İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta Sis Farı İşlemi

Anıl Yapar

Recommended Posts

Anıl Yapar

2004 Fiesta Comfort Tdci aldım henüz 2 hafta oldu sis farı montajı oluyor mu sitede görüyorum baya iyi işçilikle yapılıyor. Sis farını nereden temin edebilirim. anahtar+sisler+cerceveler+ampuller böyle bir sis far kiti bulabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

Benim şahsi fikrim sis çerçevesi almanızı önermem. Çünkü alan bir kaç arkdaşım sis çerçeveleri tampona yine tam oturmadı. Güzel bir işçilik ile sislere göre kesilebilir diye düşünüyorum. Sis anahtarı da fuzuli bir masraf geliyor onun yerine ufak bir anahtar çok daha faydalı olabilir yeni anahtar almak yerine :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön tampon ve aksamları otonun tümünün karizmasını çok etkiler, sis takacaksanız, orjinal çerçeve kullanın derim

Yorum bağlantısı
Özkan Kara

Biz arkadaşın 2007 fiestasına sis farı yaptık yan sanayi kullandık sıs farı ve kapakları 80 tl tuttu montajıda tanıdık birisine yaptırdık. Ayrı anahtar ile yaptık çok yakışıo arabaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melikay Çetin
(düzenlendi)

Biz arkadaşın 2007 fiestasına sis farı yaptık yan sanayi kullandık sıs farı ve kapakları 80 tl tuttu montajıda tanıdık birisine yaptırdık. Ayrı anahtar ile yaptık çok yakışıo arabaya

Yanıltmış olmak istemem ama makyajlı kasaların sis farlarını dediğiniz fiyata bulmak mümkün fakat makyajsız kasalara yan o fiyatlarda bulmak çok çok zor ben kendim en az 1,2 ay araştırdım. Yansanayi sis faları ampulsüz 100 TL. Orjinal sis faları ampullü 150 TL bu fiyatlar sadece sis faları çerçeveler anahtar dahil değil. Bulduğum en uygun rakamlardı. Yoksa makyajlı kasaların sis çerçevelerinin çifti 20 TL parçacılarda. Makyajsızların ise en uygun bulduğum fiyat tanesi 50 TL gibi bir fiyattı :) Tabi bu tamamen Tekirdağ için başka şehirleri bilemem :)

tarihinde Melikay Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özkan Kara

Yanıltmış olmak istemem ama makyajlı kasaların sis farlarını dediğiniz fiyata bulmak mümkün fakat makyajsız kasalara yan o fiyatlarda bulmak çok çok zor ben kendim en az 1,2 ay araştırdım. Yansanayi sis faları ampulsüz 100 TL. Orjinal sis faları ampullü 150 TL bu fiyatlar sadece sis faları çerçeveler anahtar dahil değil. Bulduğum en uygun rakamlardı. Yoksa makyajlı kasaların sis çerçevelerinin çifti 20 TL parçacılarda. Makyajsızların ise en uygun bulduğum fiyat tanesi 50 TL gibi bir fiyattı :) Tabi bu tamamen Tekirdağ için başka şehirleri bilemem :)

Aynen Melikay makyajlı kasanın sis farları daha uygun.Biz kapakların çiftini 40tl almıştık ve en uygun fiyatı orası demişti.

Yorum bağlantısı
Melikay Çetin

Aynen Melikay makyajlı kasanın sis farları daha uygun.Biz kapakların çiftini 40tl almıştık ve en uygun fiyatı orası demişti.

Kesinlikle ben uydurabilme şansım olsaydı eğer makyajlı sisleri takacaktım fakat hiç bozmak istemedim tamponu. Makyajlı kasanın sis konusunda uçurum fark var benim gördüğüm. Çünkü sisleri taktırmadan önce aşırı derece çıkma, yansanayi vs çok araştırmıştım.

150 lira bir ampül için çok fazla. neymiş ki markası.?

Yanılmıyorsam valeo olması lazım. Philips marka ampül vardı içindi yansanayi de iste depo marka sanırım ampulsüz 100 tl çiftine istemişti. Alacağım kişi az çok tanıdık sayılır 10,15 TL gibi bir indirimi oldu sanırım yada bana öyle söyledi bilemiyorum :):unsure2:

Arkadaşlar bu ürün olur mu ? Fiyatı makul mü sizce ? http://urun.gittigid...s-fari-68692879

Bu ürünün içinde bildiğim kadarıyla içinde ampül olmuyor nereden baksanız philips marka ampullerle birlikte yine size çifti 150 TL mal olacak o yüzden benim tercihim valeo içinde ampüllerle birlikte 150 tl civarında.

Yorum bağlantısı
Anıl Yapar
(düzenlendi)

Valeo içinde ampulleriyle sis farı bulamadım nette, o yüzden sadece bunu bulabildim.

tarihinde Anıl Yapar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Batuhan Kılıç

Konuya denk gelip de yapmayı düşünenler açısından bilgi olması için ben de makyajsız kasaya sis farı taktım, resmen anam ağladı takana kadar :D herşey orijinal olsun diyerek çıkma far anahtarı aldım, çerçevesi herşeyini aldım, öncelikle tampon uyumsuz, kesip biçmek gerekiyor ki o çerçeve düzgün oturmuyor vidalanacak yerler tam yok, baştan ayak yapmak gerekiyor, boşlukları silikonla doldurmak gerekiyor, araçta ön sis farı için tesisat yok en azından bendekinde yoktu baştan çekilmesi gerekiyor, far anahtarını sökmek tam bir ızdırap, öyle önden çek çıkar şeklinde çıkmıyor vidaları arkadan takılmış, onu sök takla uğraşmak da başlı başına iş, toplam maliyeti de sis farları 120 far anahtarı 100 elektrik malzemeleri ve işçiliği 100 çeklinde 300 tl  yi geçiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Pamuk

Makyajsızların ki anlaşılan bayağı zormuş yahu benim makyajlı fiestaya yaklaşık 20 dakikada taktırmıştım :)

Yorum bağlantısı
Murat Ayhan

aman dikkat ! orjinal çerçeve kesimi yapılırken aşırıya kaçmayınız, yoksa sisli çerçeveyi taktığınızda arada boşluk kalıyor ve o da can sıkıyor. ben 1 hafta önce fiestama taktırdım,elektrikçi arkadaş bilmediği için fazla kesmiş ve arasında boşluk bırakmış derme çatma bir işlem olmuş, ama ikinciyi keserken uyanık davranmış güzel kesmiş birisinde boşluk var, diğerinde ise sıfır hata  :))

ayrıca 2004 fiestama taktırma maliyetim 200,00 TL(120,00 sis farı+çerçeve) ampuldür roledir kablodur işçiliktir  80,00 TL tuttu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...