İçeriğe Yönlendir

Hsp 4X4 Monster Truck 1/10

Oğuzhan Demir

Recommended Posts

Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Baktım hala gerçek bir araba alamıyorum bende oyuncak alayım dedim :p

Maksat oynamak kadar ufak tefek ışıktı falandı süslemek. Almadan önce ilerde motoruyla da oynarım diyordum ama şimdilik bana yeter. Kabaca özellikleri: 2,4 ghz kumanda, 540 fırçalı motor, orjinal pili 1800 mah ben ekstradan 2 tane 3300 mah'lık pil aldım. Şimdilik fazla kullanma şansım olmasa da memnunum. 3 pille tam kullanım süresi ve hız ölçümünü daha yapmadım. İlerleyen zamanda detayları ve videolu paylaşımları yaparım :)

04032013020.jpg

04032013019.jpg

Merak edenler için araç 299 TL, 2x3300mah pil 65 TL.

Videolar eklendi sayfa 2 ileti 25

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

299+65= bi serçe parası yaa :D hayırlı olsun güle güle kullanın bende bazen oyuncak magazasına girince böyle bi kendimi kaptırıyorum almaya niyetleniyorum sonra ulen o parayla araba neler yaparsın biliyon mu diyorum vazgeçiyorum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok güzel.Bende almak istiyorum böyle birşey.Deneyimleri paylaşmayı unutmayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

mükemmel bişey bu ya. bi ara nitrolulara sarmıştım. buggy alacaktım bi tane. ama kullanıcak yer yok :( tabi bahane bunlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı olsun. Bunların yakıtla çalışanları var :D Onlardan olsa ayrı bir güzel olur :D

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

299+65= bi serçe parası yaa :D hayırlı olsun güle güle kullanın bende bazen oyuncak magazasına girince böyle bi kendimi kaptırıyorum almaya niyetleniyorum sonra ulen o parayla araba neler yaparsın biliyon mu diyorum vazgeçiyorum....

Yıllardır ufaktan ufaktan uğraşırım gerçekten keyifli değer verdiğim paraya :)

Çok güzel.Bende almak istiyorum böyle birşey.Deneyimleri paylaşmayı unutmayalım.

Kullandıkca deneyimler gelecek :)

mükemmel bişey bu ya. bi ara nitrolulara sarmıştım. buggy alacaktım bi tane. ama kullanıcak yer yok :( tabi bahane bunlar :D

Yakıtlılar daha çok uğraştırıyor birde zaten arazi için aldın hız ikinci planda fırçalı motor bile yetecek gibi :)

Video şart.

Hayırlı olsun...

Teşekkürler Abim video inşallah hafta sonu :)

Hayırlı olsun. Bunların yakıtla çalışanları var :D Onlardan olsa ayrı bir güzel olur :D

Kullanım alanı ve beklentiler doğrultusunda elektrikli aldım onları kullanmakta ayrı bir beceri ister :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Güzelmiş gerçekte...Keyifli kullanımlar dilerim... :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Güzelmiş Oğuzhan. Videolarını da bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Güle güle oynayın çok güzel fiyatıda bence çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Güzelmiş gerçekte...Keyifli kullanımlar dilerim... :nazar:

Teşekkürler

Güzelmiş Oğuzhan. Videolarını da bekliyoruz.

Teşekkürler Ali Abim, en kısa zamanda inşallah

axorun yanında foto isterük...

Servet Abim Actros gitti, bitti o iş. Ama yinede senin için komşunun axoruyla çekerim resim :D

Hayırlı olsun hocam, güle güle oyna.

Çok teşekkürler Sefa Abim.

Güle güle oynayın çok güzel fiyatıda bence çok iyi.

Teşekkürler Fatih Abim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nerden aldınız internet falan mı? rakamlar bayağı iyi

vesile ile önemli not: ön diferansiyel ve amortisörelrin özelikle vida yerlerine bakın, o kısımlarda plastik kısımda ince kalmış veya köşe yapmış yer varsa, sağlam bir çarpmada oraları kırılıyor, şimdiden önlem alın.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)
Nerden aldınız internet falan mı? rakamlar bayağı iyi vesile ile önemli not: ön diferansiyel ve amortisörelrin özelikle vida yerlerine bakın, o kısımlarda plastik kısımda ince kalmış veya köşe yapmış yer varsa, sağlam bir çarpmada oraları kırılıyor, şimdiden önlem alın.

Evet Çağlar Abi internetten aldım. Türkiye distribütörü Eren hobi.

