İçeriğe Yönlendir

Asist Point

Ali Tatlısu

Recommended Posts

Ali Tatlısu

arkadaşlar,

2 gündür asist point firmasından aranıyoruz ( eşim ve ben ) ilk beni aradıklarında 0850 ile başlayan numaradan sigorta, poliçe, diye konuya girince hiç uzatmadan ilgilenmediğimi söyledim. teşekkür etti ve kapattı. benden sonra yine 0850 ie başlayan başka numaradan eşimi aramışlar. ona, sigorta poliçesinin gününün dolduğunu, yenileme yapacaklarını söylemişler. sözde taahhüdümüz zaten 2 yılmış. ücretsiz olarak 1 yıl kullanmışız. 2. yıl için 249 tl ödeme yapmamız gerekiyormuş. bunuda kredi kartından çekeceklerini söyleyip onayını istemişler. eşimde bana sorması gerektiğini, bugün aramalarını istemiş. akşam araştırdık. çok fazla mağdur var. eşime sen telefonlarına çıkma dedim.

sabahtan beri abartısız 30 kez aramışlar.

firmanın elinde adres bilgileri var. tc kimlik ilk 3 rakamla son 3 rakamı da biliyorlar. kart numarasının ilk dört rakamını da biliyorlar. ( bunları nasıl elde ettilerse eminim bildikleri veya gördükleri kısımlar bu kadar. başını söyleyip devamını teyit etmek için bizden istiyorlar. )

bazı forumları okudum. şikayetler üzerine firma, bazı bayilerin poliçe kesebilmek için böyle bir yol izlediğini. gerekli cezaların verildiği yönünde beyanat vermiş .

tüm dost ve akrabalarımıza yayalım. kimse mağdur olmasın.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz
(düzenlendi)

Birde şunu belirtmek istiyorum bankalarda artık 0850li numaralara dönüyorlar 444lü numaralar artık kalkıyor bundan yararlanmak ve dolandırmak için aramış olabilirler diye düşünüyorum(bankadan arıyorlarmış gibi his vermek istemiş olabilirler ama araştırmaktada faydavar 850li numaran bir kaç banka aramıştı bunlar ing ve akbank ama en iyisi gayeye almamak)

tarihinde Tolga Yanıksaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçenlerde beni ve eşimide aradılar on dakika ara ile '' yapmış olduğumuz hem benimle hem de eşimle olan görüşmeleri cep telefonuna kaydettiğimi ve bir daha ararsanız savcılığa vereceğimi bildirdim '' bana '' telefonda ses kayıtlarının olduğunu '' söylediler bende dinletin o zaman dedim cevaben Savcılık kararı olması gerektiğini söylediler ben de kızarak kapattım telefonu o günden beri bir daha arayan olmadı.

Daha sonra sağdan soldan duyduğuma göre işlemleri iptal etmek için daha sonra bir arkadaşlarının arayarak işlem sonlandırması için teyid alıyorlarmış ama laf kalabalığı arasında kabul ettirip faturayı tahsil ediyorlarmış aman dikkat edin arkadaşlar. Paylaşımınız içinde teşekkürler Ali bey, ben paylaşacaktım konuyu ama tekrar ararlarmı diye bekliyordum henüz bir hareket yok şükür.......

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet son günlerde 850 li numaralar kullanılıyor..Siz acaba farkında olmadan bir banka böyle bir kampanyadan faydalandırmış olabilir mi? Sonra ki yılda para istiyor..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kredi kartı numarasının ilk 4 hanesini öğrenebilmek o kadar zor değil.Yere attığımız sliplerden bile alabilirler.Tc numarasına ulaşmak zaten kolay otel,kargo vs gibi her yere veriyoruz.Bu şekilde arananlara tek düşen şey laf oyunlarına kanmayıp uyanık olmak.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bence savcılığa dilekçe verin kökten çözülsün.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Birde şunu belirtmek istiyorum bankalarda artık 0850li numaralara dönüyorlar 444lü numaralar artık kalkıyor bundan yararlanmak ve dolandırmak için aramış olabilirler diye düşünüyorum(bankadan arıyorlarmış gibi his vermek istemiş olabilirler ama araştırmaktada faydavar 850li numaran bir kaç banka aramıştı bunlar ing ve akbank ama en iyisi gayeye almamak)

beni arayan 850 li numaradan geri arama yapılamıyor.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

beni arayan 850 li numaradan geri arama yapılamıyor.

Ozaman gayeye almamak lazım çünkü bankaların 444lü numaraları aradığımızda numaramız artık 0850 falan filan diyor benmde aklıma o geldi telefonu direkt kapatacaz ozaman ama bilgilendirdiğiniz içinde teşekkürler benide arasalarda bir dalga geçsem vakit geçirsek güzel olur en azından... :D:bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Geçenlerde beni ve eşimide aradılar on dakika ara ile '' yapmış olduğumuz hem benimle hem de eşimle olan görüşmeleri cep telefonuna kaydettiğimi ve bir daha ararsanız savcılığa vereceğimi bildirdim '' bana '' telefonda ses kayıtlarının olduğunu '' söylediler bende dinletin o zaman dedim cevaben Savcılık kararı olması gerektiğini söylediler ben de kızarak kapattım telefonu o günden beri bir daha arayan olmadı.

