibeykoy civarında mevcut yapan firmalar. Ben aynı teknigi anahtar priz uretimi yapan firmamızda boya icin kullanmıştık. Sert bir cisimle cizilmedigi surece cıkmaz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Engin
(düzenlendi)

yanlış yere açtım ise affola

bizim buralarda yapan varmı bilgisi olan varmı

tarihinde Serkan Engin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Görsel olarak çok güzel bir uygulama ama dayanıklılık nasıldır acaba?

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

Görsel olarak çok güzel bir uygulama ama dayanıklılık nasıldır acaba?

üzerine venik tarzı bişi atılabilir.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Alış veriş sitelerinde ilanı mevcut.Ücreti ise yapılan ürünün boyutuna ve göre değişiyor olmalı...

Yorum bağlantısı
Misafir

Son iki görüntüde elemanın kolu da kaplanmıştı, önemsenmediğine göre kolay çıkıyor diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Plasti dip benzeri bir uygulama sanırım bu ...

Güzel fakat genelde krom görünüm var .. 

Acaba ne kadar zamanda deforme olur ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...