İçeriğe Yönlendir

Ses Yalıtımı

Ufuk Çetinkaya 2

Recommended Posts

Ufuk Çetinkaya 2

Herkese merhaba,

Bugün itibari ile B max e tavsiye üzerine ziebart ses yalıtımı yaptırdım. ilk denememde bayağı fark etmiş gibi göründü.

Deneyimli olanlardan yorumları okumak isterim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Merhaba Ufuk Bey,

Ziebart tam olarak aracınıza ne yaptı?

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

yok hayır lastik kısımları ve alt kısımlar. bir madde ile kaplıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

700 TL iyi fiyat,

Fiyat + performans ile değerlendirmenizi bekleriz.

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

ben 550 ye yaptırdım. ford indirimi ile. valla oturması bir kaç günü alır diyorlar ama şunu söyliyim ses takıntısı olan yaptırsın. hele ki fordlarda bu kronikmiş. bende farketti baya.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz
(düzenlendi)

700 TL iyi fiyat,

Fiyat + performans ile değerlendirmenizi bekleriz.

çok deli para yaaaaa valla bence ses girsin içeri 700 tl de cebimde kalsın :(

tarihinde Ümit Mavigöz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Pütür denilen bir madde ile kaplanıyor alt kısım ve davlumbazlar.Açıkçası benim araştırmalarımda ve okuduklarıma göre % 60 lık bir verim olması pek mümkün değil diye düşünüyorum ama tabi uygulatanlar daha iyi bilir.Açıkçası fiyat faydasına göre fazla.Eğer gerçekten ses yalıtımı yapılacaksa bir araç için,sadece alt kısım değil aracın kapıları içten tabanı hatta motor kısmıda yapılmalı.O zaman verim daha da artıyor.Yeni araçlarda kendiniz yapabilmeniz zor elinizin iyi yatkın olması lazım.İyi bir tanıdık yerde yaptırırsanız da ortalama yine bu fiyatlara çıkar ama yukarıda yazdıklarımın komplesini yaptırmış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz
(düzenlendi)

Pütür denilen bir madde ile kaplanıyor alt kısım ve davlumbazlar.Açıkçası benim araştırmalarımda ve okuduklarıma göre % 60 lık bir verim olması pek mümkün değil diye düşünüyorum ama tabi uygulatanlar daha iyi bilir.Açıkçası fiyat faydasına göre fazla.Eğer gerçekten ses yalıtımı yapılacaksa bir araç için,sadece alt kısım değil aracın kapıları içten tabanı hatta motor kısmıda yapılmalı.O zaman verim daha da artıyor.Yeni araçlarda kendiniz yapabilmeniz zor elinizin iyi yatkın olması lazım.İyi bir tanıdık yerde yaptırırsanız da ortalama yine bu fiyatlara çıkar ama yukarıda yazdıklarımın komplesini yaptırmış olursunuz.

filinkot abi sen ben bile yapabiliriz hatta 700 tl ye her halde 30 kutu filinkot alırız hemde sprey tarzı...

tarihinde Ümit Mavigöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

onu kendinizde yapabilirsiniz :D biraz rakam çok gibi geldi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Niye.. sorun mu var ki.. B-max'da mı sesli.. ?

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

yaptırmış bulunduk işte :) bence iyi. mutlaka yapılması gereken bişeymidir. hayır

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
yaptırmış bulunduk işte :) bence iyi. mutlaka yapılması gereken bişeymidir. hayır

Faydası var zararı yok tabiki, güle güle kullanın.

Sıfır bir araç için yapılası birşey.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arabada yapılan işte hayırlı olsun, fakat yaptırmadan keşke sorsaydınız, bence boşa 700 kaat vermişsiniz, neyse olan olmuş takmayın bakın keyfinize... :good1:

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

nededen? fasarya mı diyorsunuz. valla olan oldu artık :biggrin: çok gerekli görmediniz herhalde

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bende dün itibarı ile yeni B Max'ımı aldım, eski C Max'ımdan sonra bana ses yalıtımı gayet güzel ve sessiz geldi.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Batuhan Kılıç

Yeni konu açmamak adına buradan devam ediyorum da; şu pütür olayını aracıma yapmayı düşünüyorum ama sanırsam bahsedilen standart pütür kuruyunca sertleşen elastikliğini kaybeden bu yüzden ses namına çok birşey ifade etmeyen bir malzeme

Birkaç konuda okuduğum kadarıyla wurth veya benzer markaların daha kaliteli ve tabi daha pahalı ve kuruduktan sonra da ses emici işlevi olanı varmış. Bu konuda detaylı olarak yardımcı olabilecek olan var mı? Hangi ürün ne kadar iyidir? Biliyorum koltukları vs söküp döşemelerin altına yapılacak olan yalıtım en iyisidir ama ona zamanım yok.

Sıkıntım direk alttan gelen yol sesi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

yol sesi için davlumbazlara yoğunlaşmanızı öneririm. sesin büyük çoğunluğu lastiklerden geliyor. davlumbaz içlerine pütür, arka kısmına da sökerek bitüself yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Batuhan Kılıç
(düzenlendi)

aracı kaldırmadan yapsam olur mu peki? aracı lifte kaldırma imkanım yok da bu aralar, en fazla tekeri krikoyla kaldırıp yapabilirim

bir de motor sesinin içeriye gelmesini nasıl azaltabilirim? ön konsolu söktükten sonra ne gibi bir işlem yapmam lazım?

tarihinde Batuhan Kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...