Daha sonra sağdan soldan duyduğuma göre işlemleri iptal etmek için daha sonra bir arkadaşlarının arayarak işlem sonlandırması için teyid alıyorlarmış ama laf kalabalığı arasında kabul ettirip faturayı tahsil ediyorlarmış aman dikkat edin arkadaşlar. Paylaşımınız içinde teşekkürler Ali bey, ben paylaşacaktım konuyu ama tekrar ararlarmı diye bekliyordum henüz bir hareket yok şükür.......

sorgulamamız gereken bir konuda bize ait bilgilerin art niyetli kişilere geçebileceği....

Evet son günlerde 850 li numaralar kullanılıyor..Siz acaba farkında olmadan bir banka böyle bir kampanyadan faydalandırmış olabilir mi? Sonra ki yılda para istiyor..

böyle bir şey olsa poliçeleri gönderirlerdi. diye umuyorum.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

sorgulamamız gereken bir konuda bize ait bilgilerin art niyetli kişilere geçebileceği....

Orası kesin tabi ki ama, şu Konut Edindirme Yardımı ödemeleri zamanında neyimiz var neyimiz yok sanal ortama dökülmüştü değilmi, bu olaylarda onların meyveleri olarak karşımıza çıkmıyormu ? Sonumuz hiç iyi değil ama işte elden gelen bir şey yok maalesef.......

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Kredi kartı numarasının ilk 4 hanesini öğrenebilmek o kadar zor değil.Yere attığımız sliplerden bile alabilirler.Tc numarasına ulaşmak zaten kolay otel,kargo vs gibi her yere veriyoruz.Bu şekilde arananlara tek düşen şey laf oyunlarına kanmayıp uyanık olmak.

onu da öğrendim. bazı bankaların ilk 4 veya 8 hane aynı diğer numara farklıymış. visalar 4 ile başlıyormuş, masterler 5 ile gibi bilgileri dün okuduğum forumlardan bilgi edinmiş oldum.

ayrıca kart numarasını alsa bile kartın arkasındaki CVV no olmadandan da işlem yapılabiliyormuş

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

böyle bir şey olsa poliçeleri gönderirlerdi. diye umuyorum.

Valla bize 3 er aylık bi defa böyle bir kampanyadan dolayı sigorta yapmışlardı.Poliçe falan gönderen olmamıştı.Daha sonra da uzatalım mı diye arayıp onay istemişlerdi.Kabul etmemiştim..Şimdi konut kredisi kullandığım banka da DASK yapıyor mesela sen sormazsan poliçe falan yollamıyor..Ben takip ediyorum sorgulama yapıyorum internettenı ama poliçe yok ortada.. :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Geçtiğimiz günlerde beni de aradılar..yok 1 yıllık ücretsiz sigortam bitmiş tekrar güncelliyelim ! vs gevelemeye başlayınca anladım bir dümen döndüğünü...

kızgın bir şekilde...benim cep numaramı nereden aldınız vs sorunca...beyefendi deyip laf kalabalığı yapmaya başladı...

ya ben sigorta vs istemiyorum..sisteminizden benim numaramı bilgilerimi silin.bir daha beni aramayın deyince..

karşı tarafta haliyle ses tonunu yükselterek tamam diyerek kapadı...

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Lütfen numaraları tam olarak yazalım, yazalım ki kimin ne olduğu ortaya çıksın ben de örneğin 0 850 201 2110dan arandım. Kaç oldu bilmiyorum bazen açıyorum ses yok... Araştırdım, kitap satışıymış. Bakalım daha neler görücez....

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Valla bu çete ne köklü çeteymiş artık kimseye güvenemez olduk gerçekten bankadan arasalar bile yine dolandırılıyormuyuz diye akla geliyor ben kredi kartı numarası anne kızlık soyadı dedilermi hemen ben gelip vereyim diyerek kapatıyorum

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Dün akşam evde şekerleme yaparken aramış beni böyle bir numara. Tam uyandım açacakken kapandı. Ben de amann diyip şekerlemeye devam etmiştim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile kredi kartlarını ilk 4 sayısı, banka ismine aittir yani aynıdır o banka müşterisinde, posta kutularından ekstreleri alarak isim adres kartın ilk son haneleri de söylenerek sanal güven sağlanıp kandıraiblirler

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
(düzenlendi)

vesile ile kredi kartlarını ilk 4 sayısı, banka ismine aittir yani aynıdır o banka müşterisinde, posta kutularından ekstreleri alarak isim adres kartın ilk son haneleri de söylenerek sanal güven sağlanıp kandıraiblirler

amaçları da bu zaten.

adres bilgilerini söyleyip, tc nosunun ilk ve sondaki 3 rakamıyla birlikte birde kredi kartının 4 rakamını söyleyerek, zaten tüm bilgileriniz bizde. art niyetli olsak haberiniz olmadan paranızı çekerdik gibi bir hava yaratıyorlar.

yeni sigorta yapmak için kart numarasının ilk 4 rakamını söyleyip diğer rakamları bizden istiyorlar.

bizim hakkımızda bildikleri bize söyledikleriyle sınırlı, kart numaralarının tamamını biliyor olsalar çoktan göçertirlerdi.

tarihinde Ali Tatlısu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bu telefon dolandırıcılığı ne kadar da yaygınlaştı son zamanlarda. Dikkatli olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Duble vesile ile; hiçbir faturam kağıt üzerinde bana gelmez. Hepsi sanal ortamda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...