Kontrol ettim sağlam görünüyor, ön tampon kepin altında kalıyor oraya bir şeyler yapacağım zaten. Arkadaş tam hızda beton sulama kanalına uçurup indirdi aracı arka tekerden çok sağlam darbe alarak aksı kırdı ilk sürüşte, 15 TL'ye bir çift aldım tekini taktım. Ben o çakılmaya daha fazla sorun bekliyordum açıkcası. Beklediğimden sağlam çıktı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tampon veya kep gibi görseller değilde, vidaların bağlandığı yerekeden çatlar genelde

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

tampon veya kep gibi görseller değilde, vidaların bağlandığı yerekeden çatlar genelde

Zaten bende oraları kontrol ettim sayılır her rulmanı söküp rahat haraket ediyor mu diye baktım kazadan sonra :) vidaları sökerken takarken özen gösterdim en ufak çatlak olsa takılırdı gözüme. Tamponu hem görsellik hem ışık sistemi arkada kalmasın diye ileri alacağım. Tampon üst tarafında da yaylar var niyetim alt kısmada takıp tamponu komple amortisörlü yapmak.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

tampna hiç takılma derim

Usta öyle dediyse vardır bir bildiği diyerek standart şekle ışıklandırma ile devam edeceğim :good1:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Oğuzhan abi bende 540lık motor olacaktı birkaç tane. 7 turn ve 38 turn olmak üzere. Biri hız diğeri tork için. Bakayım duruyorlarsa göndereyim.. Tabi bu aracın ESC si ni bilmek lazım. Kaç turn'e kadar destekliyor. Çünkü biliyorsun 7 turn felan bildiğin kısadevre motorlar :) Sağlam esc lazım..

Bendeki team associated tc4 de no limit esc vardı hey gidi hey.

14102010110.jpg

27112010004.jpg

26122010099.jpg

27112010006.jpg

30122010173.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Oğuzhan abi bende 540lık motor olacaktı birkaç tane. 7 turn ve 38 turn olmak üzere. Biri hız diğeri tork için. Bakayım duruyorlarsa göndereyim.. Tabi bu aracın ESC si ni bilmek lazım. Kaç turn'e kadar destekliyor. Çünkü biliyorsun 7 turn felan bildiğin kısadevre motorlar :) Sağlam esc lazım..

Bendeki team associated tc4 de no limit esc vardı hey gidi hey.

Sağol Semih :flowers: Her türlü yedek parçaya kabulüm :spiteful: , benim esc ne destekliyor tam bilmiyorum, pek sağlam olacağını sanmıyorum yinede bakmak lazım.

Hey gidi hey derken ne yaptın bıraktın mı komple hobiyi? Maşallah senin garajda çok sağlammış :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Sağol Semih :flowers: Her türlü yedek parçaya kabulüm :spiteful: , benim esc ne destekliyor tam bilmiyorum, pek sağlam olacağını sanmıyorum yinede bakmak lazım.

Hey gidi hey derken ne yaptın bıraktın mı komple hobiyi? Maşallah senin garajda çok sağlammış :)

Abi istemeyerekte olsa hobiyi bıraktım. Maddi sıkıntılar vardı ve elimdeki tek yatırım bu araçlardı. Sattım bende. :/ Ama ilerde hobiye şu araçlar ile geri dönmeyi planlıyorum

RC-Electric-brushless-motor-Apparition-Boats-0.jpg

655343d1287336405-rc-boat-picture-245.jpg

755146d1305917999-sale-aquacraft-rio-51-gasoline-rc-boat-rear_controls.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Abi istemeyerekte olsa hobiyi bıraktım. Maddi sıkıntılar vardı ve elimdeki tek yatırım bu araçlardı. Sattım bende. :/ Ama ilerde hobiye şu araçlar ile geri dönmeyi planlıyorum

Kötü olmuş :( İnşallah ilerde su üzerinde gönlünce oynadıktan sonra jaguarın bagajına yerleştirmek nasip olur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kötü olmuş :( İnşallah ilerde su üzerinde gönlünce oynadıktan sonra jaguarın bagajına yerleştirmek nasip olur :)

Dua'nın böylesi :flowers: Canı gönülden amin diyorum abi. Daha iyileri seninde olur inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

:dance2: Hafta sonu epey bir test etme imkanım oldu :f1: , hala alışabilmiş değilim. Öncelikle Servet Abime telefonda verdiği bilgilerden dolayı çok teşekkürler :tele::flowers: .

Cumartesi yine ufak ama sağlam bir kaza yaptık (babam sağ olsun :) ) kepin ön kısmında kırık oldu ama başka bir şey yok neyseki .

Orijinal 1800'lük pili 16 dakika, diğer 3300'lüklerin her biri 30 dakikadan az biraz fazla gidiyorlar, üç pil ile nerdeyse 1,5 saat kullanmak mümkün.

Hızını hala ölçemedim ama bana yeterde artar videolar pek bir amatör ama en azından fikir verebilir. Aslında videoları kesip biçip tek video yapacaktım ama beceremedim fazlada uğraşmadım açıkçası :blush: çok konuştum işte videolar:

1- Genel asfalt denemesi az çok hız tahmini yapılabilir galiba. (Diğer araç Uğuncan'ın 5 dakikalık new brighti :) )

2- Bol tozlu sıfır çizme :) en sevdiğim şekli :)

3- Tırmanış

4- Arazi denemesi, bahçedeki geçen senden kalma kökler çıktığında burası çok kefiyli olacak :)

5- Olmazsa olmaz zıplama hoplama :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Gürcüoglu

yazık değil mi çocuklara ver biraz onlar oynasınlar :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...